Bayan Sütyen Modelleri

(1851 Ürün)
Yükleniyor...
% 44
Siyah Bralet Sütyen
Penti
49,95
89,95
% 64
Pembe Dolgusuz Balensiz Bralet Sütyen
Penti
% 30
Ten Rengi Balenli Sütyen
Penti
48,97
69,95
% 30
Beyaz Askılı Dolgusuz Balensiz Spor Sütyen
% 30
Siyah Fermuarlı Spor Sütyen
Penti
90,97
129,95
% 30
Siyah Push Up Balensiz Destekli Sütyen
Penti
% 50
Mavi Sporcu Sütyeni
Hummel
69,98
139,95
% 47
Siyah Balensiz Bralet Dantelli Sütyen
Marks & Spencer
% 40
Yeşil Sporcu Sütyeni
Hummel
83,97
139,95
% 47
Bej Balenli Destekli Dantelli Sütyen
Marks & Spencer
% 43
Beyaz Dolgulu Balensiz Destekli Sütyen
Marks & Spencer
Siyah Balenli Küçültücü Sütyen
Marks & Spencer
Bej Balenli Destekli Dantelli Sütyen
Marks & Spencer
% 44
Siyah Balensiz Sporcu Sütyeni
LC Waikiki
19,99
35,99
% 40
Pembe Balenli Dantelli Balkon Sütyen
LC Waikiki
% 50
Füme Dolgusuz Balensiz Sporcu Sütyeni
LC Waikiki
% 20
Pembe Balensiz Balkon Sporcu Sütyeni
LC Waikiki
% 35
Siyah Askılı Destekli Sporcu Sütyeni
Reebok

İç giyim denildiğinde aklımıza ilk gelenlerden bir tanesi de şüphesiz, sütyenlerdir. En az dış kıyafetler kadar, iç giyim ürünlerinin de önemi büyüktür. Göğüs formunu kavrayarak, korumaya yarayan sütyen, her kadının vazgeçilmezi arasındadır. İç giyimde, büyük kurtarıcıdırlar.

Üst bölgenin genişliğine, kilo durumuna ve göğüs büyüklüğüne göre değişiklik gösteren, birçok sütyen modeli bulunmaktadır.

Balenli sütyen, alt kısmında plastik veya demir çubuklar bulunan modeldir. İri bir göğüs yapısına sahipseniz, taşımakta güçlük çekeceğinizden, balenli sütyenler bu noktada yardımınıza koşacaktır. Toparlama özelliği sayesinde, göğüsleriniz ağırlık yapmaktan kurtulacaktır.

Balensiz sütyen, alt kısmında toparlayıcı telleri bulunmayan modellere denir. Balenli sütyenlerden daha uzun ömürlüdür. Onlar gibi, dik tutma özelliği yoktur, fakat rahattır. Eğer, küçük göğüslere sahip iseniz, toparlama ihtiyacı duymazsınız ve bu modeli kullanabilirsiniz.

Dantelli sütyen, üzerinde dantel işlemeleri olan göz alıcı sütyenlerdir. Göğüslerinizi daha çekici ve güzel göstermek için, bu modellerden faydalanabilirsiniz.

Sırtı şeffaf / silikon sütyenler, abiye kıyafetlerin altından sıklıkla giyilen çeşitlerdir. Bu modellerde, askısı şeffaf yapıdadır ve sırt dekolteli kıyafetlerde sırıtmaz. Silikon sütyenler de, aynı görevi üstlenir. Sadece göğüs kısmına geçirilerek giyilir. Yapışkan silikon petler, göğüslere yapışır ve yukarı kaldırır. Askısız abiye kıyafetlerde yok hissi oluşturur. Tek kötü tarafı, yazın sıcak günlerinde vücuda yapıştığı için terletmesidir.

Pamuklu sütyen, organik pamuk kullanılarak üretilen ve sağlık açısından, olumlu etkilere sahip olan modellerdir. Duruşu ve kullanımı ile rahat etmenizi sağlar.

Askılı / çapraz askılı sütyen modelleri ise, rahat giyilebilmesi için 2 adet askıdan oluşur. Bu askılar, ya düz durumdadır ya da çapraz gelecek şekilde tasarlanmıştır. Düz askılılar, çoğunlukla giyilenlerdendir. Klasik sütyen tipini oluşturur.

Dolgulu sütyen modelleri, kaplarının içinde sünger desteği bulunan türlerdir. Küçük göğüslü bir bayansanız, bu model tam size göre olacaktır. İçindeki sünger dolguları sayesinde, göğüsleriniz olduğundan daha büyük bir görünüme kavuşacaktır.

Dolgusuz sütyen modelleri, boş kap olarak da bilinir. Sünger desteği bulunmaz. Dolguluların aksine görev yaparlar. Büyük göğüslü bayanların tercihidir. İçi boş olan sütyenlere, büyük göğüsler oturarak normal görünüm elde edilir.

Spor / sporcu sütyeni, isminin de çağrıştırdığı gibi, spor yaparken kullanabileceğiniz sütyen türüdür. Rahat hareket etme imkanı tanır ve çok rahat yapıdadır. Göğüslerinizi tam form sarar ve özellikle, koşarken çok fazla sallanmasını önler. İnce askılı, kalın askılı ve arkası çapraz modelleri bulunmaktadır.

Üçgen sütyen türü, balensizdir. Göğüs formunu, üçgen şekil yapısıyla kaplar. Bikini modeli olarak da bilinmektedir.

Balkonet sütyen, kesimi yarım cup sütyenler ile aynıdır ve aynı işlevi yaparlar.

Straplez sütyen, askıları bulunmayan modellerdir. Genelde, askısız elbise ve bluzların altından kullanılır.

Dikişsiz sütyen, tel desteği ve dikiş izi bulunmayan çeşitlerdir. Gayet, rahat bir kullanım olanağı sağlarlar.

Push up sütyenler, göğüslerinizi alttan ve yanlardan destekleyerek yukarı kaldırır. Daha diri gösterir. Ayrık göğüs tipine sahipseniz, bu model sizin için bire bir. Push up sütyenler, destekleri sayesinde, göğsünüzü ortadan ve yandan bir araya getirerek, ayrık meme sorununuza son verir.

T-shirt sütyen, iz bırakmayan ve kötü görüntü oluşturmayan, ince kıyafetlerin altından bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sütyen türüdür.

U şeklindeki sütyenler, ön kısmı u kesim olan türlerdir. Öpücük yaka olarak da bilinen u modeli, dekolte detaylı elbiseler için bütünlük oluşturur.

Emzirme sütyeni, göğüs bölgesi açılarak, bebeğinizi emzirmeye yarayan ve her annenin mutlaka kullanması gereken bir üründür.

Bralet sütyenler, süngeri olmayan modellerdir. Desteği yoktur. Toparlama ve dikleştirme özelliği de bulunmaz. Bu nedenle, küçük göğse sahip bayanlar tarafından kullanımı yaygındır.

Mastektomi sütyen, göğüs ameliyatı geçiren bayanların kullanması gereken bir modeldir. Telsizdir. Bir yıl kullanılması tavsiye edilir.

Yarım destekli modeller, tam destekleri modellere göre daha az destek sağlar.

En Çok Tercih Edilen Sütyen Modelleri Hangileri?

En çok tercih edilen modellerin başında, balenli sütyenler gelmektedir. Onları, pamuklular izler. Büyük göğüslü bayanların tercihi, dolgusuzlar, küçük göğüslü bayanların tercihi ise, dolgulu ve destekli modeller olmaktadır.

Straplez sütyenler, abiyelerin altından giymek için en çok kullanılan modeldir.

Sütyen Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların, göğüs yapısına göre doğru sütyen seçimi yapması, son derece önemlidir. Bu hem sağlık açısından hem de görsellik olarak gereklidir. Hiçbir bayan, kıyafetlerinin altından kötü görünen bir sütyen tercih etmez. Bu nedenle, sütyen tiplerini iyi tanımalı ve vücut yapısına en uygun olanı seçmelidir. Eğer, sütyeniniz küçük geliyorsa, muhtemelen doğru seçim yapılmamıştır ve o size uygun olan bir model değildir.

Göğüsleri büyük ve sarkık yapıda bulunan bayanlar, toparlayıcı balenli sütyenleri tercih etmelidir. Dolgulu modelleri giymekten kaçınmalıdır. Çünkü, zaten büyük olan göğüs tipi, daha da büyük görünecektir.

Spor yapmaya çıkacaksanız seçiminiz, konforu sağlayan sporcu sütyenlerden yana olmalıdır. Bu modeller, yapısı gereği sizi rahat ettirecektir. Koşu vb aktivite esnasında yer çekimine karşı yardımcınız olacaktır.

Birleşik yapılı göğüslere sahipseniz, toparlayıcı sütyenleri kullanmalısınız. Ayrık göğüsleriniz var ise, destekli sütyenler sizin için uygun kullanım olacaktır.

Sarkık ve küçük göğüsleriniz mevcut ise, balenli, dolgulu sütyen kullanmalısınız. Aşağı doğru sarkan, aralıksız ve iri göğüslere sahipseniz de, dolgusuz, balenli sütyenler tercihiniz olmalı.

Özellikle genç kızlarda, meme oluşumunun yeni olduğu dönemlerde, alıştırma sütyeni adı verilen düz yapıdakiler kullanılmalıdır.

Hamilelik döneminde iseniz, balenli sütyen kullanmamanız gerekir. Yumuşak yapıdaki pamuklu sütyenler, size daha uygun model olacaktır.

Alacağınız sütyenlerin şekline, desenine değil, sağlığınız açısından önemine ve vücut yapınıza uyup uymadığına bakın. Bedeninizden büyük ya da küçük sütyenleri sakın almayın. Tam bedeniniz, tercihiniz olmalı. Eğer, sütyen bedeninizi bilmiyor iseniz, bir mezura yardımıyla göğüs çevrenizi ölçerek, bedeninizi belirleyebilirsiniz. En küçük sütyen bedeni, 70/A'dan başlar ve 110/EE'ye kadar devam eder.

Sütyen Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sütyen kullanmanın birçok olumlu etkileri olduğu gibi, olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Mesela sütyen ile uyumak, vücudunuzu sıkacağından, kan dolaşımını etkiler ve sağlığınıza zarar verir. Ayrıca, rahatsızlık hissi uyandırır.

Makineye gelişigüzel atıldığında ve çok yüksek programlı olarak sıkma yapıldığında ise, sütyen formu bozulacaktır. Bu da, cildinize zarar verir hale gelecektir. Bu durumdan korunmak için, sütyen toplarını kullanmak, onları muhafaza etmenize yardımcı olacaktır.

Zamanla sarkma eğilimi içinde olan göğüsler için, sadece dışarıda değil, uyku haricinde ev ortamında da sütyen takmak gerekmektedir. Kullandığınız sütyen modellerinin, vücudunuza tam oturduğundan emin olun. Göğsünüzün doldurmadığı, büyük yapılı sütyenlerden uzak durun. Askılarınızı, çok sıkı ayarlamamaya dikkat edin. Sütyenlerin kopça kısmının, arkanıza tam olarak oturmasını sağlayın. Kesinlikle, yukarıda durmamalı. Bu, size rahatsızlık verecektir.