Bayan Kazak Modelleri

(10554 Ürün)
Yükleniyor...
% 40
Gri Düşük Kol Triko Kazak
DeFacto
41,99
69,99
% 19
Bakır Rengi Düğmeli Degaje Yaka Triko Kazak
% 40
Turkuaz Yarasa Kol V Yaka Triko Kazak
DeFacto
% 38
Krem İnce Balıkçı Yaka Triko Kazak
LC Waikiki
% 55
Siyah Bisiklet Yaka Pullu Triko Kazak
Koton
% 50
Siyah Delikli Triko Kazak
DeFacto
35,00
69,99
% 40
Mor Balon Kol Triko Kazak
DeFacto
41,99
69,99
% 40
Siyah Kolu Tüllü Triko Kazak
DeFacto
41,99
69,99
% 25
Siyah Kazak
Miyamira
39,90
52,90
% 65
Bakır Rengi Slim Fit Kolsuz Kazak
Network
% 70
Yeşil Simli Kapşonlu V Yaka Kazak
Network
% 52
Siyah Slim Fit Delikli Triko Kazak
Essentiel Antwerp
% 65
Haki Slim Fit Bisiklet Yaka Triko Kazak
Pierre Cardin
% 65
Haki Slim Fit V Yaka Triko Kazak
Pierre Cardin
% 23
Kahverengi Bisiklet Yaka Crop Triko Kazak
Pierre Cardin
% 42
Bej Yarım Balıkçı Yaka Crop Triko Kazak
Pierre Cardin

Kış mevsimi denildiğinde kıyafet türü olarak aklımıza ilk gelenlerin başında, kazak bulunmaktadır. Kazaklar, kollar geçirilerek giyilen bir üst kıyafet çeşididir. Her ortama girebileceğiniz bu model, bayanlara en çok yakışan giysiler içinde gösterilmektedir.

Birbirinden şık ve rahat kullanım yapabileceğiniz çok sayıda, çeşitli bayan kazak modelleri bulunmaktadır.

En çok kullanılan kazak modeli olan triko kazaklar, yün ve pamuk gibi iplikler ile örgü makinesinde üretilirler. Nakışlı, desenli, düz gibi farklı görsellikte, birçok şekli bulunmaktadır. Bu modellere en çok yakışan kombin türü ise, kot pantolonlar ve günlük etek çeşitleridir. Rahat olmaları sebebiyle, günün her saatinde kullanabilirsiniz.

Akrilik ipi kullanılarak oluşturulan kazak modelleri, yumuşak ve pamuksu hissiyatı verir. Sıcak tutmasının yanı sıra, terletmeyen de bir kumaştır akrilik. Çabuk kirlenmez. Bu kazakları tercih etmeniz size, aradığınız ideal kazak özelliklerini getirebilir. Zarif, ince yapısı ile güzel kombinler oluşturabilirsiniz.

Kazak denilince aklımıza gelenlerden bir tanesi de uzun kollu olduklarıdır. Bu modeller de, alt kategori oluşturan ve kol yapısı bileklere kadar gelen türdeki kazaklardır. Her şeyle uydurarak giyebilirsiniz.

Yuvarlak yakaya sahip olan bisiklet yaka kazaklardan söz etmeden olmaz. Kazakları yakasına göre kullanımlara ayıracak olsaydık, tartışmasız en çok giyilenlerin arasında bu modeller de yerini alırdı.

Yakadan söz açılmışken, yakaları v şeklindeki kazaklardan bahsetmemek olmaz. Şal ve kolye gibi aksesuarları takmaya izin veren bu modeller, topuklular ile kombin yapıldığında çok modern duracaktır.

Pamuklu ürünler kullanmak, sağlığımız için büyük oranda önem teşkil eder. Çünkü pamuktan üretilen kıyafetlerin, vücuda hiçbir yan etkisi yoktur. Pamuklu kazak modelleri de bu özelliklere sahip olan ürünlerdendir. Bu nedenle, kazak seçiminiz bunlardan yana olabilir. Rahatlıkla giyebilirsiniz bu modelleri.

Boğazlı kazakları es geçmeyelim. Balıkçı yaka olarak da bilinen bu modeller, bir dönemlerin sıklıkla giydiği ve boğazı saran yapıya sahip türlerdir. Bu modeller ile, ceket, palto, kaban ve mont gibi dış giyimlerin kombini, harika durmaktadır.

Slim fit kazaklar için, dar yapılı kazaklardır diyebiliriz. Bu kazakların, kalıpsal olarak ölçüleri dardır ve üzerinizi sarar. Altına, jean kotlar kullanarak kombin oluşturabilirsiniz. İllaki dar giymek zorunda da hissetmeyin kendinizi. Daha bol ve vücudu sıkmayan modeller olan, regular fit kazakları da tercih etmeniz mümkün.

Tabi ki de kazaklar hep kalın yapıda değillerdir. İnce kazak modelleri de bulunmaktadır. Kış mevsiminin etkisinin kırılmaya başladığı ara geçiş dönemlerinde, tercih edebileceğiniz bir modeldir bu türler.

Bu senenin modası olan çizgili kazaklar, değişik kombinlemeler ile hayatınıza renk katabileceğiniz modellerdir. Kullanılan çizgi detayları, sizi bambaşka bir duruş sergilemeye götürecektir. Bütün pantolon türleri ile uyumlayabilirsiniz.

Nasıl, uzun kollu ve kolsuz modeller var ise, kısa kollu kazaklar da var olan modeller arasındadır. İlkbahar ve sonbahar gibi, havaların çok soğuk olmadığı dönemlerde kullanabilirsiniz. Kombin olarak, bilek boy eteklerin üzerine giyebilirsiniz.

Kazakta kalite arıyorsanız, doğru adres kaşmir kazak. Bu kazaklar kaliteli, yumuşak bir yapıda üretilirler. Değişik yaka kesimleri ile karşımıza çıkabilirler. Dayanıklı oldukları için, çabuk deforme olmazlar. Soğuk hava şartlarında sıcak tuttuklarından dolayı, tercih edilmeleri muhtemel kazaklardır.

Kazak dediğin sıcak tutmalı. İşte, yünlü kazaklar da bunun için var. Bu türler, yün iplikleri ile oluşturulurlar. En çok tercih edilenler arasında gelmektedirler. Genel olarak, kot pantolonlar ile uyum gösterirler. Normal kullanım için uygun yapıda bulunurlar.

Kazaklar, kolsuz olur mu hiç demeyin. Çünkü olur. Kolsuz veya sıfır kol adını verdiğimiz modeller de var. Bu modeller, kolları olmayan ve omuzda biten ağları ile ön planda olurlar. Bu modellerde, mini etek, muz çorap ve uzun süet botlar ile oluşturacağınız kombini bir düşünün. Ne kadar harika, değil mi?

Tek düze kazaklar dışında, kullanabileceğiniz iki renkli kazaklar da mevcuttur. Çift renk kullanılarak oluşturulan bu modeller, sıradanlıktan kurtaracak farklı seçenek oluştururlar. Kullanılan renklere bağlı olarak, aynı renkteki kıyafetler seçerek, uyumlu bir kombin elde edebilirsiniz.

Değişik renklerde kazak ördüklerini, büyüklerimizden görmüşüzdür mutlaka. Şiş ve yün ipler kullanılarak veya makinede örülen örgü kazaklar, hep trend halinde kullanılagelmiştir. Stil olarak, gündelik hayatın içinde daha çok uyumla giyeceğiniz bir duruşa sahiptir.

Kolları farklı kazaklar, son dönemlerde çokça giyilen modellerden olmuştur. Volanlı kazak adını alan bu türler, kol uçlarına veya komple kol kısımlarına, kabarık şekil verilerek üretilirler. Bu detay, kazaklara farklı bir renk getirir. Düz şekil etek veya pantolonlar ile kullanırsanız, doğru kombin sağlamış olursunuz.

Düz kazak tiplerini giymekten sıkıldıysanız, dekolte kazaklar ile farklılık yaratabilirsiniz. Bu çeşitler, göğüs veya sırt kısmında açık görüntü oluşturan modellerdir. Topuklu ayakkabı türleri ile çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kazakların yaka kısımları, şekillerini belirleyen ve onları farklı kategorilere ayıran öğelerdir. Yüksek yakalı kazaklar, hemen boyun bitiminden başlayan bir yakaya sahip modellerden oluşur.

Motif desenli kazakların üzerinde, işlemeli motifler bulunur ve düz renkli kazaklara ayrı bir renk, başka bir şekil katmak amaçlanır. Naif kazak tipidir. Pantolonlar ile giyimi, tercihleriniz arasında olabilir.

Kimi zaman, sıradan ve düz kazaklar giymekten bıkarız. Değişik modelli kazaklar ararız. Omuz detaylı kazaklar da, bu modele uyan çeşitlerdendir. Omuz başları açıkta kalır. Görünüm olarak, hoşluk ortaya çıkarır.

Tül ve dantel detayı, her kıyafete güzellik katan unsurlardır. Böyle kazakların kullanımı, katılacağınız şık davetler için uygun olacaktır. Kumaş etek, kumaş pantolon ve hoş abiye tarzı ayakkabılar ile gidemeyeceğiniz hiçbir davet yok.

Omuzları açıkta bırakan bir başka model olan kayık yakalı kazaklar, omuz ve gerdan açıkta bırakılarak giyilen kazak türleridir. Yaka kısmı, omuzlara doğru kaydırılarak tutulur. Boyun bölgesi, açık kalır ve burada kolye, şal aksesuarları çok şık gözükür. Bu kazaklara en çok yakışan kıyafetler, mini etekler ve botlar olacaktır.

Her ortama ayak uydurabilen ve kış mevsiminin soğuk havalarında, sıcak tutan kazaklar, temel kıyafetlerdendir. Bu sebepten dolayı, tüm kıyafet türleri ile uyum sağlayacaklardır. Bütün kazak modelleri, bot, çizme, kaban, mont, pantolon, etek veya topuklu ayakkabılar ile kombinlenerek giyilebilir.

Triko, pamuklu, yünlü, boğazlı ve ince tip kazaklar, günlük kullanımda en çok tercih edilenlerin başında yer almaktadır. Dantel-tül, omuz detaylı, dekolte, v yaka modeller ise, daha çok özel gece davetlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır diyebiliriz. Aksesuar seçimlerinizi, kazak türüne göre belirleyebilirsiniz. Topuklu şık ayakkabı, taşlı bileklik ve küpeler özel davetlerde, sıradan sporlar, saat, kolye veya küpeler ise, normal kazak kombinlerinde tercihiniz olabilir.

Kazaklar Nasıl Temizlenmelidir?

Kazak modelleri, birçok yapıda farklılık gösterdiklerinden, temizlikleri konusunda hep aynı yöntemi uygulamamanız gerekir. Kazakların genel sorunu, tüylenme olayıdır. Bunun temizliği de özen gerektiren bir durumdur. Öncelikle, kazakları tüylerden arındırmak için, jiletten yardım alabilirsiniz. Jilet ile kazımak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Yapıştırma bantlarıyla da bunu sağlamak mümkündür.

Kirli kazaklar için ise, yıkama yaparken, etiketi üzerinde yazan yıkama talimatlarına uymanız gerekmektedir. Aksi durumda, yapısal olarak bozulmuş kazaklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.