Bayan Kaban Modelleri

(1208 Ürün)
Yükleniyor...
% 40
Siyah Şal Yaka Deri Kaşe Kaban
DeFacto
Siyah Peluş Kaban
Dilvin
189,99
% 40
Kahverengi Uzun Kaşe Kaban
Miyamira
69,90
116,90
% 41
Gri Kaban
Robin
99,90
169,90
% 44
Siyah Kaban
Pierre Cardin
619,95
1.099,95
Kırmızı Peluş Kaban
Dilvin
Pudra Rengi Peluş Kaban
Dilvin
Gri Peluş Kaban
Dilvin
189,99
Turkuaz Peluş Kaban
Dilvin
% 79
Vizon Kaban
Network
599,00
2.899,00
% 70
Siyah Kapşonlu Kaban
Network
839,00
2.799,00
% 40
Gri Kaban
Pierre Cardin
539,95
899,95
% 45
Siyah Kruvaze Ekose Kaban
Pierre Cardin
824,95
1.499,95
% 40
Kahverengi Şal Yaka Deri Kaşe Kaban
DeFacto
% 31
Haki Uzun Kaban
Miyamira
199,90
287,90
% 49
Kahverengi Kaban
İkoll
199,90
389,90
% 67
Yeşil Deri Hakim Yaka Kışlık Askeri Kaban
Desa
Bej Peluş Kaban
Dilvin
189,99
Bej Peluş Kaban
Dilvin
189,99
Vizon Peluş Kaban
Dilvin
189,99
% 70
Lacivert Şal Yaka Kaban
Network
479,00
1.599,00
% 70
Lacivert Şal Yaka Kaban
Network
479,00
1.599,00

Kalçayı örtecek uzunlukta bulunan ve paltolar ile aynı yapıda olan, üst dış giyim çeşidine kaban denir. Hepimizin, soğuklardan korunma amaçlı olarak kalın giysilere ihtiyacı vardır. Kabanlar, tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere üretilmiştir. Zevkinize uygun bulabileceğiniz farklı kaban çeşitleri, yazımızın devamımda yer almaktadır.

Farklı ayakkabı çeşitleri ve çantalar ile dış kombin sağlayabileceğiniz, birçok kaban modeli bulunmaktadır. Bu modeller sırasıyla, şunlardır:

Kaban diyince akla, ilk olarak düğmeliler gelir. Ancak kaban çeşitlerinin, bir de fermuarlı olanları bulunmaktadır. Bu modeller, kullanım yönünden size büyük kolaylık sağlar. Tek tek düğme kapatmakla uğraşmazsınız. Fermuarlı bot ve çizmeler ile kombin yaparak, uyum sağlayabilirsiniz.

Dış giyim kıyafetlerinin olmazsa olmazı kapşon, kabanlara da işlenmiş ve son dönemlerde çokça kullanılanlar arasında yerini almıştır. Kapşonlu kabanlar, günlük kullanıma daha uygun olsalar da, tercihe göre her yerde giyilebilirler. Çünkü soğuk hava şartları meydana geldiğinde, bu kapşonlar adeta kurtarıcı rolü üstlenirler.

Uzun kaban, genelde uzun boylu bayanların tercihi olan ve ayak bileklerine kadar boyu uzanan, kaban tipidir. Tüm vücudu örterek, sıcak kalmasını sağlar. Spor ayakkabılarla bile yapılacak olan kombini kaldırabilecek yapıda bir türdedir. Bu kaban tipiyle, her çeşit çantayı kullanabilmeniz mümkündür.

Kaşe kabanlar, kalın yapısı bulunan ve keçeyi andıran kaşe kumaşlar ile dikilerek oluşturulmuş kaban çeşitleridir. Su geçirmeyen bir özelliktedir. Bundan dolayı, yağmurlu havalarda giyebileceğiniz kaban türlerindendir. Çabuk kururlar. Kalın yapılarıyla, gayet sıcak tutarlar. Siyah ve kahve tonlu renkleri, en çok giyilenler arasında yer alır. Güzel bir kombin oluşturmak istiyorsanız, süet botlar, kumaş pantolonlar ve uzun kollu gömlekler ile bunu sağlayabilirsiniz.

Düz kabanlara ayrı bir hava katan kürklü veya yakası kürklü şekilde olan kabanların kullanımı, çok hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Son dönem, trend kaban modelleri arasında bulunurlar. Hem şık hem de spor bir hava yaratabilirsiniz bu kabanlar ile.

Yünlü kabanlar, kış aylarının ilk tercih edilen modelleri arasındadır. Vücudumuzu sıcacık tutma özelliği ile çok yönlü kullanım sağlamış olur. Yün kalın kazaklar ve boğazlı kazak modelleri ile uyumla giyebilirsiniz. Normal kullanım için daha ön plandadır.

Kabanlar, yapısı itibariyle kalınlıkları ile bilinirler. Zaten, bu yapıları sayesinde sıcak tutma özellikleri vardır. Atkı ve bereler ile kombinleyebileceğiniz kalın kaban modelleri de, en çok tercih edilen çeşitler içinde yer bulur.

Şık aksesuar türlerinden biri olan kemerler kullanılarak oluşturulan, kemerli kaban modelleri, vücut proporsiyonunuza belden oturacak ve size şıklık katacak yapıdadır. Topuklu ayakkabı kombinleri ile kullandığınızda, sergileyeceğiniz şıklığa hayran kalabilirsiniz.

Kuşaklı kabanlar da, aynı kemerli modeller gibi bir yapıya sahiptir. Tek farkı, kemer yerine kuşak kullanılmasıdır. Ortasındaki kuşağı bağlayarak, kombininize ayrı bir duruş katmanız mümkün.

Şallar, boynumuza taktığımız çok şık aksesuarlardır. Giydiğimiz kıyafetlere estetiklik katarlar. İşte bundan esinlenilerek bu havayı veren şal yaka kabanların, duruş olarak yaka kısmı açıktır ve dışa doğru kıvrımlı haldedir. Bu özelliği sayesinde boğazlı kazaklar ile hoş gözükecektir.

Farklı kaban çeşitlerinden bir diğeri olan kaşmir kabanları, daha önce duymamış olabilirsiniz. Kısaca değinmek gerekirse, kaliteli bir kumaş olan kaşmir kullanılarak üretilen modellerdir diyebiliriz. Kaşmir kumaş, yumuşak ipeksi bir dokuya sahip olan, yünlü kumaşlardan biridir. Keçi yünleri toplanarak elde edilir. Kalitesinden dolayı, pahalı kabanlar kategorisine girer. Sıcak tutma özelliği sayesinde, kullanışlı bir yapısı vardır. Kaşmir kabanlar, genel olarak gri ve beyaz renklerde üretilir. Açık renk tonlu olan bu modeller ile koyu renk kıyafet kombinleri oluşturabilirsiniz.

Deri kıyafetlerin, her zaman başka bir görselliği olmuştur. Deri kaban modelleri de bunlardan bir tanesidir. Adeta, ben buradayım derler. Girilen ortamda, hemen dikkat çekerler. Değişik bir havaları vardır. Özellikle uzun çizmeler ile eşsiz bir şıklığa götürürler.

Yatay ve dikey çizgilerin yardımıyla oluşturulan kare görseli, ekoseli kabanların yapısını oluşturur. Düz kaban modellerinden, şekil yönüyle ayrılırlar. Eski moda olan ekoselerin, günümüzde de kullanımına devam edilmektedir. Klasik kabanların haricinde, farklı model arıyorsanız, ekose kabanları tercih edebilirsiniz.

Kabanlar, sadece kumaş yönüyle değil, yaka farklılıkları ile de birbirinden ayrılır. Dik yakaya sahip kaban türleri bunlardandır. Bu model kabanlarda, yakalar dik olarak durmaktadır. Farklı stil sahibi olmak için, bu türlerin duruşundan yararlanabilirsiniz. Düz kazak çeşitleri ile uygun kombin yapabilirsiniz.

Kruvaze tabiri, çoğu kıyafette karşımıza çıkan bir terimdir. Peki, nedir bu kruvaze? Kısaca bahsedecek olursak, genelde kabanın sol kısmı, sağ kısmının üzerine gelecek şekilde tasarlanmış ve o şekilde iliklenerek kapatılan modellere, kruvaze denilmektedir. Değişik bir duruş oluşturur. Klasik kaban çeşitlerinden, şekil olarak farklıdır. Bu model kabanlarda oluşturacağınız kombin, her ortama uyum sağlayabilir.

Son zamanlarda, slim fit ve regular fit tabirini duymuş olmalısınız. Bu tabirler yalnız erkek giyim için değil, bayan giyim için de kullanılmaktadır. Bazı bayanlar, dar yapılı kıyafetler giymekten hoşlanır ve bunu dış giyimlerinde de uygulamak isterler. Slim fit kalıplı kabanlar, bu bayanların isteğini karşılayacak darlıkta üretilmiş kabanlardır. Regular fit kalıplı olanlar ise, geniş yapıda oluşturulmuş kabanlardır.

Yumuşacık, kadifemsi kabanları kim giymek istemez ki? Şıklığınıza şıklık katacak ve sıcacık hissetmenizi sağlayacak peluş kabanlar, tam da bu noktada istediğiniz özellikleri size sunacaktır. Uzun tüyleri sayesinde, yumuşaklık elde edeceğiniz bu modellere bayılacaksınız.

Kaban Seçimi Nasıl Olmalı?

Biz bayanlar, hem şık olmak isteriz hem de giyeceğimiz kabanlar ile sıcak hissetmek. Oysa ki, her ikisini de bir arada sağlamak mümkündür. Sadece, vücut yapınıza uyumlu kaban modelleri giymeniz yeterli. Gerisi zevkinize kalmış. Üzerinize uygun kaban kullanmanız, sizi beden olarak doğru ve sonucunda da şık gösterecektir.

Rahatlıktan asla ödün vermem diyorsanız, yünlü ve kapşonlu modelleri seçebilirsiniz.

Sıcak hissetmek ise tek istediğiniz, kalın ve peluş kabanları giymelisiniz.

Farklı duruş elde etmek istiyor iseniz, ekose, dik yaka, şal yaka, kuşaklı, kemerli, kruvaze ve uzun kabanlar tercihiniz olmalı.

Kalite arıyorsanız da, kaşmir kabanlar ideal.

Şıklık ise amacınız, deri ve kürklü modeller, bunun için çok uygun olacaktır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki, kaşe kabanlar, en çok kullanılan modellerdir. Siyah ve açık kahverengi tonlu olanların giyimi, ön plandadır.

Kabanlar Nasıl Temizlenmeli?

Kış mevsimi veda ederken, kabanlara da veda ederiz ve onları bir daha ki kış giymek üzere dolaplarımızdan kaldırırız. Bunu yaparken de, temizliğini yapmamız gerekir. Bu işlem, genel bir temizlik olacaktır. Ancak kabanları halihazırda kullanırken de, temizlemeli ve bazı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Kabanlar kumaş yapısından dolayı, ıslak yıkamaya elverişli değillerdir. Çamaşır makinesinde su ile temas edeceğinden, yapıları bozulabilir. Bu sebeple, kuru temizleme yapılmalıdır. Nemli bir bez ile yapılacak olan el temizliği de, seçenekler arasındadır. Siyah, lacivert gibi koyu renkli kabanlar bu şekilde kirlerden arındırılabilir. Fakat beyaz ve krem renkli kabanları bez ile sildiğinizde, kirleri yayarak daha da kötü görünmesine sebep olabilirsiniz. Bu nedenle en doğru seçim, kuru temizleme olacaktır.