Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Yazar: MyGardırop Tarih: 01/08/2018 Görüntüleme: 203 Yorumlar: 0

Elbise Seçimini Şansa Bırakmayın Sayfalarımıza Göz Atın!

Kadınlar için en önemli meselelerden birisidir; her saate, farklı etkinliğe ayrı kombin yaratmak. Özellikle konu, elbise seçimine geldiğinde ise otoritelerin bahsettiği “tek bir siyah elbise gündüz de geceye de uyar” mottosu kadınlara hiç de uymamakta aslında. Unutulmamalıdır ki, sosyal medyanın bu kadar arttığı dönem de kadınlar düğün, nişan ya da kına gibi akşam davetlerinin her birinde farklı abiye elbise giymeye özen gösterirler ki, fotoğraflarda farklı ve özgün çıksınlar. Üstelik plaza hayatı da tek bir elbise ile olmuyor. Hem rahat ettiren hem de şık olan modeller iş kadının gardırobunda yer edinmeli.

Elbette elbise seçiminde de dikkat edilmesi gerekenler var. Kadınlar küçük detaylarla bile düz uzun elbise ya da günlük elbise seçimiyle muhteşem şıklığı yakalayabiliyor.

Elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Kriterleriniz olsun. Kumaş yapısını mutlaka araştırın. Elbiseyi nereye giyeceğiniz ve mevsim de önemli.

Elbise seçiminde, elbiseyi giyeceğiniz mevsimi düşünün ve kumaş seçimini ona göre yapın. Örneğin, triko elbise tasarımı çok hoşunuza gitti; ancak yaz mevsimi için bir model arıyorsunuz. Triko elbise ile terleyebilirsiniz. Bu tip modellerin en güzel zamanları sonbahar aylarıdır. Triko elbisenin sonbaharda vereceği şıklığı bir çok kadın hiçbir elbiseye değişmiyor.

Ne kadar güzeldir kadife elbise modelleri değil mi? Özellikle siyah renkleri asil, kırmızılar ise capcanlı ve şehvetli görünümleriyle kış mevsiminin en moda seçimleri arasındadır.

Son dönemlerin en hit parçaları kot kumaşından elbiselerin olduğunun farkında mısınız? Kot elbiseleri hiç bu kadar fazla gördünüz mü sokaklarda? Sokak modasına ayak uydurmak için mutlaka ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimleri için en az bir tane kot elbiseyi gardırobunuzda bulundurun.

Gece elbisesi seçimi çok önemlidir. Özellikle dekolteli bir tercihiniz var ise elbisenin sadece bir yerden dekoltesi olmasına dikkat edin.

Günlük elbiseler ise sneakler ile gündüz, stilettolar ile gece davetlerinde de ya da kokteyllerde kullanabilirsiniz. Mutlaka klasik bir renk günlük elbise askınızda yer almalı.

Hafif kilo mu aldığınızı hissediyorsunuz? Üstelik hava da sıcak gibi sanki? Dert değil, son senelerde birçok markada oldukça fazla gördüğümüz gömlek elbiseler ile bu dertlerinizden sizi kurtarıyoruz.

Elbise modelinize karar verdiniz peki ya sonra?

Elbiseyi tamamlayan unsurlar olan çanta, ayakkabı ve aksesuarların seçimine karar vermenin sırası. Kadınların tutkusu olan ayakkabı modellerinde hangisiyle en çok rahat ediyorsunuz? Topuklu ya da düz ayakkabı mı yoksa spor ayakkabı modelleri mi sizin tarzınızı yansıtıyor? Mutlaka hem rahat edebileceğiniz hem de elbisenize yakışan bir ayakkabı modeli alın.

Peki ya çanta? Artık uyumsuzluğun uyumu var ise moda dünyasında, elbisenizin altına giyeceğiniz ayakkabı ve kullanacağınız çanta modelinin renkleri aynı olmasın. Hatta tam zıt renkler ile kombin yapın.

Her bir seçiminiz için elbise kategorimiz size yeter

Çeşit çeşit modeller için sayfalarımıza bakın. Onlarca farklı günlük elbise modelinden gece elbisesi alternatiflerine kadar her bir tarz model sizi bekliyor.

Güvenli alışveriş, birçok farklı kombin

İnternetten alışveriş yapmanın keyfine varın. Elbise kategorimizde onlarca farklı tasarımı birçok açıdan çekilen fotoğraflarından inceleyin, alternatif renklerine bakın ve beğendiğinizi alın. Üstelik elbiseniz en hızlı şekilde kapınıza kadar teslim edilsin.

Tags: elbise, elbiseler, elbise modelleri, abiye elbise, yazlık elbise, günlük elbise,

Yorumlar

Yorum Yazın