Bayan Pijama Modelleri

(1445 Ürün)
Yükleniyor...
% 50
Çok Renkli Pijama
Penti
89,98
179,95
% 43
Kırmızı Kısa Kollu Askılı Saten Pijama
LC Waikiki
% 44
Siyah Şortlu Saten Pijama
LC Waikiki
44,99
79,99
Pembe Pamuklu Şortlu Pijama
LC Waikiki
Gri Kısa Kollu Şortlu Pijama
LC Waikiki
Yeşil Viskon Askılı Pijama
LC Waikiki
% 40
Sarı Şortlu Pijama
Penti
29,97
49,95
% 61
Çok Renkli Pijama
Penti
34,95
89,95
% 50
Çok Renkli Pijama
Penti
34,98
69,95
% 20
Kırmızı Pijama
Penti
39,95
49,95
% 50
Çok Renkli Pijama
Penti
39,98
79,95
% 50
Beyaz Pijama
Penti
39,98
79,95
% 50
Mavi Şortlu Pijama
Penti
39,98
79,95
% 40
Çok Renkli Pijama
Penti
47,97
79,95
% 40
Gri Pijama
Penti
83,97
139,95
% 40
Gri Pijama
Penti
83,97
139,95
% 40
Mavi Çizgili Pijama
Penti
95,97
159,95
% 44
Çok Renkli Pijama
Penti
99,95
179,95
% 48
Beyaz Pijama
Penti
139,95
269,95
% 50
Pembe Pijama
GAP
99,99
199,95

Pijama, yatakta giymek üzere, farklı kumaşlar kullanılarak üretilen ve genelde takım halinde olan bir ev kıyafetidir. Ev içinde ve özellikle uyurken, rahat hissedeceğimiz kıyafetler ararız. Pijamalar, tam da bu noktada çok işimize yararlar. Birbirinden güzel pijama modelleri için haydi alt kategorilere bir göz atalım.

Çeşitli kumaşlar ile konforu yakalayabileceğiniz pijama türleri, düz, desenli, şekilli olarak birçok yapıda kullanıma açıktır.

Pamuklu pijama takımları, adı üzerinde pamuklu kumaşlardan üretilmiş modeller olarak karşımıza çıkar. Bu pijamaların kullanımı, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Naylon ve sentetik kumaşlar terletirken, pamuklu kumaşlar nemi emerek terleme sorununu ortadan kaldırırlar. Hangi desen ve şekillerde olursa olsun, pijama seçiminde birinci tercihiniz bu modellerden yana olmalıdır.

Her mevsim giyilebilen pijamalar, mevsim şartlarına uygun yapıda üretilirler. Kısa kollu modeller, yaz ayları için, uzun kollu modeller ise, bahar ve kış ayları için elverişli yapıda oluşturulmuştur.

Ev pijamaları, hepimizin sürekli duyduğu bir tabir ve çokça kullandığı modellerdir. Penye veya triko kumaşlardan üretilen bu pijamalar, günlük ve rahat kullanım imkanı ile uyurken de, ev işerinizi yaparken de hep yanınızda olurlar.

Bir diğer modelimiz, şortlu pijama takımlarıdır. Bir üst ve şort şeklindeki alttan oluşan bu modelleri, sıcak yaz havalarında sürekli giyebilirsiniz. Zira, sıcaktan bunalmak ve terlemek hoş bir durum değildir ve bu, evde bile olsa aynıdır. Şortlu pijamalar, kısa yapıları ile serin kalmanıza yardımcı olacaklardır.

Yaz mevsiminin gözde pijaması, askılı modellerdir. Serin tutarak, rahatlık sağlarlar. Askılı pijama modellerini, elbise şeklinde ya da body olarak kullanabilirsiniz.

Çizgili pijamalar, görsellik açısından canlı duran takımlardır. Diğer türlere göre, göze hitap eden yapıları vardır. Sadelikten hoşlanmıyorsanız, bu çeşitleri tercih ederek giyebilirsiniz.

Pijama denildiğinde her ne kadar aklımıza ilk olarak penye ve düz takımlar gelse de, güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen bayanların tercihi, dantelli modellerden yana olmaktadır. Dantelli pijamalar, çok hoş duran yapıları ile ayrı bir estetik oluştururlar.

Desenli olarak giyilen pijama türleri de çoğunluktadır. Leopar ve puantiyeli modeller, albenisi ve tatlılığıyla çokça tercih edilen takımlar arasında gelirler.

Pijama takımlarının olmazsa olmazıdır saten modeller. Yumuşacık dokusu, üzerinizde yokmuş hissi oluşturur. Düz elbise şeklinde olan türleri, sıklıkla giyilmektedir. Saten pijamaları, uzun sabahlığı ile tam takım olarak kullanabilirsiniz.

Lohusa pijaması olarak da bilinen ve yeni doğum yapmış annelerin kullandığı hamile pijamaları da, çeşitler arasındadır. Yaz aylarında kısa kollu, kış aylarında ise uzun kollu modelleri, dilerseniz sabahlığı ile beraber kullanabilirsiniz. Pijamaya uygun terliği ve saç bantları da, kombininize uyum sağlayacak olan diğer parçalardır.

Kış mevsimine özel bir çeşit olan kadife pijamalar, kalındır ve sıcacık tutarlar. Tıpkı saten modeller gibi, giymekten keyif alacağınız yumuşak dokuları vardır. Soğuk kış gecelerinde, tercih etmeniz gereken en doğru pijama takımı, kadifeler olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Bayan Pijama Modelleri Hangileridir?

Pamuklu günlük ev pijamaları, en çok tercih edilen modellerdir. Penye ve triko pijamalar, ikinci sırada yer alır. Onları, desenli modeller takip etmektedir. Kırmızı saten ve dantelli pijamalar ise, güzel hissetmek isteyen bayanların tercihi olmaktadır.

Pijama Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Pijama takımları, konfor sağlamak amacıyla evde giydiğimiz kıyafetler olduğu için, rahatlığın ön planda olduğu modeller seçilmelidir. Ev pijamaları, bunun için en uygun olanlarıdır. Sağlığınıza dikkat eden biriyseniz, kesinlikle pamuklu modelleri tercih edin. Görsel güzellik için yapacağınız pijama seçimi, saten ve dantelli modellerden taraf olabilir. Askılı ve kısa kollu pijamaları, yazın kullanmak üzere ön planda tutabilirsiniz. Desenli, çizgili gibi hareketli takımları ise, farklılık oluşturmak için zaman zaman giyebilirsiniz.

Pijamaların Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu konuda özen gösterilmesi gereken bazı hususlar vardır, ki en az pijama kullanımı kadar önemlidir. Çünkü ev içinde ve uyku sırasında, yani günün büyük bölümü üzerimizde olan kıyafetlerdir pijamalar. Temizliğine dikkat edilmediği takdirde, özellikle biz bayanlar için hastalık ihtimalleri artmakta ve bu durum sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Düzenli olarak, haftada 1 kez yıkanmalıdır. Bu periyot, yaz aylarında terlemelere bağlı olarak artırılmalıdır.

Günlük pamuklu, penye ve triko kumaşlardan üretilmiş pijamalar, çamaşır makinesinde 40 dereceye kadar yıkanabilir. Etiketlerinde yazan talimatlara göre de hareket edebilirsiniz. Ancak, 40 dereceden sonrası pijamalar için sakıncalıdır. Çekme ve lastik kısımlarında yıpranma meydana gelebilir. Bu nedenle, bu konuya dikkat edilmelidir. Desenli pijamalarda ise, desenin zarar görmemesi için ters çevirerek makineye atmalısınız.

Saten, dantelli gibi hassas pijama gruplarına ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Bu modeller yapı itibariyle, narindir ve özen isterler. Bundan dolayı, makinede yıkamak için elverişli kumaşlara sahip değillerdir. Bu pijamaları, elde yıkama yöntemi ile temizleyebilirsiniz. Elde yıkama işlemi, ılık su ile yapılmalıdır. Deterjan veya sabun ile kibarca ovularak yıkayabilirsiniz. Çok fazla sıkma işleminden de uzak durmalısınız. Sulu bir şekilde kurumaya bırakırsanız, pijamanın ömrü açısından daha faydalı olacaktır. Saten pijamaları, ütü yaparken de çok dikkatli olmalısınız. Yüksek ısılı yapılan ütüler, narin yapıdaki kumaşa zarar verecektir. Saten kumaş özelliğine uygun sentetik ısıda, ütüleme işlemi yapabilirsiniz. Hatta, üzerine tülbent veya ince bir bez sererek yapacağınız ütü, daha iyi olacaktır.