Büyük Çantalar Nasıl Kombinlenmeli

Yazar: Volkan Tarih: 29/10/2018 Görüntüleme: 242 Yorumlar: 0

Bu Öneriler Büyük Çantalarınızı Kombinlemenize Yardımcı Olacak

Moda serüveninde bir görünüp, bir kaybolan büyük çantalar! Kimimiz onları çok seviyor, kimimiz de içinde aradığını bulmakta zorlandığından pek kullanışlı bulmuyor. Ama bir yanımız yine de büyük çantalardan bir türlü vazgeçemiyor.

Evet, anladığınız üzere bugünkü yazımızda büyük çanta kombinleri nasıl olmalı, büyük çantalar hangi durumlarda kullanılmalı konusu üzerine kurguladık içeriğimizi.

Gerçekten de büyük çantalar hacimli ve hantal yapılarıyla çoğu zaman nasıl kombinleyeceğimizi bilemediğimiz aksesuarlardır. Öyle, küçük el çantaları gibi ha deyince elimize alınabilen çantalardan değil, XL çantalardan bahsediyoruz. Ancak, kocaman görüntüleri bir yana, ebatları itibariyle içine dilediğinizi koyabileceğiniz bu çantalar, gün boyu ihtiyacınız olabilecek bir çok şeyi yanınızda taşımanıza imkan verir. Bu anlamda tote çantalar (tote bag) ehvem çantalardandır diyebiliriz.

Büyük Çantalar ve Doğru Kombinler

Tabii, her şeyde olduğu gibi çantalarda da proporsiyon önemli. Örneğin Hollywood yıldızlarından Audrey Hepburn gibi çıtı – pıtı minyon tipli bir kadınsanız kesinlikle büyük çanta kullanımından uzak durmanızı öneririz. Zira minyon yapılı kadınlar büyük çanta kullandığında, cüsseleri bu büyük çantaların yanında yok olup giderken elinde koca bir çuval taşıyormuş gibi kötü bir görüntü yaratabilir. Öte yandan, büyük çanta kullanırken, bu çantanın oldukça dikkat çekeceğini de unutmamalısınız. İşte, tam da bu sebepten dolayı kombininizin kalan diğer kısımlarını çok iddialı ve göze batan parçalardan seçmemeniz en doğru karar olacaktır.

Büyük çantaları dar, spor kıyafetlerle kullanabileceğiniz gibi oversize ve salaş formlardaki şık kıyafetlerinizle de rahatlıkla kullanmanız mümkün. Ancak, büyük çanta kullanırken, küçük moda parçalarından kullanmanız da büyük bir hata olabilir. İşte tam da bu nedenden, sonbahar ve kış ayları, XL çanta kullanımları için daha elverişli ve idealdir. Zira bahar ve kış aylarında her zaman hacimli kıyafetlere yöneliriz; kalın kumaşlı bu harika kıyafetlerle dev çantalar her zaman göz okşayıcı ve tutarlı bir görüntü yaratacaktır. Örneğin büyük mantolar, kocaman salaş – spor hırkalar her zaman maxi çantalarla çok iyi bir uyum içerisinde olacak, şıklığınıza şıklık katacaktır.

Tags: büyül çantalar,

Yorumlar

Yorum Yazın