Erkek Gömlek Modelleri

(11844 Ürün)
Yükleniyor...
% 58
Lacivert Armürlü Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
Pierre Cardin
% 50
Mavi Casual Çift Cepli Gömlek
Mudo
79,99
159,99
% 41
Beyaz Ata Yaka Slim Fit Smokin Gömlek
Network
% 41
Beyaz Ata Yaka Slim Fit Smokin Gömlek
Network
% 40
Beyaz Ata Yaka Smokin Gömlek
Network
335,00
559,00
% 40
Beyaz Ata Yaka Smokin Gömlek
Network
335,00
559,00
% 70
Beyaz Baskılı Kısa Kollu Gömlek
Pierre Cardin
% 56
Bordo Cepsiz Regular Fit Uzun Kollu Gömlek
Pierre Cardin
% 65
Beyaz Ata Yaka Slim Fit Smokin Gömlek
Pierre Cardin
% 30
Beyaz Ata Yaka Slim Fit Smokin Gömlek
Pierre Cardin
% 71
Lacivert Pötikare Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 71
Lacivert Pötikare Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 71
Lacivert Pötikare Uzun Kollu Slim Fit Gömlek
% 69
Lacivert Pötikare Slim Fit Gömlek
Tween
% 54
Mavi İtalyan Yaka Slim Fit Ekoseli Gömlek
% 46
Pembe Regular Fit Kısa Kollu Ekoseli Gömlek
% 46
Pembe Regular Fit Kısa Kollu Ekoseli Gömlek
% 46
Mavi Regular Fit Kısa Kollu Ekoseli Gömlek
% 52
Lacivert Pötikare İtalyan Yaka Slim Fit Gömlek
% 52
Lacivert Pötikare İtalyan Yaka Slim Fit Gömlek
% 46
Beyaz Regular Fit Kareli Kısa Kollu Gömlek
% 50
Pembe Uzun Kollu Slim Fit Ekoseli Gömlek
Tween

Eski zamanlardan beri ülkemiz insanları tarafından sıklıkla tercih edilen gömlek çeşitleri, önceleri mintan ve göynek isimleriyle adlandırılırdı. Erkek giyiminde en doğru kombinin yapılabilmesi için başarılı bir gömlek seçiminin payı oldukça büyüktür. Kendinize en uygun gömlek modelini seçerken sadece rengine değil, kumaşına, yaka modeline ve genel kalıbına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca gömlek seçerken kullanılan malzemenin kumaş iplik olması da son derece önem arz etmektedir. Pamuk gömlek üretiminin yanı sıra sektör içerisinde polyester, keten ve bambu karışımlarını da sıklıkla görebilmek mümkündür.

Erkek gömlek sektöründe üretilen ürünlerin kullanım amaçları genel olarak üç kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar;

Klasik Tarz Gömlekler
Casual (Günlük) Tarz Gömlekler
Ceremony (Kutlama) Tarz Gömlekler
Klasik Gömlek Tarzının Özellikleri ve Kombin Tercihleri

İnsanlar arasında klasik diye adlandırılan o görüntüyü yakalamaya çalıştığımız zamanlarda tercih ettiğimiz kombin detaylarından biri de şüphesiz klasik gömleklerdir. Tercih sahipleri klasik gömlek çeşitleriyle genel olarak kravat kullandıkları için yaka seçimi, yarım veya tam İtalyan yaka, sivri yaka veya küçük yaka olarak gerçekleştirilmektedir. Klasik gömlek seçimlerinizde yaka boyutunu, kombin yapacağınız ceketin yaka modeline göre tercih etmeniz de daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Casual (Günlük) Gömleklerin Özellikleri ve Kombin Tercihleri

Casual gömlek modelleri, günlük kullanımlarda daha çok "Business Casual" adı verilen kombin özelliklerini gerçekleştirebilmek için tercih edilen gömlek çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu gömlek tarzı ile yapılabilecek en iyi kombinler, giyilen kot veya kanvas bir pantolon olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca günlük kullanım gömlekleri, daha çok takım elbiseler, tek ceket ve pantolon seçenekleriyle kombin edilebilmektedir. Casual gömlek modelleri, genel olarak ekoseli, düz ve çizgili modellerle üretilebiliyorken, müşteriye özel birçok alternatif modelin de bulunabilmesi mümkündür.

Ceremony (Kutlama) Tarzının Özellikleri ve Kombin Tercihleri

Bu gömlek çeşitleri, genel olarak insanların özel günlerinde kullanabilmeleri için üretilmiş modellerdir. Özel törenlerde, mezuniyet balolarında ve düğünlerde kişilerin prestijini arttırabilmek amacıyla üretilirler. Kutlama tarzı gömleklerde yaka seçimi sırasında genel olarak klasik ve ata yaka tercih edilmektedir. Kumaş deseni bakımından daha düz olduğu için, içerisinde parlak ve desenli efektlere yer verilmesi sıklıkla görülür. Kombin açısından ise genellikle gömlekle aynı renk bir pantolon ve gömlekten daha açık renk bir kravat mantıklı tercihler arasında sayılabilmektedir.

Erkek gömlek çeşitlerinin kullanım yerlerini ayırt edebilme konusunda tercih ettiğiniz ürünün özellikleri ve kombin detayları oldukça önemlidir. Klasik tarzda üretilen gömlek ürünlerinin genel olarak bayram ziyaretlerine veya kurumsal ofislerde tercih edildiğini sıklıkla görmekteyiz. Fakat günlük tarzda üretilen gömleklerin sıradan gündelik koşuşturmacaların içerisinde gayet şık ve sportif olarak kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Son olarak kutlama günleri için üretilen Ceremony gömlek çeşitleri, genel olarak üst düzey partilerde ve balolarda tercih edilmektedir. Ürünlerin kumaşında kullanılan efekt detayları ve parlak görünüm, kişiyi oldukça prestij sahibi göstermekte ve bulunduğu ortama ayak uydurmasını kolaylaştırmaktadır.