Bayan Büstiyer Modelleri

(220 Ürün)
% 50
Addax
Addax
22,95
Addax
Addax
OXXO
OXXO
% 15
Nike
169,92
199,90
% 15
Nike
212,42
249,90
% 62
Addax
9,95
25,95
Addax
Addax
24,95
Addax
Tommy Life
% 29
Nike
126,90
179,90
Yves Saint Laurent
% 62
Addax
9,95
25,95
% 50
Addax
14,95
29,95
% 60
Addax
19,95
49,95
% 50
Koton
19,99
39,99
% 17
Addax
24,95
29,95
Addax
Addax
Addax
24,95
Addax
Addax
Addax
Addax
Addax
Addax
Addax
% 30
Koton
27,99
39,99

Hem iç çamaşırı hem de kıyafet olarak kullanılan büstiyer, oldukça uzun yıllardır kadınlar tarafından sevilerek tercih edilmektedir. İlk olarak gelinliklerle birlikte kullanılmaya başlanan bu kıyafet parçası, başlangıçta kadınların kıvrımlarını ortaya çıkarmak ve bellerini ince göstermek için üretiliyordu. Ancak doğru bir şekilde kullanılmadığında kişiyi daha kilolu ve özensiz de gösterebilir. Bu yüzden büstiyerin nasıl kombinlendiği, nerelerde giyildiği ve vücut tipinize göre hangi büstiyeri seçmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

Büstiyer kombini aklınıza gelebilecek hemen her türlü kıyafet ile yapılabilmektedir. Sıradan bir pantolon ya da etekle kullanabileceğiniz gibi bir gelinlik olarak da tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok marka abiye ve gelinlik modellerinde etek – büstiyer parçalarından oluşan ikili takımlara yer vermektedir. Bu iki parçalı tasarımlar vücudunuzu çok daha etkileyici ve şık göstermektedir. Öte yandan bir pantolonun ya da eteğin üstüne giyebileceğiniz büstiyeriniz daha zayıf görünmenizin anahtarıdır. Dantel ve taşlarla bezenmiş bir model tercih edebileceğiniz gibi sade bir ürün de kullanabilirsiniz. Özellikle pamuklu, desensiz ve sade modeller eşofman altlarıyla bile kombilenerek evde, dışarıda, spor salonunda rahatlıkla kullanılabilir.

Vücudunuzu olduğundan daha sıkı ve dik gösteren büstiyer çeşitleri, bel kısmının inceliğini ortaya çıkarır. Bu özelliğiyle bilhassa da Victorian dönemindeki korselerde kullanılmıştır. Kum saati kadın vücudu görünümüne kavuşmak için birebirdir. Giyen kişiyi çok daha kadınsı bir hale getirir. Göğüsleri toparlayıcı özelliği olan büstiyerler spor yaparken sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında rahat olmak istediğiniz gündelik ortamlarda, bir iş toplantısına giderken ya da arkadaşlarınızla buluşurken de tercih edebilirsiniz. Büstiyerinizin modeline göre giydiğiniz kıyafet bir gece elbisesine bile dönüşebilir. Bu yönüyle oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Daha dişi ve kadınsı görünmenizi sağlayan bu parçalar sizin isteklerinize ve ortama göre başarıyla uyum sağlar.

Saten, pamuk ya da ipekten üretilen büstiyerler, 1940'lı yıllarda ise metallerden tasarlanmıştır. Versace ya da Dolce & Gabbana gibi büyük markalar tarafından tasarlanan ilk örnekler daha ziyade aksesuar amacı taşımaktadır. Daha sonra parçaların şıklığı, farklı malzemeler kullanılarak daha farklı büstiyerlerin tasarlanmasına yol açmıştır. Hem gösterişsiz ve sade, hem de son derece etkileyici ve gotik modeller bulmak mümkündür. Büstiyer kategorileri arasında taşlı, parlak ve payetli çeşitler bulabileceğiniz gibi, son derece basic modellere de rastlayabilirsiniz. Askılı ve straplez modellerin yanı sıra ayrıca boğazdan bağlamalı, düşük omuzlu ve uzun kollu modeller de bulunmaktadır.