Erkek Çorap Modelleri

(2246 Ürün)
Yükleniyor...
% 60
Bordo Soket Çorap
Avva
7,99
19,99
Beyaz Patik Çorap
Yali Spor
% 53
Füme Yün Çorap
Falke
249,00
525,00
% 35
Kahverengi Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Bej Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Lacivert Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Mavi Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Lacivert Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Bej Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Bordo Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Beyaz Babet Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Mavi Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 35
Mavi Çorap
Pierre Cardin
12,95
19,95
% 56
Beyaz Çizgili Soket Çorap
Penti
7,95
17,95
% 50
Siyah Modal Patik Çorap
Penti
7,95
15,95
% 56
Çok Renkli Soket Çorap
Penti
7,95
17,95
Siyah Patik Çorap
Penti
Siyah Yün Soket Çorap
Penti

Gün içerisinde rahat etmek ve ayak sağlığını korumak adına çorap kullanmak son derece önemlidir. Erkeklerin günün büyük bir çoğunluğunda dışarıda olmak zorunda olması, ayaklarının ayakkabı içerisinde uzun süre vakit geçirmesine neden olan bir durumdur. Mevsim şartları karşısında çorapsız ayakkabı giymek ise istenilmeyen ve çok da uygun olmayan bir konudur.

Gündelik hayatınızda olsun iş ortamında ya da herhangi bir yolculuk sırasında olsun mutlaka çorap kullanmaya önem vermek gerekiyor. Kış aylarında ayaklarınızın soğuktan korumak, yaz aylarında ayakkabı içerisinde terlemesine ve kötü kokmasına engel olmak için en önemli giyim ürünleri hiç kuşkusuz çorap modelleridir.

Çoraplar eskiden tek tip üretilirken günümüzde çok daha fazla alternatifle üretilmektedir. Hemen her mevsim için farklı yapıda üretilen bu ürünler, aynı zamanda ayakkabı türlerine göre de model alternatiflerine sahiptir. Çorapların sunduğu bu geniş avantajlar sayesinde beyler hem stil çizgilerinden ödün vermiyor hem de gün içerisinde ayakkabılarla daha rahat etme imkânı buluyor.

Erkek Çoraplarında Kullanışlı Modeller

Birçok ayakkabı türüne göre farklı çorap modeli bulabilmek mümkündür. Bu ürünlerde en büyük avantaj mevsimin şartlarına özgü olarak üretiliyor olmalarıdır. Her ayak numarasına uygun olarak üretilen çoraplar esnek yapıları sayesinde yüksek oranda bir konfor sunar. Öne çıkan erkek çorap modelleri ise şunlardır:

Soket çoraplar gündelik yaşamda çok tercih edilen çoraplardır. Klasik modellerdir ve uzun paçalı pantolonların ve klasik ayakkabıların içerisinde sıkça kullanılır. Kış aylarında daha kalın ve yünlü modeller tercih edilirken yaz aylarında ince ve terletmeyenler çok işlevseldir.

Babet çorapları spor giyimin tamamlayıcılarından biridir. Eşofmanların ya da dar paça kot ve keten pantolonların altından kullanılan modellerdir. Ayakkabının dışından çorabın görünmesini istemeyen beyler, babet modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Bunlar yalnızca ayak parmaklarını ve topukları saran yapıdadır. Ayakkabının içerisinde çorap yokmuş hissi ve izlenimi yaratır. Tarzı önemli ölçüde destekleyen bu ürünler sayesinde hem çorapsız görünüm elde edersiniz hem de bu ürünlerin sunduğu diğer avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Patik çorap modelleri de tercih edilen bir diğer modeldir. Bu modellerde de erkeklerin ince zevkine hitap edecek renk ve desenler mevcuttur. Kullanımı çok pratik olan patik çoraplar her türden ayakkabının içerisinde kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.

Gündelik kullanılan modellerden bir diğeri de bambu çoraplardır. Mevsim şartlarına göre tasarlanan bu modeller de yine uzun paçalı pantolonların altından rahatça kullanılabilirler. Klasik formu sayesinde en ideal tasarımlar arasında yer alırlar. Bazı modeller uzun olurken bazılarının ağız kısımlarının yüksekliği daha azdır. Bu da erkeklerin gereksinimlerine göre seçim yapmasını kolaylaştırır.

Kısa çoraplar kullanımı rahat modellerdir. Bunları şort, kapri, bermuda gibi giyim ürünlerinin altından spor tarzı tamamlamak için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda spor ayakkabılar için idealdir. Uzun erkek çorapları ise daha çok kış mevsiminde tercih edilen ve görünmeyecek şekilde kullanılanlardır.

Erkek Çoraplarında Tercihleri Etkileyen Detaylar

Çoraplar her ne kadar önemsiz gibi görünse de tarzı tamamlamak için bu ufak detaylara büyük gereksinimler vardır. Bu nedenle de çorap satın alırken hemen her türlü faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Hangi ayakkabı ile ne tür model tercih edileceğini bilmek güne daha hızlı başlamanız açısından da son derece önemlidir.

Kalite arayışında olan beyler aldıkları çorapların ne tür malzemeden üretildiğini de göz önünde bulundurur. Bu ürünlerde pamuklu olanlar çok idealdir. Ayak sağlığı açısından da büyük önem arz eden erkek çorapları standartları ile her zaman göz dolduran parçalardır. Özellikle yaz aylarında ayakların terlemesinin ve kötü kokmasının önüne geçen nadide ürünlerdir. Farklı ayak numaralarına uygun ve model avantajı fazla olan ürünlerde bu detayı göz önünde bulundurmak gerekir.

Naylon ya da polyester karışımı olan çorapları tercih ederken malzemelerin yoğunluk derecesi göz önünde bulundurulmalıdır. Narin yapıda olan bu çoraplar da sık tercih edilenler arasındadır.

Kış aylarında ise en fazla kullanılanlar yünlü çoraplardır. Hem kalitesi hem de sıcak tutması bu ürünleri soğuk havaların vazgeçilmezi yapıyor. Yünlü olmasına rağmen ayakta kaba durmayan bu çoraplar her türlü giyim ürünü ve ayakkabı modeli ile rahatlıkla kullanılabilir. Sağlık açısından da son derece önemli ürünlerdir.

İnce çoraplar yazlık olanlardır. Bunların nefes alan yapısı sayesinde ayak terlemez. Ayakkabıların içerisinde parmakların ve ayak kaslarının rahat çalışmasına imkan yaratır. Klasik ve babet olmak üzere farklı alternatifleri vardır.

Spor çoraplar ise spor aktiviteleri ile ilgilenenlerin tercih ettikleri modellerdir. Koşu, tenis, futbol gibi spor dallarına özgü olarak üretilen bu çoraplar kullanıcıya farklı avantajlar sağlayan ürünlerdir. En iyi dokuma kalitesine sahip olan bu ürünler sayesinde beyler spor aktivitesi yaparken herhangi bir problem yaşamazlar. Aynı zamanda geniş hareket özgürlüğüne de sahip olurlar.

Erkek Çoraplarında Olması Gereken Özellikler

Erkeklere özel olarak üretilen çorapların kalitesinin yüksek olması gerekir. Dokuma kalitesi, iplik yoğunluğu gibi detaylar bu süreçte önemli özelliklerdir. Bir çorabın rahatlığı kadar uzun yıllar kullanılabilmesi de önemlidir. Uzun saatler ayakta kalmasına rağmen terleme yapmaması, kötü kokmaması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Hava alan bir yapıda tasarlanmış olması da çorap seçerken önem verilen konulardan biridir. Yaz ve kış fark etmeksizin pamuklu çopralara önem vermek gerekir. Çünkü bunlar ayak sağlığını yakından ilgilendiren ürünlerdir. Konforu ve dayanıklılığı ile öne çıkan çoraplar tercih edilmelidir.

Spor yapan beylerin bu aktivitelere en uygun olan modelleri seçmesi gerekir. Aynı zamanda ayak numarasını da dikkate almakta fayda vardır. Esnek yapısı ile göz dolduran erkek çorapları dikişli ya da dikişsiz olarak üretilen birçok modele sahiptir. Dikişsiz olan modeller son yıllarda çok tercih edilenlerdir. Çünkü bu modeller ayakta yok hissi yaratır ve ayakkabı içerisinde ayakta herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Uzun süre kullanabilmeniz için topuk ve burun kısımları güçlendirilen tasarımları tercih etmelisiniz. Sürtünme karşısında yüksek bir dayanıklılık göstermesi bu ürünlerde önemli detaylardır. Aynı zamanda elastik yapısı sayesinde yüksek bir konfor vaat etmesi de dikkat çeken detaylar arasındadır. Yumuşak yapıda olan ve ayakta farklı rahatsızlıklara neden olmayan modeller tercih edilmelidir.

Hijyen bakımından da alırken çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Aldığınız çorapların makinede yıkanabilir olması, güneşte renklerinin solmaması ve çekme yapmaması önemlidir. Lastik detaylarının gevşemeyecek kalitede olmasına da dikkat edilmelidir.

Çoraplarda Renk ve Desen Avantajları

Erkek çoraplarında renkler ve desenler çok zengindir. Hemen her pantolon altına uygun renk bulabilirsiniz. Siyah en fazla tercih edilen renk olsa da spor ayakkabılarının içerisinde kullanmak için beyaz renk hala en popüler renktir.

Gri, lacivert, bordo tonlarında renklerde beylerin tercihleri arasındadır. Siyah takım elbiselerle düz siyah renkte çorap kullanmak uyumu yakalamak için önemlidir. Aynı zamanda desenli çoraplar da gündelik yaşamda sıkça kullanılır.

Desen olarak ise hiçbir zaman modası geçmeyen baklava dilimleri bu ürünlerde çok rastlanılanlardan biridir. Erkek çoraplarında alternatifler çok fazladır. Birçok farklı giyim stiline özgü ürün bulabilmek de mümkündür.