Bayan Trençkot Modelleri

(282 Ürün)
Yükleniyor...
% 50
Bej Astarlı Kapşonlu Trençkot
Marks & Spencer
399,99
799,95
% 37
Kahverengi Trençkot
Pierre Cardin
629,95
999,95
% 50
Lacivert Astarlı Kapşonlu Trençkot
Marks & Spencer
% 48
Bordo Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
Yeşil Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
Bej Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
% 40
Kahverengi Şal Yaka Deri Trençkot
DeFacto
% 35
Pembe Trençkot
LC Waikiki
129,99
199,99
% 59
Mor İnce Trençkot
LC Waikiki
89,99
219,99
% 37
Siyah Trençkot
Pierre Cardin
629,95
999,95
% 38
Kahverengi Trençkot
GAP
799,99
1.299,95
% 20
Mavi Trençkot
Koton
191,99
239,99
% 20
Bej Fermuarlı Oversize Trençkot
Koton
199,99
249,99
% 20
Sarı Düğmeli Trençkot
Koton
215,99
269,99
% 20
Sarı Fermuarlı Kapşonlu Trençkot
Koton
% 48
Pembe Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
Siyah Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
Lacivert Düğmeli Astarlı Trençkot
Marks & Spencer
% 50
Siyah Şal Yaka Deri Trençkot
DeFacto
50,00
99,99
% 50
Kahverengi Şal Yaka Deri Trençkot
DeFacto
% 40
Haki Deri Trençkot
DeFacto
89,99
149,99
% 30
Haki Deri Trençkot
DeFacto
104,99
149,99
% 30
Kahverengi Deri Trençkot
DeFacto
104,99
149,99
% 30
Mavi Deri Trençkot
DeFacto
104,99
149,99

Su geçirmeyen kumaşlardan üretilen, yağmurluk tarzındaki ceketlere trençkot denir. Trençkotlar, ilkbahar ve sonbahar aylarının en çok giyilen dış giyim ürünlerindendir. Bu aylarda, etek, bluz ve elbiseler ile uyum içinde kullanılmaktadır. Kış mevsiminde de trençkotları, uygun kombinlemeler ile giyebilirsiniz. Kazak, pantolon ve botlarla harika uyum yakalayacaklardır. Şapkalar ve çapraz takılan çantalar, farklı kombin seçeneği oluşturur.

Ana şekil itibariyle aynı olarak üretilseler de, kumaşına, deseninin farklığına ve duruşuna göre farklı trençkot modelleri mevcuttur.

Deri kumaşlı trençkotlar, şıklığın adresidir. Yapımında, deri kumaş kullanılır. Kalitesi nedeniyle uzun ömürlü kıyafetlerdendir. Kış mevsiminde çizme ve botlar ile kullanabilir, değişik bir tarz ve şıklık oluşturabilirsiniz. Özel davetlerinizde bu trençkotlar, size uyum sağlayacaklar arasında ön planda gelmektedir.

İnce yapılı trençkotlar, ince dokuma kumaşlar kullanılarak üretilirler. Şeritli, cepli, düğmeli gibi türleri de bulunur. Bahar aylarında giyimi sıklıkla görülmektedir. Hemen hemen her yerde günlük olarak giyebilirsiniz. Spor ayakkabılar ve çantalarla da kombin yapabilirsiniz; babet ve sandaletler ile de. Seçim sizin!

Süet model, işlenmiş deriden üretilen trençkottur. Kalın yapısı bulunduğundan dolayı, kış aylarında giyilmesi uygundur. Sıcak tutma özelliği vardır. Su itici özelliği yoksa ya da su koruması yapmadıysanız, yağmurlu havalarda giymekten kaçınmalısınız. Aksi takdirde, süet trençkotunuzda bozulmalar olabilir. Temizliğini de mutlaka, elde yapmalısınız. Makinede zarar görecektir ki, su almaması gereken bir kumaştır. Kışın, bot ve çizme ayakkabılar ile giyerek, harika görünebilirsiniz.

Uzun trençkot, boyu ayak bileklerine kadar uzanan bir yapıda üretilen modellerdir. Yine, kış aylarında kullanılması daha uygun ihtimaldir. Altına kot pantolonlar ve spor ayakkabılar ile uyum sağlayabilirsiniz.

Astarsız olan trençkotlar ise, içine ince kattan oluşan astar kumaşın dikilmemesi şeklinde üretilen modellerdir. İnce yapılıdır. Bahar aylarında tercih edilmelidir.

Kapşonlu trençkot, şapkası bulunan modellere denir. Yağmurlu havalarda giyildiğinde, kurtarıcı rolü üstlenir. Soğuk havalarda da kullanılabilir.

Şal yaka trençkot modelleri, yaka kısmı dışa doğru ve dökümlü bir şekilde kıvrık olan türlerdir. Boynumuza şal takmış izlenimi verir. Modern duruşlu bir trençkottur. Elbiseler ile giyebilirsiniz. Böylece, elbise modelinizi kapatmayacak ve sergileyebileceksiniz. Bu modelde de şapka kullanımı, size farklı bir hava katacaktır.

Keten trençkot, keten kumaşı kullanılan ve hava alabilen bir yapısı bulunan modellerdir. Nemi çekerek, insan vücudunu terlemeye karşı korur. Bundan dolayı, ilkbahar ve sonbahar aylarında sıklıkla karşımıza çıkar.

Basic trençkot, en klasik trençkot modelidir. Genel olarak, vücuda tam oturan kalıptadır.

Kemerli trençkot, belinde kemeri bulunan ürünlerdir. Şapkalar ile kullanıldığında, şapka / kemer aksesuar şıklığını yansıtmış olur. Beli kavrar ve düzgün bir görüntü oluşturur. Şık mekanlarda giyebileceğiniz trençkotlar arasına bu modeli de katın!

Belden büzgülü olanlar, bel kısmı büzülerek dikilen trençkotlardır. Beli ince olan bayanlar giyebilir. Büzgü görünümü, farklı bir duruş yaratır. Standart trençkot haricinde, kullanılabilecek değişik bir yapıdadır.

Fermuarlı trençkot, genelde düğmeli olarak üretilen trençkotlara karşı alternatif olarak, fermuarlı şekilde karşımıza çıkan modellerdir. Düğmelilere nazaran, hızlı kapanarak kullanım kolaylığı sağlar.

Kuşaklı trençkot, belinde kuşağı bulunan ve bağlanarak kullanılan modellerdendir. Belinizin ölçüsüne göre ayarlayabilme imkanınız olur.

Cepli trençkotlar, ön kısmında veya yan kısmında cepleri bulunan çeşitlerdir. Cep detayı, kullanım yönünden kolaylık sağlar. Bu modellere, sırt çantaları ve spor ayakkabılar kullanmak çok uyumlu olacaktır.

Şerit detaylı modeller, trençkotların arka, ön veya yan kısımlarında şerit çizgiler kullanılarak üretilen türlerdir. Kıyafete, ayrı bir desen ve duruş katmaktadır.

Kamuflaj desenli trençkot, asker kıyafetlerinde bulunan yeşil şekiller kullanılarak oluşturulan modellere denir. Gençler tarafından tercih edilen trençkotlar arasında yerini alır. Düz pantolonlar ve spor ayakkabılar ile kombini yapılabilir.

En Çok Tercih Edilen Trençkot Modelleri

Kışın, süet ve deri modeller çoğunlukta giyilmektedir. Uzun trençkot modelleri, tesettürlü bayanların sıklıkla giydiği modeldir. İnce yapılı, basic, astarsız ve keten trençkotlar, genellikle bahar aylarında giyilmektedir. Şal yaka, belden büzgülü, kemerli, fermuarlı, kuşaklı, cepli modeller ise, farklı bir trençkot tarzı oluşturmak isteyenler tarafından seçilmektedir.

Genel olarak, ince yapılı trençkotların kullanımı yaygın ve revaçtadır.

Vücut Tipinize Göre Trençkot Seçimi Yapmalısınız!

Dış giyim kıyafetleri, vücudu en çok gözler önüne seren ve ortaya çıkaran ürünlerdir. Trençkotlar da bir dış giyim türü olduğu içim, seçiminde dikkatli davranmanız gerekir. Her vücut tipi, aynı trençkotu giyemez. Kilolu bayanların tercihi, önü açık olduğu için şal yaka trençkotlar olabilir. Böylece vücudu sıkmayacak ve güzel gösterecektir. Diğer türler, farklı kombinlemeler ile herkesçe giyilebilir.