Erkek Gömlek Modelleri

(13944 Ürün)
Yükleniyor...
Beyaz Ata Yaka Smokin Gömlek
Network
Beyaz Ata Yaka Smokin Gömlek
Network
% 40
Bej Uzun Kollu Kadife Slim Fit Gömlek
LC Waikiki
% 60
Beyaz Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
Avva
% 60
Mavi Uzun Kollu Slim Fit Hakim Yaka Gömlek
% 81
Beyaz Uzun Kollu Slim Fit Smokin Gömlek
Network
% 70
Gri Baskılı İtalyan Yaka Slim Fit Gömlek
Network
% 70
Gri Baskılı İtalyan Yaka Slim Fit Gömlek
Network
% 70
Beyaz Ata Yaka Slim Fit Gömlek
Network
119,00
399,00
% 70
Bej Desenli Slim Fit Keten Gömlek
Network
% 72
Beyaz İtalyan Yaka Desenli Slim Fit Gömlek
Network
% 70
Bej Baskılı İtalyan Yaka Slim Fit Gömlek
Network
% 86
Mavi Baskılı Slim Fit Gömlek
Avva
57,99
399,99
% 77
Gri Armürlü Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 80
Mavi Baskılı Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 75
Gri Baskılı Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 78
Yeşil Baskılı Slim Fit Gömlek
Avva
% 74
Mavi Armürlü Regular Fit Uzun Kollu Gömlek
% 60
Mavi Baskılı Slim Fit Kısa Kollu Gömlek
% 60
Beyaz Baskılı Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 60
Beyaz Uzun Kollu Oxford Slim Fit Gömlek

Eski zamanlardan beri ülkemiz insanları tarafından sıklıkla tercih edilen gömlek çeşitleri, önceleri mintan ve göynek isimleriyle adlandırılırdı. Erkek giyiminde en doğru kombinin yapılabilmesi için başarılı bir gömlek seçiminin payı oldukça büyüktür. Kendinize en uygun gömlek modelini seçerken sadece rengine değil, kumaşına, yaka modeline ve genel kalıbına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca gömlek seçerken kullanılan malzemenin kumaş iplik olması da son derece önem arz etmektedir. Pamuk gömlek üretiminin yanı sıra sektör içerisinde polyester, keten ve bambu karışımlarını da sıklıkla görebilmek mümkündür.

Erkek gömlek sektöründe üretilen ürünlerin kullanım amaçları genel olarak üç kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar;

Klasik Tarz Gömlekler
Casual (Günlük) Tarz Gömlekler
Ceremony (Kutlama) Tarz Gömlekler
Klasik Gömlek Tarzının Özellikleri ve Kombin Tercihleri

İnsanlar arasında klasik diye adlandırılan o görüntüyü yakalamaya çalıştığımız zamanlarda tercih ettiğimiz kombin detaylarından biri de şüphesiz klasik gömleklerdir. Tercih sahipleri klasik gömlek çeşitleriyle genel olarak kravat kullandıkları için yaka seçimi, yarım veya tam İtalyan yaka, sivri yaka veya küçük yaka olarak gerçekleştirilmektedir. Klasik gömlek seçimlerinizde yaka boyutunu, kombin yapacağınız ceketin yaka modeline göre tercih etmeniz de daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Casual (Günlük) Gömleklerin Özellikleri ve Kombin Tercihleri

Casual gömlek modelleri, günlük kullanımlarda daha çok "Business Casual" adı verilen kombin özelliklerini gerçekleştirebilmek için tercih edilen gömlek çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu gömlek tarzı ile yapılabilecek en iyi kombinler, giyilen kot veya kanvas bir pantolon olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca günlük kullanım gömlekleri, daha çok takım elbiseler, tek ceket ve pantolon seçenekleriyle kombin edilebilmektedir. Casual gömlek modelleri, genel olarak ekoseli, düz ve çizgili modellerle üretilebiliyorken, müşteriye özel birçok alternatif modelin de bulunabilmesi mümkündür.

Ceremony (Kutlama) Tarzının Özellikleri ve Kombin Tercihleri

Bu gömlek çeşitleri, genel olarak insanların özel günlerinde kullanabilmeleri için üretilmiş modellerdir. Özel törenlerde, mezuniyet balolarında ve düğünlerde kişilerin prestijini arttırabilmek amacıyla üretilirler. Kutlama tarzı gömleklerde yaka seçimi sırasında genel olarak klasik ve ata yaka tercih edilmektedir. Kumaş deseni bakımından daha düz olduğu için, içerisinde parlak ve desenli efektlere yer verilmesi sıklıkla görülür. Kombin açısından ise genellikle gömlekle aynı renk bir pantolon ve gömlekten daha açık renk bir kravat mantıklı tercihler arasında sayılabilmektedir.

Erkek gömlek çeşitlerinin kullanım yerlerini ayırt edebilme konusunda tercih ettiğiniz ürünün özellikleri ve kombin detayları oldukça önemlidir. Klasik tarzda üretilen gömlek ürünlerinin genel olarak bayram ziyaretlerine veya kurumsal ofislerde tercih edildiğini sıklıkla görmekteyiz. Fakat günlük tarzda üretilen gömleklerin sıradan gündelik koşuşturmacaların içerisinde gayet şık ve sportif olarak kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Son olarak kutlama günleri için üretilen Ceremony gömlek çeşitleri, genel olarak üst düzey partilerde ve balolarda tercih edilmektedir. Ürünlerin kumaşında kullanılan efekt detayları ve parlak görünüm, kişiyi oldukça prestij sahibi göstermekte ve bulunduğu ortama ayak uydurmasını kolaylaştırmaktadır.