Bayan Çorap Modelleri

(2326 Ürün)
Yükleniyor...
Siyah Diz Altı Opak Çorap
Marks & Spencer
Füme İnce Külotlu Çorap
LC Waikiki
Siyah Beşiktaş Soket Çorap
LC Waikiki
Siyah İnce Külotlu Çorap
LC Waikiki
Bej İnce Külotlu Çorap
LC Waikiki
Siyah Soket Çorap
Sneaks Cloud
Beyaz Soket Çorap
Sneaks Cloud
Mor Soket Çorap
Sneaks Cloud
12,95
Gri Soket Çorap
Sneaks Cloud
12,95
Pembe Soket Çorap
Sneaks Cloud
Pembe Soket Çorap
Sneaks Cloud
Siyah Patik Çorap
Sneaks Cloud
Beyaz Patik Çorap
Sneaks Cloud
Yeşil Patik Çorap
Ogobongo
Kahverengi Patik Çorap
Ogobongo
Pembe Patik Çorap
Ogobongo
Mavi Patik Çorap
Ogobongo
Mavi Patik Çorap
Ogobongo
Mavi Patik Çorap
Ogobongo
Mavi Patik Çorap
Ogobongo

Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan çorap, farklı dokuma iplikleri ile üretilen ve ayaklara giyilen bir çeşit giyecektir. Her mevsime uygun, çok yönlü kullanım alanları bulunmaktadır. Kışın ısınma amaçlı giyilen kalın, yün çoraplar; yazın spor ayakkabıların içine giyilen ince, terletmeyen yazlık çoraplar kullanılmaktadır. Eteklerin altına giyilen külotlu çoraplar ise, bayanlara ayrı bir zerafet katmaktadır.

Çorapların Diğer Kıyafetler ile Kombini Nasıl Olur?

Tıpkı iç çamaşırı gibi çorap da bir ihtiyaçtır. Genel olarak kıyafetlere uyum sağlanması istenmektedir. Giyilen kıyafetlerin rengine göre uyumlu bir şekilde kombin yapılabilir. Külotlu çorap; etek ve abiye elbiseler ile kullanılır. Gömlek, etek ve ten rengi külotlu çorap kombini bayanların vazgeçilmezleri arasındadır. İster düz, ister desenli çorap modelleri ile estetik bir görünüm yakalanabilir. Aynı zamanda külotlu çorabın, kış aylarında botlar ve çizmeler ile birlikte kombinlenmesi görülmektedir. Yazın açık ayakkabı giyilmeyecekse, pantolonlar ile birlikte kapalı ayakkabıların içine mutlaka giyilmesi gerekmektedir. Babet tarzı ayakkabılar ile üstü açık, hava alan ve kötü görüntüye sebep olmayan babet çorapları kullanılmaktadır. Şortların altına soket çoraplar seçilebilir. O gün giyilen kıyafetler ile çorapları uyumlu hale getirebilmek için, aynı renk tonlarından yararlanabilirsiniz. Koyu tonlardaki kıyafetlere ise açık renk çoraplar tercih edilebilir. Tarz yaratmak için renkli çoraplardan yardım alınabilir.

Hangi Ortamda Hangi Çorap Giyilmelidir?

Sıradan bir dışarı seyahatinde günlük çoraplar tercih edilir. Önemli bir davete gidiliyorsa ve klasik tarzda bir kıyafet kombini yapılacaksa ten rengi ince çoraplar kullanılabilir. Düğünlerde tercih edilen abiye kıyafetlerin altına, siyah muz çorabı ya da siyah ve ten rengi olmak üzere ince külotlu çoraplar giyilebilir.

Değişik yapılarda üretilen çorap çeşitleri bulunmaktadır. İnce, kalın, kısa, uzun ve daha birçok özellik sıralanabilir.

Desenli çoraplar en çok kullanılan günlük çorap kategorisi arasındadır. Birbirinden farklı desenler kullanılarak oluşturulan çoraplarla kombinlere uyum sağlanabilir.

Külotlu çoraplar, uzun, kısa fark etmeden abiye elbiselerin ve eteklerin olmazsa olmazıdır. Ten rengi başta olmak üzere, diğer renkler de tercih edilerek giyilmektedir.

Muz (Mus) çoraplar, kalınlık olarak ince külotlu çoraplardan ayrılan bir çorap çeşididir. Daha çok kış mevsiminde tercih edilir.

Soket çoraplar, ayak bileklerini geçmeyen kısa çoraplardır. Kalın ve ince olarak her mevsim kullanılabilir. Genç kesim tarafından daha fazla kullanılır.

Bambu çoraplar, sağlık açısından daha yumuşak yapıda, kaliteli olarak üretilen bir çorap türüdür. Antibakteriyel özelliği bulunmaktadır. Hava geçiriyor olması yaz aylarında tercih edilmesini sağlar.

Termal çoraplar, kışın ayakların ısınması için özel olarak üretilen kalın yapılı bir çoraptır. Sıcak tutma özelliği mevcuttur.

Yazlık çoraplar, yazın sıcak havalarda ayakların terlememesi ve nemli kalarak ayak sağlığının bozulmaması için üretilmiş ince yapılı hava alan çoraplardır.

Kışlık çoraplar, soğuğa karşı dayanıklı olarak oluşturulan kalın çoraplardır.