Büyük Beden Giyim Rehberi

Yazar: Volkan Tarih: 15/02/2019 Görüntüleme: 196 Yorumlar: 0

Büyük Beden Giyinen Kadın ve Erkekler İçin Kıyafet Seçimleri

Kilolu insanlar kilolarını gizlemek için genelde siyah kıyafetler tercih etmek zorunda kalırlar. Vereceğimiz tüyolarla artık koyu renklerin arkasına sığınmak zorunda kalmayacaksınız. Hem şık hem de ince görünmek için büyük beden kıyafet seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları sizlerle paylaşıyoruz. Hangi aksesuarı hangi kıyafetle kombinlenir ya da çizgili ve desenli kıyafetlerle nasıl fit görüşülür konularının cevaplarını merak ediyorsanız bu önerilerini yakından takip edin.

Kilolu Kadınlara ve Erkeklere İlham Veren Giyinme Tüyoları

1) Omuzlarınız geniş ve beliniz kalınsa dikkati üst kısmınıza çekecek V yaka bluzları tercih edebilirsiniz. Bel kalınlığını göstermeyecek kruvaze elbiseler ile belin üst kısmı bol alt tarafa hafif darlaşan kıyafetler sizin için ideal olacaktır.

2) Beliniz kalın kalçalarınız genişse beli kavrayan üst tarafı V şeklinde olan kıyafetler sizi olduğunuzdan ince gösterecektir. Yalnız böyle kıyafetlerde kumaş seçimine dikkat etmek önemlidir. Vücuda yapışan ipek ve jarse kıyafetleri asla tercih etmeyin.

3) Eğer yuvarlak yüze ve dolgun yanaklara sahipseniz bisiklet yaka ve boğazlı kıyafetleri tercih etmeyin. Bunun yerine straplez ya da V yaka kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

4) Çizgili desenleri tabi ki giyebilirsiniz. Ancak seçiminiz boyuna çizgili kıyafetlerden yana olmalıdır.

5) Geometrik desenleri kullanırken çok karmaşık olmasın. Üst kısmı geometrik şekilli bir gömlek ile şık siyah dümdüz bir diz altı kalem etek tercih edebilirsiniz.

6) Şayet kilolarınız alt kısımda yoğunsa basenlerinize dikkat çekmeyecek kıyafetler giymelisiniz. Alt kısmınız koyu ve üst kısmınız açık renk olmalıdır. Bu tarz giyinmek sizin daha çok feminen görünmenizi sağlar.

Erkek Giyimi

1) Erkek giyiminde büyük beden için de çeşitli alternatifler vardır. Eğer göbeğiniz büyükse gömlek seçiminiz normal ve rahat kalıp olsun. Tek renk tercih ederseniz daha ince görünebilirsiniz.

2) Çizgili ve kareli desenlerde üst giyim tercihi yapmak istiyorsanız göz yormayacak şekilde olsun. Aynı zamanda çok renkli olmayan ince çizgiler üzerinizde çok şık durur.

3) Gömlek kesimi kesinlikle İtalyan tarzda alt tarafta darlaşan gömlekler olmamalıdır.

4) Bacaklarınız kalınsa çok dar pantolonlar seçmeyin. Bunun yerine bacaklarınıza ne çok oturacak ne de çok bol pantolonlar seçin. Normal ölçülerde pantolonlar iyi bir tercih olacaktır. Kumaş pantolonlarda pile izi olması bacaklarınızı daha ince gösterir.

5) Yüzünüz yuvarlaksa bisiklet yaka tişörtleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine V yaka tişörtler ile şık ve tarz bir pantolon sizi oldukça maskülen gösterecektir.

Tags: buyuk beden, buyuk beden giyim, buyuk beden kıyafet,

Yorumlar

Yorum Yazın