Bayan Korse Modelleri

(75 Ürün)
Yükleniyor...
% 25
Bej Toparlayıcı Korse
Marks & Spencer
89,95
119,95
% 25
Siyah Toparlayıcı Korse
Marks & Spencer
89,95
119,95
Siyah Korse
Marks & Spencer
149,95
Bej Korse
Marks & Spencer
149,95
% 26
Siyah Korse
Marks & Spencer
199,95
269,95
% 26
Bej Korse
Marks & Spencer
199,95
269,95
Bej Korse
Marks & Spencer
249,95
Siyah Korse
Marks & Spencer
249,95
Siyah Toparlayıcı Korse
Marks & Spencer
Bej Toparlayıcı Korse
Marks & Spencer
Siyah Korse
Marks & Spencer
299,95
Bej Korse
Marks & Spencer
299,95
Bej Korse
Marks & Spencer
349,95
% 29
Pembe Dikişsiz Korse
LC Waikiki
49,99
69,99
Pembe Toparlayıcı Korse
LC Waikiki
Bej Hamile Korsesi
LC Waikiki
129,90
Siyah Dikişsiz Korse
LC Waikiki
% 13
Siyah Korse
LC Waikiki
34,99
39,99
% 13
Pembe Korse
LC Waikiki
34,99
39,99
% 70
Siyah Korse
Penti
20,99
69,95
% 30
Ten Rengi Slip Korse
Penti
48,97
69,95
% 30
Siyah Slip Korse
Penti
48,97
69,95

Vücudu toparlayan ve daha güzel görünmesini sağlayan korse, bir iç giysi türüdür. Her bayan, fazla kilolarını saklamak veya daha düzgün vücut yapısı oluşturmak için, zaman zaman korselere başvurur.

Toparlayıcı, sıkılaştırıcı, şekillendirici gibi türleri bulunan bayan korse modelleri; zayıf, kilolu fark etmeden tüm bayanlar tarafından kullanılabilen ürünlerdir.

Toparlayıcı bir model olan çıtçıtlı korseler, üst bölgenizi sararak daha derli toplu gözükmenizi sağlar. Abiye kıyafetlerinizin altından giyerek, göbek, göğüs ve bel bölgenizi ince forma ulaştırabilirsiniz. Böylelikle, elbiselerin içinde güzel bir duruş sahibi olabilirsiniz.

Sırt bölgenizle alakalı sağlık sorunu yaşıyorsanız ve tam bir dik duruş sağlayamıyorsanız; dik duruş korse modelleri size göre! Sert formu ile sırt ağrılarınıza iyi gelecek; sizi daha dik bir yapıya ulaştıracaktır.

Korseler, yalnızca üst vücudu toparlayan ürünler değildir. Aynı zamanda, alt bölgenizi de toparlayacak külot korse modelleri de bulunmaktadır. Külot şeklinde giyerek kullanacağınız bu korse, poponuzu dikleştirir ve estetik bir yapıya kavuşturur.

Ağız kısmı belin yukarısında dikilen yüksek bel korse modelleri ise, hem popo bölgenizi hem de göbek bölgenizi şekillendirerek, çok yönlü kullanım sağlar.

Tıpkı sütyenler gibi giyilip çıkarılabilen modeller, agraflı korse olarak bilinir. Çok sayıda kopçası mevcuttur ve bunlar tek tek geçirilerek kapanır. Bu modeller, sert yapısıyla göbek ve bel bölgenizi şekillendirmeye yararlar.

Tam boy paçalı diye isimlendirilen korseler; bacak, basen, bel ve göbek bölgelerinizi komple saracak ve toparlayacak olan modellerdir. Elbiselerinizin ve tüm kıyafetlerinizin içinden giyebilirsiniz.

Giydiğinizde iz yapmayan ve lastik dikişleri bulunmayan dikişsiz korseler, elbiselerin altından yokmuş gibi duran modellerdir. Özellikle, dar yapılı abiye kıyafetlerinizi giyerken bu korseler, çok işinize yarayacaktır.

Askılı şekilleri de bulunan korseleri, kullanım rahatlığı açısından çok seveceksiniz. Kolsuz bluzlarınızın altından bile giyebileceğiniz bir modelde olan askılı korseler, çıtçıtlı modeller ile benzerlik gösterirler. Yalnızca, çıtçıt kısımları yoktur.

Göğüsleriniz dışarıda kalacak şekilde geri kalan tüm üst bölgenizi sıkılaştırmak istiyorsanız, göğüs altı korseleri, bunun için ideal olarak üretilmiştir.

Hamilelik döneminde alınan kilolar ile başa çıkmaya çalışmak, bayanların çokça muzdarip olduğu konulardan bir tanesidir. Özellikle, doğumdan sonra alınan kilolar verilmeye çalışılır. Ancak, bu hemen olacak bir şey değildir ve zaman alır. Bu noktada, hamile korse modellerini kullanarak; geçici çözümler üretebilirsiniz. Bu modeller, göbeğinizi büyük oranda toparlayacak ve iyi görüntü izlenimi ortaya koyacaktır.

Bölgesel olarak, inceltici ve zayıflatıcı korse modellerini duymuşsunuzdur. Korse kullanan bir bayansanız, bu ihtimaliniz yüksek. Fakat bilmiyorsanız da, işlevini yazımızın devamında öğreneceksiniz. Bu korse modelleri, giydiğiniz bölgeyi 1-2 beden incelterek daha zayıf görünmenizi sağlar. Örneğin, bacaklarınıza ayrı ayrı giyeceğiniz bu çeşitler ile o bölge incelecek ve sıkı görünerek, zayıf hissiyatı verecek. Aynı durum; kol, basen, göbek bölgeleri için de geçerlidir.

Toparlayıcı modeller, vücut hatlarını hafif dikleştirerek daha toplu gözükmesine neden olur. Ancak sıkılaştırıcı modeller biraz farklıdır ve vücudu sararak inceltme ve zayıflatma amacı taşırlar. Şekillendirici korseler ise; örneğin göbek bölgenizi düzleştirerek, o bölgenin şekil almasını görev üstlenirler.

Korse Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Her kadın, vücut yapısını bilmeli ve korse seçerken de bunu göz önünde bulundurmalıdır. Genel olarak, ten rengi ve siyah renkli korselerin kullanımı oldukça yaygındır. Beyaz da seçenekler arasında gelir. Siz de, teninize daha çok uyum sağlayacak olan ten rengi ağırlıklı korseleri kullanabilirsiniz.

Korse seçimlerinizde öncelikle, giyim amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. İncelmek mi istiyorsunuz yoksa vücut hatlarınızın toparlanmasını mı? Buna karar verdikten sonra, amacınıza uygun korse modellerini tercih etmelisiniz. Mesela; poponuzu toparlamak ve şekillendirmek gibi bir amacınız varsa, külot korseleri seçmelisiniz.