Bayan Gecelik Modelleri

(154 Ürün)
% 40
Penti
23,97
39,95
% 44
LC Waikiki
% 40
Koton
26,99
44,99
% 25
DeFacto
29,99
39,99
% 25
DeFacto
29,99
39,99
% 40
LC Waikiki
% 40
LC Waikiki
% 40
LC Waikiki
% 25
LC Waikiki
% 40
DeFacto
29,99
49,99
% 25
DeFacto
29,99
39,99
% 25
DeFacto
29,99
39,99
% 25
Koton
29,99
39,99
% 50
Koton
29,99
59,99
% 31
Koton
30,99
44,99
% 22
LC Waikiki
34,99
44,99
% 46
LC Waikiki
34,99
64,99
% 46
LC Waikiki
% 42
Koton
34,99
59,99
% 30
Koton
34,99
49,99
% 36
LC Waikiki
LC Waikiki
% 60
Penti
39,95
99,95
% 20
DeFacto
39,99
49,99
% 20
LC Waikiki
39,99
49,99
% 43
LC Waikiki
% 43
LC Waikiki
% 33
LC Waikiki
% 20
LC Waikiki

Gecelik, adından da anlaşılacağı gibi, gece yatakta giyilen bir kıyafet türüdür. Her kadın kendini, uyurken mutlu ve rahat etmek ister. Bu anlamda tasarlanan günlük çeşitlerin yanı sıra, fantezi gecelik modelleri de bulunmaktadır.

Gecelik türleri, günlük ve fantezi modeller olarak ikiye ayrılmaktadır. Günlük modeller, her gün giyilen sıradan çeşitler olurken, fantezi gecelikler, karşı cinse güzel ve çekici görünmek amacıyla oluşturulan modellerdir.

Günlük Gecelik Türleri

Geceliklerin yapımında genel olarak kullanılan kumaş türleri, saten, ipek ve pamuk kumaşlardır. Günlük türlerin içinde değerlendirebileceğimiz pamuklu gecelikler, hava alabilen ve terletmeyen kumaş olduğu için, hem daha sağlıklıdırlar hem de kaliteli yapısı ile cildinizi tahriş etmezler. Çok kullanışlıdırlar. Her mevsim giyilebilirler. Bu modelleri, penye gecelikler olarak da adlandırabiliriz.

Kısa kollu ve askılı gecelik türleri, yaz mevsiminin modelleri arasına girmektedir. Kumaşları değişiklik göstermekle birlikte, günlük kullanımda pamuklu olanlar tercih edilmektedir. Uzun kollu geceliler ise, kış mevsimine ve bahar aylarına özgü modellerdir.

Kollarının dışında boy olarak, uzun ve kısa olan modelleri de, şekilce gündelik kullanımın içine dahil edebiliriz. Uzun boy gecelikler, genelde ayak bileklerinize kadar gelen bir yapıda olur ve kışın sıcak tutacaktır. Kısa boylular ise, diz veya diz üstüne gelen boyları ile serin tutma özelliği sağlayacaktır.

Birçok desende üretilen gecelik modelleri de, günlük olarak giyebileceğiniz tatlı türler arasındadır. Özellikle, puantiye deseni üzerinizde çok hoş duracaktır. Çiçekli, kalpli, çizgi film karakterli desenleri de tercih ederek giyebilirsiniz. Desenli gecelikler, bilhassa minyon tipli bayanlara çok yakışmaktadır.

Hamile gecelik modellerinden de, bu kategoride bahsetmemiz gerekir. Anne adaylarının doğum yapmadan önceki süreçte, günlük olarak kullanabilecekleri geniş yapılı modeller, hamile geceliklerini oluşturur. Bu modeller doğumdan sonra ise, hali hazırda lohusa olan anneler tarafından da giyilmektedir.

Fantezi Gecelik Türleri

Bu gruptaki geceliklerin giyilme amacı, seksi ve cazibeli bir görünüm elde etmektir. Modelleri de buna göre özel şekillerde üretilmiştir.

Fantezi gecelik denildiğinde, akla ilk olarak dantelli modeller gelir. Dantel, kadın vücudunu süsleyerek, çok güzel bir forma kavuşturan şık bir detaydır. Dantelin cazibesi, bu modellerin diğer çeşitlere göre daha fazla tercih edilmesine sebep olur.

İç gösteren özellikteki tül, diğer bir tabiri ile transparan gecelikler, ince bir tül ile teninizi gösteren ve seksiliği daha da öne çıkaran geceliklerdir. Kırmızı ve siyah tül gecelikler, en çok tercih edilen modellerin başında yer alır.

Yumuşacık dokusu ile vücudunuzu pamuk gibi hissettirecek olan saten gecelikler, aynı zamanda karşı cinse de cazibeli görünecektir. Şortlu, askılı-uzun-kısa kollu, uzun ve kısa boylu şekilleri bulunan bu modeller, genç kızların çeyizlerini de süslemektedir. Soğuk kış gecelerinde ise, içinizi ısıtacak bir yapısı vardır. Her bayanın dolabında, mutlaka bir tane saten geceliği olması gerekir. Çünkü her bayan özeldir ve güzel hissetmelidir.

Saten kumaşlı gecelikler ile benzer yapıda olan şifon gecelik modelleri, tül gibi içi gösteren bir yapıda bulunur. Saten ve tül geceliklerden farkı ise, kumaş yapılarıdır. Satenler gibi kaygan kumaşlı değildir. Tül kadar ince de değildir. Şifon gecelikler, kaliteli ipek kumaşa sahiptir. En az tül gecelikler kadar tercih edilmekte ve seksi görünüm sağlamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Gecelik Modelleri

Gündelik yaşamda kullanılmak üzere, şekilleri mevsimine göre değişiklik göstermekle beraber, en çok pamuklu penye gecelikler tercih edilmektedir. Son dönemlerde ise, desenli modellerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Fantezi olarak en çok tercih edilen gecelikler ise, yukarıda da biraz bahsettiğimiz gibi, dantelli ve tüllü modellerdir. Saten şıklığı, her mevsim modasını korurken, şifon gecelikler tercih edebileceğiniz çeşitler arasında yerini alır.

Gecelik Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geceliklerin, gece boyunca üzerimizde taşıyacağımız kıyafetler olması, seçiminde çok dikkatli davranmamızı gerektirir. İlk olarak, giyeceğiniz modelleri alırken, kalitesine özen göstermelisiniz. Çok ucuz ve kalitesiz ürünler, cilt sağlığınız açısından tehlike oluşturacaktır. Günlük geceliklerde, her zaman pamuklu olanları tercih etmekten yana olun. Bu, sağlığınız için son derece önemlidir.

Daha sonra, alacağınız gecelik modelleri, mevsimine uygun olmalı. Yazın, uzun kollu gecelikleri almayın mesela.

Özellikle fantezi gecelik modellerini seçerken, vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak şekillerde olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Çünkü bu modellerin kullanım amaçları, vücut hatlarını ön plana çıkararak sizi seksi göstermektir. Ayrıca altına giyeceğiniz külot veya tanga çeşitleri de birbirine uyumlu olmalıdır.

Geceliklerinizin kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Ter kokan ve kirli gecelikler ile uyumak, hiçbirimizin hoşuna gitmeyen bir durum olacaktır. Ayrıca, bakteri üreteceğinden dolayı da sağlığımızı tehdit eder. Tertemiz gecelikler ile uyumak ya da partnerinize karşı güzel kokmak, her bayan gibi sizin de daha çok tercih edeceğiniz bir durumdur. Bu nedenle, geceliklerinizi temiz tutmanız gerekir. Bunu yaparken de, geceliklerinizin deformasyona uğramaması için, dikkatli yıkama yapmalısınız.

Önce, etiketlerini kontrol ederek, size verilen yıkama talimatlarına uymalısınız. Sizi yönlendiren talimatlara göre, makinenizin programlama ve derecesini ayarlamalısınız. Dantel, saten, tül gibi fantezi gecelikleriniz hassas yapıda olduklarından, elde yıkama yapmanız daha uygun olacaktır. Ilık deterjanlı suda biraz beklettikten sonra durulayarak, sıkma yapmadan direkt kurumaya bırakmalısınız. Böylelikle, geceliklerinizi daha uzun süreli kullanmış olursunuz.