Bayan Gecelik Modelleri

(248 Ürün)
Yükleniyor...
% 50
Lacivert Kısa Kollu Gecelik
Koton
39,99
79,99
% 40
Pembe Gecelik
Penti
23,97
39,95
% 55
Pembe Gecelik
Penti
44,95
99,95
% 63
Çok Renkli Saten Gecelik
Penti
54,95
149,95
% 33
Bej Askılı Gecelik
GAP
299,99
449,95
% 50
Lacivert Kısa Kollu Gecelik
Koton
39,99
79,99
% 40
Sarı Düğmeli Uzun Kollu Gecelik
Koton
% 67
Pembe Kısa Kollu Gecelik
Marks & Spencer
99,99
299,95
% 24
Gri Önden Düğmeli Gecelik
Marks & Spencer
129,90
169,95
% 35
Gri Kısa Kollu Gecelik
Marks & Spencer
129,99
199,95
% 25
Beyaz Pamuklu Uzun Gecelik
Marks & Spencer
149,90
199,95
% 40
Mavi Pamuklu Gecelik
Marks & Spencer
149,90
249,95
% 25
Pembe Kısa Kollu Gecelik
Marks & Spencer
149,90
199,95
% 25
Mavi Düğmeli Pamuklu Uzun Gecelik
Marks & Spencer
% 50
Pembe Saten Gecelik
Marks & Spencer
149,99
299,95
% 33
Siyah Askılı Saten Gecelik
Marks & Spencer
199,99
299,95
% 15
Mavi Pamuklu Gecelik
Marks & Spencer
229,95
269,95
Pembe Kısa Kollu Gecelik
Marks & Spencer
% 50
Gri Kısa Kollu Gecelik
DeFacto
25,00
49,99
% 30
Lacivert Gecelik
DeFacto
34,99
49,99
% 30
Gri Uzun Kollu Gecelik
DeFacto
34,99
49,99
% 40
Pembe İnce Askılı Gecelik
DeFacto
35,99
59,99

Gecelik, adından da anlaşılacağı gibi, gece yatakta giyilen bir kıyafet türüdür. Her kadın kendini, uyurken mutlu ve rahat etmek ister. Bu anlamda tasarlanan günlük çeşitlerin yanı sıra, fantezi gecelik modelleri de bulunmaktadır.

Gecelik türleri, günlük ve fantezi modeller olarak ikiye ayrılmaktadır. Günlük modeller, her gün giyilen sıradan çeşitler olurken, fantezi gecelikler, karşı cinse güzel ve çekici görünmek amacıyla oluşturulan modellerdir.

Günlük Gecelik Türleri

Geceliklerin yapımında genel olarak kullanılan kumaş türleri, saten, ipek ve pamuk kumaşlardır. Günlük türlerin içinde değerlendirebileceğimiz pamuklu gecelikler, hava alabilen ve terletmeyen kumaş olduğu için, hem daha sağlıklıdırlar hem de kaliteli yapısı ile cildinizi tahriş etmezler. Çok kullanışlıdırlar. Her mevsim giyilebilirler. Bu modelleri, penye gecelikler olarak da adlandırabiliriz.

Kısa kollu ve askılı gecelik türleri, yaz mevsiminin modelleri arasına girmektedir. Kumaşları değişiklik göstermekle birlikte, günlük kullanımda pamuklu olanlar tercih edilmektedir. Uzun kollu geceliler ise, kış mevsimine ve bahar aylarına özgü modellerdir.

Kollarının dışında boy olarak, uzun ve kısa olan modelleri de, şekilce gündelik kullanımın içine dahil edebiliriz. Uzun boy gecelikler, genelde ayak bileklerinize kadar gelen bir yapıda olur ve kışın sıcak tutacaktır. Kısa boylular ise, diz veya diz üstüne gelen boyları ile serin tutma özelliği sağlayacaktır.

Birçok desende üretilen gecelik modelleri de, günlük olarak giyebileceğiniz tatlı türler arasındadır. Özellikle, puantiye deseni üzerinizde çok hoş duracaktır. Çiçekli, kalpli, çizgi film karakterli desenleri de tercih ederek giyebilirsiniz. Desenli gecelikler, bilhassa minyon tipli bayanlara çok yakışmaktadır.

Hamile gecelik modellerinden de, bu kategoride bahsetmemiz gerekir. Anne adaylarının doğum yapmadan önceki süreçte, günlük olarak kullanabilecekleri geniş yapılı modeller, hamile geceliklerini oluşturur. Bu modeller doğumdan sonra ise, hali hazırda lohusa olan anneler tarafından da giyilmektedir.

Fantezi Gecelik Türleri

Bu gruptaki geceliklerin giyilme amacı, seksi ve cazibeli bir görünüm elde etmektir. Modelleri de buna göre özel şekillerde üretilmiştir.

Fantezi gecelik denildiğinde, akla ilk olarak dantelli modeller gelir. Dantel, kadın vücudunu süsleyerek, çok güzel bir forma kavuşturan şık bir detaydır. Dantelin cazibesi, bu modellerin diğer çeşitlere göre daha fazla tercih edilmesine sebep olur.

İç gösteren özellikteki tül, diğer bir tabiri ile transparan gecelikler, ince bir tül ile teninizi gösteren ve seksiliği daha da öne çıkaran geceliklerdir. Kırmızı ve siyah tül gecelikler, en çok tercih edilen modellerin başında yer alır.

Yumuşacık dokusu ile vücudunuzu pamuk gibi hissettirecek olan saten gecelikler, aynı zamanda karşı cinse de cazibeli görünecektir. Şortlu, askılı-uzun-kısa kollu, uzun ve kısa boylu şekilleri bulunan bu modeller, genç kızların çeyizlerini de süslemektedir. Soğuk kış gecelerinde ise, içinizi ısıtacak bir yapısı vardır. Her bayanın dolabında, mutlaka bir tane saten geceliği olması gerekir. Çünkü her bayan özeldir ve güzel hissetmelidir.

Saten kumaşlı gecelikler ile benzer yapıda olan şifon gecelik modelleri, tül gibi içi gösteren bir yapıda bulunur. Saten ve tül geceliklerden farkı ise, kumaş yapılarıdır. Satenler gibi kaygan kumaşlı değildir. Tül kadar ince de değildir. Şifon gecelikler, kaliteli ipek kumaşa sahiptir. En az tül gecelikler kadar tercih edilmekte ve seksi görünüm sağlamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Gecelik Modelleri

Gündelik yaşamda kullanılmak üzere, şekilleri mevsimine göre değişiklik göstermekle beraber, en çok pamuklu penye gecelikler tercih edilmektedir. Son dönemlerde ise, desenli modellerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Fantezi olarak en çok tercih edilen gecelikler ise, yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi, dantelli ve tüllü modellerdir. Saten şıklığı, her mevsim modasını korurken, şifon gecelikler tercih edebileceğiniz çeşitler arasında yerini alır.

Gecelik Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geceliklerin, gece boyunca üzerimizde taşıyacağımız kıyafetler olması, seçiminde çok dikkatli davranmamızı gerektirir. İlk olarak, giyeceğiniz modelleri alırken, kalitesine özen göstermelisiniz. Çok ucuz ve kalitesiz ürünler, cilt sağlığınız açısından tehlike oluşturacaktır. Günlük geceliklerde, her zaman pamuklu olanları tercih etmekten yana olun. Bu, sağlığınız için son derece önemlidir.

Daha sonra, alacağınız gecelik modelleri, mevsimine uygun olmalı. Yazın, uzun kollu gecelikleri almayın mesela.

Özellikle fantezi gecelik modellerini seçerken, vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak şekillerde olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Çünkü bu modellerin kullanım amaçları, vücut hatlarını ön plana çıkararak sizi seksi göstermektir. Ayrıca altına giyeceğiniz külot veya tanga çeşitleri de birbirine uyumlu olmalıdır.

Geceliklerinizin kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Ter kokan ve kirli gecelikler ile uyumak, hiçbirimizin hoşuna gitmeyen bir durum olacaktır. Ayrıca, bakteri üreteceğinden dolayı da sağlığımızı tehdit eder. Tertemiz gecelikler ile uyumak ya da partnerinize karşı güzel kokmak, her bayan gibi sizin de daha çok tercih edeceğiniz bir durumdur. Bu nedenle, geceliklerinizi temiz tutmanız gerekir. Bunu yaparken de, geceliklerinizin deformasyona uğramaması için, dikkatli yıkama yapmalısınız.

Önce, etiketlerini kontrol ederek, size verilen yıkama talimatlarına uymalısınız. Sizi yönlendiren talimatlara göre, makinenizin programlama ve derecesini ayarlamalısınız. Dantel, saten, tül gibi fantezi gecelikleriniz hassas yapıda olduklarından, elde yıkama yapmanız daha uygun olacaktır. Ilık deterjanlı suda biraz beklettikten sonra durulayarak, sıkma yapmadan direkt kurumaya bırakmalısınız. Böylelikle, geceliklerinizi daha uzun süreli kullanmış olursunuz.