Bayan Terlik


Bayan Terlikler

Terlikler öyle muazzam ayakkabı çeşitlerinden biridir ki boydan boya ayakkabılıkları onlar için yapıyoruz diyebiliriz. Hem evde hem de dışarda giyilebilen bir ürün olması nedeniyle de çok fazla çeşidi var. Aşağıda terlikler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Önceleri ayağın terlemesini; terleyen ayağın kuru kalmasını sağlamak amacıyla üretilen ve bu nedenle adına "terlik" denilen bu ayakkabı türü ev ve dışarı terliği olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ev terlikleri misafir terliği, normal günlük terlik, banyo terliği, duş terliği, balkon terliği olarak kendi içinde birden çok kola falan daha ayrılıyor ama biz o kadar detaya inmeyeceğiz resmen kuantum mekaniğine dönüyor sonra! Evlerde genelde ev terliği olarak pelüş terlik, dolgu topuk terlik ve hasır terlik tercih edilirken dışarıda plaj terliği, parmak arası terlik, topuklu terlik tercih ediliyor. , tüylü terlik ise bunların kesişimin kümesinde bulunuyor.

Parmak arası terlik kalın ya da ince biçimlerde karşımıza çıkabiliyor bu aralar özellikle kalın olanları epey meşhur olmuş durumda. Bu terlikleri plajda giymeniz de ayrıca mümkün. Biz en çok şort ve tişörtün altına giyilenlerini seviyoruz. Öyle ki taşlı ve simli olanları pek çok ayakkabıdan daha şık ve rahat olabiliyor. Kıyaslamaya gelirsek evet tahmin edeceğiniz gibi terlikler bizim en sevdiğimiz üçüncü ayakkabı türü! En çok sandalet, spor ayakkabı, terlik ve stiletto ayakkabıları seviyoruz biz. Rahatımıza ve şıklığımıza aynı anda düşkünüz ne diyelim ki!

Plaj terliği, parmak arası terliklere oranla genelde daha yumuşak yapıda oluyorlar. Bunun sebebi kumda ve taş sahillerde yürümeyi kolaylaştırmak. Bu terlikleri yine şort ya da etek işle kombinlemeniz mümkün iken plaj giyiminiz ile uyumlu olmasını da sağlayabilirsiniz. Yumuşacık ve raht oldukları için kendilerine sarılıp ağılamak istiyoruz.

Yazlık terlik olarak kullanılan bir diğer terlik türü de deri ve suni deri terlikler dir. Bu terlikleri özellikle beylerin ayağında görsek de kadınların da sık tercih ettiği bir ürün grubu olduğunu söyleyebiliriz. Deri terlikleri sahilde giymek isterseniz tabii ki giyebilirsiniz fakat biz daha çok yaz tatilinin güneş kum deniz değil gezme kısmında deri terliklerimizi kullanmayı seviyoruz. Kombininize uyması durumunda şort, pantolon ve etekler ile birlikte kombin yapabilirsiniz.

Hasır terlikler genellikle topuk kısmı sık örülmüş hasırdan yapılan terliklere deniyor. tabii üst kısımları hasır olanları da bulunmakta. Topuklu, dolgu topuklu ya da düz tabanlı olabileceği gibi bağcıklı da olabiliyor. Bu hasır terlikleri şort, kot pantolon, tayt, elbise gibi giyim ürünleri ile kombin yapmanız da ayrıca mümkün. Özellikle kullanacağınız bir şapka ile Akdeniz sahillerini üzerinize taşıyabilirsiniz. tabii ki çanta, takı gibi aksesuarlın yanında makyajınızın da kendi tarzınızı oluşturmak için önemi büyük.

Ev içinde ve dışında kullanılan bir terlik çeşidi de topuklu terliklerdir. Çoğunlukla kalın topuklu olan bu terlikler deri, hasır, suni deri ve kumaş olabilirken özellikle orta yaştan kadınların tercihi olmakta. Bu terlikleri şort, elbise ya da etek bluz kombini ile kullanmanız mümkün. tabii ekleyeceğiniz diğer aksesuarlar ile şık bir tarz oluşturabilirsiniz.

Dolgu topuk terlikler ise çok sık tercih dilen terliklerdir. Hatta normal topuklulara göre daha çok tercih edilir. Özellikle hasır olanlarının daha sık kullanıldığını gözlemledik. Bizce en çok çiçekli elbise altına yakışsalar da isterseniz şort bluz ve etek ile kombinlemeniz de mümkün.

Dışarıda kullanılabilen bir diğer terlik türüde tüylü terliklerdir. Tüylü terlikler ayağın üst kısmında küçük bir alana eklenen tüylerden oluşur. Deri ya da kumaş olabilirler. Bu terlikler kendinden hareketli olduğu için daha sade bir şort tişört kombini ile kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Pelüş terlikler, tüylü terliklere oranla daha çok tüye ve ponpona sahip terliklerdir. Özellikle ev terliği olarak sıkça kullanılsalar da dışarda da kullanabilirsiniz. Yine görece daha sade bir şort tişört kombini ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın terlik modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.