Bayan Güneş Gözlüğü Modelleri

(277 Ürün)
Yükleniyor...
Kahverengi Güneş Gözlüğü
Yargıcı
% 60
Altın Rengi Güneş Gözlüğü
Penti
Mavi Güneş Gözlüğü
Lacoste
Gri Güneş Gözlüğü
Lacoste
Gri Güneş Gözlüğü
Lacoste
Mavi Güneş Gözlüğü
Lacoste
Sarı Güneş Gözlüğü
Lacoste
Mavi Güneş Gözlüğü
Lacoste
Gri Güneş Gözlüğü
Lacoste
% 30
Yeşil Güneş Gözlüğü
Koton
48,99
69,99
% 30
Siyah Güneş Gözlüğü
Nautica
428,00
612,00
% 30
Siyah Güneş Gözlüğü
Nautica
494,00
706,00
% 30
Gri Güneş Gözlüğü
Nautica
494,00
706,00
% 30
Sarı Güneş Gözlüğü
Nautica
494,00
706,00
Siyah Yuvarlak Güneş Gözlüğü
Touche Prive
Siyah Güneş Gözlüğü
Touche Prive
Siyah Güneş Gözlüğü
Touche Prive
Mor Güneş Gözlüğü
Superdry
% 52
Çok Renkli Güneş Gözlüğü
Michael Kors
540,00
1.125,00
% 52
Çok Renkli Güneş Gözlüğü
Michael Kors
694,00
1.445,00
% 52
Çok Renkli Güneş Gözlüğü
Michael Kors
766,00
1.595,00
% 52
Çok Renkli Güneş Gözlüğü
Michael Kors
766,00
1.595,00

Güneş ışınlarının istenmeyen etkilerine maruz kalmak, hiçbirimizin istemeyeceği bir durumdur. Göz sağlığımızı, bu zararlı güneş ışınlarının kötü etkilerinden koruyan bayan gözlük modelleri, aynı zamanda hoş görünüm sunan aksesuarlardır.

Bayan Güneş Gözlüğü Alt Kategorileri

Özellikle, yaz aylarının aranan aksesuarlarının başında, birbirinden farklı yapıda ve renkteki gözlük modelleri gelir. Bu modelleri, kıyafetlerinizle beraber güzel kombinlemeler yapabilirsiniz.

En bilinen ve sıkça tercih edilen yuvarlak gözlükler, camları oval yapıda bulunan modellerdir. Üstelik yüz yapınıza göre en çok kullanabileceğiniz yuvarlak gözlükleri, salık saç modellerinizle takabilirsiniz.

Ön kısmı kare şeklinde olan gözlükler ise, bir başka modellerdir. Klasik kombinlerinizin gözlük aksesuarı, bu kare gözlükler olabilir.

Cat eye modeller, kedigözü olarak da adlandırılan ve farklı bir stil ortaya koymanıza yardımcı olacak tarz gözlüklerdir. Etek ve elbiseleriniz ile şık bir kombin yapabilirsiniz. Nude renkli kıyafetler ile ön plana çıkararak, her mevsim kullanabilirsiniz.

Yansımalara karşı göz hassaslığınız varsa, ışık yansımalarını emen bir cam özelliğine sahip polarize gözlük çeşitlerini, tercih edebilirsiniz. Bu gözlükler, gözünüze gelen yansımaları kırarak, bu yansımaların sizi rahatsız etmesinden koruyacaktır. Yeşil, kahverengi ve füme renkli camları bulunan modellerini, aynı renk kıyafet kombinlerinizde değerlendirebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanacağınız güneş gözlüklerinin önemi, sadece stil amaçlı değil; göz sağlığı açısından da özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Zevkinize ve kıyafet stilinize göre seçeceğiniz güneş gözlüklerinizin, kaliteli yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece pahalı olması, o gözlüğün kaliteli olduğu anlamına gelmez. En önemli özelliği, ultraviyole ışınlarına karşı, yani güneş ışınlarından gözlerinizi koruyor olmasıdır. Gözlük alırken, ilk önce UV etiketinize bakmalısınız. UV koruyuculuğu yüksek modelleri seçmelisiniz. Ayrıca, büyük gözlük modelleri, gözü daha iyi kapladığından, daha koruyucu olacaktır. O yüzden, büyük yapılı gözlüklere öncelik verin.

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz şeklime göre, hangi gözlüğü kullanabilirim diye kafanızda soru işaretleri varsa; size vereceğimiz tüyolar sayesinde, bu probleme çözüm bulacaksınız!

Çenenin ön plana çıkıp, alın bölgesinin geniş olmayan yapıda bulunduğu oval bir yüz tipiniz varsa; hemen hemen her gözlük modellerini kullanabilirsiniz. Yüz şekliniz buna elverişli olacaktır. Ayrıca, kare gözlük modelleri size en yakışan türler olacaktır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz; kare ve dikdörtgen gözlük modelleri, yüzünüzü daha uzun göstererek size aradığınız şıklığı sunacaktır. Yuvarlak gözlük çeşitlerini ise, kullanmaktan kaçınmalısınız.

Belirgin hatlara sahip kare bir yüz şekliniz varsa; cat eye ve yuvarlak gözlükleri kullanmanız doğru seçim olacaktır. Dikdörtgen gözlük modellerinden de uzak durmalısınız.

Uzun yüz hatlarına sahipseniz bu, dikdörtgen bir yüz tipiniz var demektir. Yuvarlak modeller, sizin için en doğru gözlük seçimidir. Cat eye ve ince çerçeveli gözlükler de kullanabileceğiniz seçenekler arasında.

Yüzünüzün üst kısmı geniş, alt kısmı dar ise; kalp yüz şekline sahipsiniz ve bu durumda, yuvarlak ve küçük camlı gözlük modellerini tercih etmelisiniz.

Armut yüz diye de bilinen üçgen bir yüz tipiniz var ise de; yanak ve çeneleriniz geniş, alın bölgeniz dar demektir. Cat eye gözlüklere öncelik vererek, köşeli ve çekik güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz.