Erkek Futbol Ayakkabısı Modelleri

(140 Ürün)
Fenerbahçe
% 20
Puma
1.119,92
1.399,90
% 37
% 28
Kinetix
Kinetix
Kinetix
Kinetix
Kinetix
% 29
% 19
Kinetix
72,89
89,99
% 10
Kinetix
% 38
LC Waikiki
% 56
Kinetix
39,89
89,99
% 50
Kinetix
49,99
99,99
% 40
Kinetix
53,99
89,99
% 14
% 35
Kinetix

Spor birçok erkeğin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Bazı erkekler salon sporlarından hoşlanırken bazıları biraz daha dinamizmi yüksek sporları tercih eder. Hemen her erkeğin spor konusunda buluşma noktası ise futboldur. Kimileri en iyi maçları takip ederken kimisi oynamayı tercih eder. Halı sahalarda yüksek bir heyecan ile oynanan bu oyunlarda rahat hareket edebilmek için uygun ayakkabı giymek büyük önem taşır.

Futbol ayakkabıları özel tasarım ürünlerdir ve oynanacak zemine göre üretilirler. Bu ürünlerde işlevsellik öne çıkan detaylardandır. Hareket özgürlüğü tanıması, ayakları burkulmalara karşı koruması, kaydırmazlık özelliklerinin olması dikkat edilen konular arasındadır.

Bu ayakkabılar farklı ayak yapılarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanırlar ve en küçükten en büyük ayak numarasına kadar model bulabilme avantajı vardır.

Futbol Ayakkabılarında Kullanışlı Modeller

Hafta sonu eğlencelerinden biri olan futbol oyunları birçok erkeğin en önemli stres atma araçlarıdır. Bu etkinlikler sırasında rahat hareket etmek isteyen beyler kullanışlı futbol ayakkabılarıyla maç sırasında performanslarını yükseltme imkânı bulabilirler.

Sahada kullanılacak olan futbol ayakkabıları aşınmaya dayanıklı modellerdir. Halı sahalarda kullanılan bu modellerde esneklik ve kaydırmazlık önemli detaylardır. Zeminlere kolayca uyum sağlayan tasarımlardır. Bu ayakkabıların taban yapıları özel üretilir. Bu da zeminlere daha sağlam basmayı sağlar.

Futsal olarak bilinen salon ayakkabıları ise salon futbolunda kullanılan modellerdir. Bu modellerde taban yapısı son derece önemlidir. Esnek ve çentikli yapısı ile zemini çok iyi kavrarlar. Top temasını en yüksek şekilde sağlayan bu modeller de iç kısımlar da özenle üretilir. Ayakları darbelere karşı koruyan futsal ayakkabı modelleri hafif materyallerden üretilirler ve hareket hızını arttırmada çok işlevseldirler.

Krampon modelleri çim sahalarda tercih edilen modellerdir. Çim olan sahalarda bazen yağmur sonrası oynanan oyunlarda kaygan zemin en büyük risklerden biridir. Hem oyuncuların sakatlanmasına neden olan hem de oyun performansını düşüren bu tarz zeminlerde en uygun tasarımlar krampon modelleridir. Futbol maçlarının en klasikleşmiş ayakkabı türlerindendir. Bu modeller zeminde topu çok rahat kontrol edebilmenize yardımcı olurlar. Islak ve kuru zeminler için uygun modellerdir.

Futbol Ayakkabılarında Önemli Özellikler

Bir futbol ayakkabısında olması gereken birçok özellik vardır. Bu ayakkabıların rahat olması en önemli özellikleri arasındadır. Maç sırasında ayaklara istenilen hareket kabiliyetini kazandırabilmesi gerekir. Aynı zamanda esnek tabanı ve ayakları tam olarak saran yapısı ile performansı yükselten tasarımlardır.

İç kısımlarının yumuşak desteklere sahip olması hareket sırasında ayaklarda kasılmaların önüne geçer. Burkulmalara karşı korumalıdır ve ıslak zeminlerde kaymaz özelliklere sahiptir. Futbol sırasında erkeklerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veren bu ürünler nefes alabilir yapıda üretilirler. Yazın terletmeyen bu modeller kışlık tasarımlarda ayakları sıcak tutan yapısı ile öne çıkarlar. Maç sırasında oyuna tam olarak konsantre olmanıza yardımcı olan futbol ayakkabıları spora olan düşkünlüğünüzü destekleyen tasarımlardır.