Kilo Vermeden Zayıf Görünmek İster misiniz? Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Yazar: Volkan Tarih: 10/09/2018 Görüntüleme: 340 Yorumlar: 0

Öncelikle hepimiz birer manken değiliz. Herkesin bir kusuru vardır. Önemli olan bu kusurlarımızı kapatabilmeyi bilmektir. Özgüven önemli şey, lakin fazlası da bazen komik olabiliyor. O yüzden dozajını ayarlayabilmek gerekiyor.

Giyim tarzları vücut tiplerine göre değişiyor. Ama benim sizlere verebileceğim birkaç önerim var. Örneğin, boyunuz kısaysa, uzun saç sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Boyunuz çok uzunsa da topuklu ayakkabının topuk boyunu 5 cm'den daha çok giymemek gerekiyor aksi takdirde abartıya kaçıyor.

Bacaklarım vücuduma göre ince, göbeğim var diyorsanız sizlere yüksek bel pantolon ya da şort giymenizi öneririm. Yüksek bel hem simitleri toparlıyor hem de karnı daha düz hale getiriyor. Düşük bel zaten bence giymeyin. Hem rahat değil hem de simidi olmayan kişileri bile simitli gösterebiliyor. Üstünüze ise her daim bol tişörtler giymelisiniz ve tişörtleri dışarıdan bol bırakarak pantolonunuzun ya da şortunuzun içine sokmalısınız böylece göbeğiniz varmış gibi değil de tişörtünüz bol olduğu için öyle durduğu anlaşılabilir. Tişörtünüzü içinize sokmazsanız göbeğinizden dolayı bol tişört daha da bol durup sizi daha da kilolu gösterebilir. Bu orada göbekli kadınlara göbeği açık ya da tamamen üste yapışan tişörtleri de yakıştırmıyorum oturunca katlanan göbekler dapdar tişörtlerle pek hoş bir görüntü sergilettirmiyor ama yine de tercih meselesi. Göbeğim çok yok ama simitlerim var biraz da alt göbeğim var diyorsanız simitlerinizi yüksek bel ile kapatabilir üstünüze şık croplar giyebilirsiniz. Ben genelde hep o şekilde giyiniyorum. Bu arada bacak boyunuz kısa ise de yüksek belli pantolon giyerek bunu kapatabilir üstüne de kısa tişörtler seçebilirsiniz. Uzun tişörtler bacak boyunu daha da kısa gösterir.

Göbeğim pek yok da üst bacaklarım kalın diyorsanız size farklı önerilerim var. Öncelikle pantolonunuzu bir beden küçük alın. Bacakları daha ince gösteriyor. Mesela benim pantolon bedenim small ben xsmall almıştım ilk denerken zor girmiştim ama daha sonra açıldı pantolon şuan da tam oluyor. Sayı olarak da asıl bedenim 27 ben 26 alıyorum çünkü daha güzel gösteriyor. Sizler de bunu kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Aldığınız pantolon ne kadar kaliteli olursa olsun giydikçe mutlaka açılıyor bunu hesaba katmalısınız. Ayrıca Penti de korseli külotlu çoraplar var insanı çok sıkmıyor fiyatı da uygun arkadaşım kullanıyordu oradan biliyorum baya fark ettiriyordu. Bir de bacakları kalın olan kişiler genelde etek şort elbiseden kaçınırlar. Bunu yapmayın. 3 hanelilerin ortalarında değilseniz hiç yapmayın.

Elbiseden kastım kalem elbise ya da etek olarak da kalem etek değil tabii ki. Ama şöyle de bir durum var ki fileli etekler insanı gerçekten daha zayıf gösterebiliyor. Ben 12 kilo verdim 62,5 kiloydum yazın hep etek giyerdim çünkü iç bacağımdaki yağlarımı kapatıyordu ve beni olduğumdan daha ince gösteriyordu. Ben hep bacağımdan kilo alırdım yani verdiğim 12 kilonun 7 kilosunu bacaktan vermiş olabilirim. O yüzden size bacaklarım iriyken giydiklerimi anlatacağım. Şalvar giymenizi tavsiye ederim. Şalvar derken gençlerin giydiği üfür üfür şalvarlar. Yazın hem serin tutuyor hem şık duruyor hem de daha ince gösteriyor. Zara'nın şalvarlarını öneririm. Daha uygun olsun istiyorsanız Ambar'dakiler de çok güzel. Renk olarak ise siyah, bordo, acı yeşil gibi daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Büyük desenlerden ve enine çizgilerden kaçınmalısınız. Yapışan kot etekleri pek önermiyorum çünkü iç bacağı olan insanlarda bacakların birbirine çarpmasını sağlıyor ve can yakabiliyor. Ancak daha geniş pileli etekler insanı olduğundan ince gösteriyor. Uzun pileli etekleri de çok beğeniyorum hem modern, hem tarz, hem de ince gösteriyor. Kilo kapatmak için çok güzel bir kıyafet. Üstüne basic tişört boynunuza da ince bir fular tam genç kız işi. Elbise olarak ise yine alt kısmı bol gelen elbiseler güzel duruyor. Kalem elbise, balık elbiseyi önermiyorum. Şort olarak da yapışan kot şortlar yerine bol siyah şortlar bence hoş duruyor. Son olarak yırtık pantolon şort da önermiyorum oturunca katlanıyor ve kokoreç gibi bir görüntü oluyor ayrıca etlerinizi de kızartıyor kendinize acı çektirmenize hiç gerek yok. Bu arada topuklu ayakkabı bacakları daha ince gösteriyor ben katlanırım diyorsanız yerine göre giyebilirsiniz.

Göbeğim ince, bacaklarım da ince ama basenim çok diyorsanız tam yapışan pantolonları giyerken üstünüze giydiğiniz şey çok önemlidir. Üstünüze baseninizi örten bir tişört giymediğiniz sürece öyle pantolonları giymenizi tercih etmem. Giyecekseniz de siyah, koyu kot rengi, lacivert gibi renkleri giymelisiniz. Bu arada bacaklarınız kalın olmadığı ve beliniz ince olduğu için tişörtlerinizi içinize sokarken sadece önünü sokup arkasını dışarda bırakabilirsiniz. Hem önden hoş bir görüntü elde edersiniz hem de arkadan ve yanlardan baseninizi kapatabilirsiniz.

Kollarınız kalın ise askılı giymemeli yarım kollu tişörtlerde kolları bol olan tişörtleri seçmelisiniz. Göğüsleriniz çok büyük ise çok bol giymemelisiniz çünkü bu sizi aynı zamanda göbekli de gösterebilir. Çok dar da giymemelisiniz vücudunuza göre abartı durabilir. O yüzden normal giymelisiniz. Dekolte vermek istiyorsanız da elbiselerde kalp yaka, tişörtlerde v yaka tercih edebilirsiniz. Ayrıca straplez de giymemelisiniz. Gömlek alırken de düğme aralarına çok dikkat edin büyük göğüslü kadınların en çok yaşadığı sorunlardan biridir gömlek gerekirse terziye gidin ama sizi kasmayan tam kendinize göre bir gömlek alın. Bu arada ben büyük göğüslü kadınlara Madonna yaka tişörtleri ve elbiseleri de yakıştırmıyorum. Ayrıca uzun kolyeleri de beğenmiyorum böyle kadınlarda. Bu arada iç çamaşırı da çok önemli. Demirli sütyen almalısınız ve sarkık bir görünüm olmayacak şekilde kollarından ayarlayın. Aksi takdirde sizi göbekli gösterebiliyor. Bikinilerde ise kendinize C/D kalıplardan almanızı tavsiye ederim. Hem göğüsleri toparlıyor hem de daha düzgün gösteriyor Penti de oluyor genelde bence mutlaka oradan bakmalısınız. Desteksiz giyen çok var mı var ama ben o şekildense destekli küçük gösterenlerini tercih ederim. Son olarak kıyafetlerin içerisinde sütyen desteği bulunan tişörtleri giymenizi pek tercih etmem bu sizi daha büyük göğüslü gösterecektir. Peki göğüsleriniz çok küçükse ne yapmalısınız. Kesinlikle destekli sütyen takmalısınız. Çok dar üste yapışan tişörtleri gömlekleri asla giymemelisiniz. Daha çok bol tişörtler giymelisiniz. Bikinilerinizi destekli almalı genel olarak da dekolte vermekten kaçınmalısınız.

Her yılın modası farklı. Ancak moda ne olursa olsun vücudumuza göre giyinmek şart. Anlaşılacağı üzere modayı vücudumuza göre şekillendirmeliyiz. Tabii en güzel çözüm fazla kilolarımızı spor ve düzenli diyet ile vermek. Ama söylenildiği gibi kolay olmuyor. Ancak ben kilo verdiğimde kıyafet olarak çok daha rahattım bir kere istediğimi giyebilmeye başlamıştım. İnternetten kıyafet seçerken acaba bende böyle durur mu bu bedene girebilir miyim ki demeden alışveriş yapmak çok güzel. Ama 12 kilo verdim tabii çok uzun zamanımı aldı. Şuan ise formumu korumaya çalışıyorum. Her boyun, her kemik yapısının normal kilosu farklıdır. Siz de kendinize göre olanı hesaplayıp ona göre kilo verebilirsiniz. Zor ama başarınca çevrenizden de gelen güzel yorumlarla birlikte hem mutlu hissediyorsunuz hem de kendinize olan güveniniz artıyor.

"Moda insanın kendisine yakışanı giymesidir." gibi çok klişe bir söz var hepiniz biliyorsunuz. Ama çok doğru bir söz değil mi sizce de? Aa tabii en önemlisi yerine göre giyinmek. O zaman ne yapıyoruz önce vücudumuzu tanıyoruz kiloluysak kalın kiloyu belli eden kumaşlardan açık renklerden kaçınıyoruz. Nerede nasıl giyinmesi gerektiğini öğrenip vücudumuza göre giyiniyoruz. Sonra da kendimizi muhteşem hissediyoruz. Ve işte artık tarzız!

Sizlere son olarak söyleyeceği şey ise her ne olursa olsun kusurlarınız da olsa kendinizi sevin ve kendinizle barışık olun. Unutmayın kusursuz insan yoktur. Kusurlarını örtemeyen hatta daha çok ortaya çıkartan insan vardır.

Tags: vücut tipi,

Yorumlar

Yorum Yazın