Bayan Mayo Modelleri

(459 Ürün)
Yükleniyor...
% 45
Siyah Straplez Toparlayıcı Mayo
LC Waikiki
% 50
Siyah Mayo
Seafolly
495,00
985,00
Siyah Mayo
Seafolly
1.130,00
Çok Renkli Mayo
OYE Swimwear
1.200,00
% 30
Lacivert Mayo
Heidi Klein
1.677,00
2.395,00
% 38
Haki Dolgulu Mayo
LC Waikiki
79,99
129,99
Siyah Mayo
LC Waikiki
99,99
Siyah Straplez Mayo
LC Waikiki
Siyah Çizgili Dolgulu Etekli Mayo
LC Waikiki
Pembe Toparlayıcı Mayo
LC Waikiki
Pembe Desenli Toparlayıcı Mayo
LC Waikiki
% 59
Kırmızı Mayo
Sun Life
79,90
193,99
% 23
Pembe / Siyah Mayo
Fantasy
119,90
154,90
% 50
Siyah Mayo
Hummel
139,98
279,95
% 50
Çok Renkli Mayo
Hummel
154,98
309,95
Siyah Destekli Mayo
Marks & Spencer
Lacivert Destekli Mayo
Marks & Spencer
Siyah Destekli Mayo
Marks & Spencer
Siyah Büyük Beden Mayo
DeFacto
Haki Büyük Beden Mayo
DeFacto

Plaj modasının her yıl değişim göstermesi ve yüksek bir dinamizme sahip olması kadınların da mayo modelleri arasında kararsız kalmasına neden olabiliyor. Şık bir mayo ile hem denizde çok rahat edebilir hem de plajın estetik havasına kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Farklı modellerinin öne çıktığı yeni sezonda kadınlar için çok fazla alternatif bulunuyor. Dinamik çizgileri ile göz kamaştıran kadın mayoları her yaz mevsiminin en fazla tercih edilenleri arasında yerini alıyor.

Kadınlara özel olarak tasarlanan mayo modellerinde konfor her zaman öne çıkıyor. Ancak bu ürünlerde seçimler yaparken belli başlı noktalara da dikkat etmek gerekiyor. Vücudun şekli, ten rengi, mayonun modeli ve modaya uygunluğu gibi kriterler kadınların önem vermesi gereken detaylar arasındadır.

Vücut Tipine En Uygun Mayo Nasıl Seçilir?

Mayolar tek parça olarak üretilen plaj giysileridir. Bu giysileri seçerken kadınların beden ölçülerini dikkate almaları en uygun seçimi yapmalarında son derece önemlidir. Mayo seçiminde göğüs ölçüleri, kalça ve basen ölçüleri, boy uzunluğu ve bel inceliği dikkate alınmalıdır.

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar mayo seçimi yaparken mutlaka canlı ve hareketli renk tonlarına sahip olan modelleri tercih etmelidirler. Desenleri olan mayolar bu kusuru kolayca kapatır. Aynı zamanda straplez ve tek omuzdan meydana gelen seçimler de ideal olabilir. Göğüs bölgenizi kapatmak ve daha dolgun göstermek isterseniz fırfırlı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Büyük göğüsleri olan kadınlar da yine uygun mayo seçimi konusunda şanslı sayılırlar. Çünkü model alternatifleri son derece fazladır. Bu kadınların göğüslerini destekleyecek bir mayoya ihtiyaçları yok. Bu nedenle dolgulu mayolardan ziyade daha çok sade ve düz renkli tasarımlar daha idealdir.

Armut vücut tipindeki hanımlar alt kısımları hareketli mayoları tercih etmekten biraz kaçınmalıdırlar. Üst bölge biraz daha ince olduğundan kapalı tek parça mayolar boyunuzu kısa gösterebilir. Bu nedenle mayoda biraz dekolteye kaçmanızda bir sorun olmaz.

Kum saati vücut tipi her ne kadar azınlıkta olan bir kadın tipi olsa da kusursuz vücut yapıları sayesinde şanslı gruplar arasındadır. Bunları 90, 60, 90 ölçülerinde olan kadınlardır ve mayo seçiminde alternatifler son derece geniştir.

Kısa gövde ya da bacak yapısına sahip olan kadınlar bacak boyunu yüksek gösterecek modeller seçmelidirler. Etekli mayolar yerine düz modeller daha iyi bir görünüm sunar.

Kalın vücuda sahip olan kadınlar ise klasik mayo stillerinden vazgeçmemelidirler. Bu mayolar hem çok konforludur hem de vücudun fazla olan kısımlarını rahatlıkla kapatmanıza yardımcı olurlar. Açık renk tonları, karışık desenler ve neon renkler bu vücut tipi için çok uygun değildir.

Kadın Mayolarında Model Alternatifleri

Kadınların plaj stillerini en iyi şekilde tamamlayan mayolar farklı model seçenekleri ile üretilirler. Her sezonda bu ürünlerin sunduğu şıklıktan ve estetik duruştan fazlası ile yararlanan kadınlar; renk, desen ve model skalası içerisinde kararsızlık yaşayabilirler.

Kadınların severek tercih ettikleri modeller içerisinde askılı mayo modelleri en çok tercih edilenlerden biridir. Sunduğu konfor sayesinde denizde ve havuzda rahatlıkla suya girebilen kadınların dekolte problemi yaşamadığı ürünlerdir.

Göğüslerinde daha dolgun bir görünüm elde etmek isteyenler için dolgulu modeller çok idealdir. Bu ürünler aynı zamanda göğüs bölgesinde daha toparlayıcı bir etki yaratır.

En fazla tercih edilen modeller arasında sırt dekolteli kadın mayo modelleri yer alır. Sırt dekolteli ürünler hem çok şık durur hem de çok rahat bir kullanımı vardır. Her yaş grubundan kadına da hitap eden ürünler arasındadır.

Fırfırlı mayo modelleri ise hareketli parçaları sevenler için idealdir. Çift askı ya da tek askı kenarlarından inen fırfırlar mayonun daha hareketli bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Genelde küçük göğüslü kadınların kurtarıcı plaj parçalarından biridir.

Modern bir tasarım arayanlar için ise tek omuzlu mayolar oldukça hoş tasarımlardır. Kolay giyilebilmesi ve plaj modasına uyum sağlamada önemli bir destekçi olması bu modelleri oldukça popüler hale getiriyor.

Balensiz mayolar da kadınların en çok tercih ettikleri ürünler arasındadır. Bu ürünler kullanım rahatlığı nedeni ile çok fazla tercih edilirler.

Yeni sezon ürünleri arasında yer alan boyundan bağlamalı kadın mayoları genç kadınlara hitap eden ürünler arasında yer alıyor. Küçük göğüsleri olanlar ve fazla kilo problemi olmayanlar için en rahat modeller arasındadır.

Bunlarla birlikte kadınların fazla olan kısımlarını saklamalarına yardımcı olacak birçok mayo modeli de vardır. Toparlayıcı özelliğe sahip olan bu mayolar sayesinde basen, bel ve göğüs kısımlarını rahatlıkla toparlama imkanı bulabilirsiniz.

Dekolteden hoşlanmayan ve basenlerini saklama ihtiyacı duyan kadınlar için ise ideal tasarımlar arasında etekli modeller geliyor. Etekli modeller elbise formunda hazırlanan ve denizde yüksek bir konfor vaat eden ürünlerdir. Şıklığı ile göz dolduran bu ürünler oldukça şık tasarımları ve desenleri ile ilgi çeker.

Çapraz askılı modeller de kadınlara çok yakışan ürünlerdir. Boyun yapısı ince ve uzun olan kadınlar bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirler.

Yeni Sezonun En Trend Mayo Modelleri

Her sezon farklı bir modelin öne çıktığı mayo koleksiyonlarında son sezonda fırfırlı modeller çok fazla ilgi görüyor. Her ne kadar klasik mayolar tercih edilebilirliğini yitirmese de modern ve canlı desenler, kadınların oldukça ilgisini çekiyor.

Ön kısımda bulunan çapraz boyun askılı modeller de yine sezonun önde gelen mayoları arasında yer alıyor. Bu ürünler arasında canlı renkler her zaman ilk tercihler arasında bulunuyor. Puantiyeli, yaprak ve çiçek desenli mayolar çok sevilen mayo desenlerindedir. Kısacası kadınların yeni sezonda mayo yönünden alternatifi son derece fazladır.

Modası Geçmeyecek Mayo Modelleri

Plaj ortamında her zaman giyilebilecek modeller arıyorsanız klasik mayoları tercih edebilirsiniz. İp askılı, kalın askılı ya da straplez olarak tasarlanan bu ürünler her deniz sezonunda kullanabileceğiniz modellerdir. Renk olarak ise siyah her zaman en ideal renktir. Zayıf göstermesi siyah rengin özellikle dolgun kadınlar tarafından çok tercih edilmesini sağlar.

Etekli mayolar da modası geçmeyenler arasındadır. Bu mayolar askılı olduğu için denizde rahatsızlık hissi yaratmaz. Bunlarla birlikte ön kısmı kapalı yalnızca sırtta dekolte bulunan mayolarda zamansız modeller arasında yer alır. Mayo modellerinde seçim yaparken renkler oldukça belirleyicidir.

Mayolarda Çok Tercih Edilen Renkler ve Desenler

Kadınların mayo seçimlerinde model kadar renk ve desen seçimi de önemlidir. Plajda ve havuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz mayolarda hayvan desenleri son sezonun öne çıkanlarındadır. Leopar deseni özellikle tek omuzlu modellerde çok fazla ilgi görüyor. Bunlara ek olarak yılan ve zebra dersini de bu ürünlerde görmeniz mümkündür.

Çiçek desenleri her sezon olduğu gibi yine mayo modasında ilk sıralarda yerini alıyor. Bu desenler mayoların en doğal desenleri arasında bulunuyor.

Özellikle son sezonlarda çok sevilen modeller arasında sulu boya desenleri de çok ilgi görüyor. Batik olarak da bilinen desenlerde pembeler, maviler ve yeşiller çok hoş bir ambiyans yaratıyor.

Çok tercih edilen renkler arasında siyah, kahverengi gibi klasik tonlar yanında dikkati çekmeyi sevenler için parlak tonlar da rağbet görüyor. Kısacası kadın mayo modelleri renkleri ve desenleri ile yeni sezonda en iyilerini sunuyor.