Bayan Takım Elbise


Bayan Takım Elbiseler

Özellikle ofis ortamında çalışan kadınların kullandığı kadın takım elbiseleri gün geçtikçe çeşitlenmektedir. İki parça anlamına gelen ve Fransa'da üretilen etekli takımlar yani döpiyes kadınlar arasında sık sık kullanılırken ilk pantolonlu takım güçlenen kadın hak ve eşitliği hareketleri ile erkek egemen kültüre baş kaldırı amacıyla Fransa'da 1966 yılında yetenekli moda tasarımcı Yves Saint Laurent tarafından üretilmiştir. Günümüzde ise plaza hayatının en önemli giysisi olarak hala güç ve dik duruşu simgeleyen kadın takım elbiselerinin alt modellerine bir göz atalım.

Dar kesimi ile oldukça çekici bir görünüm elde etmenizi sağlayan slim fit takım elbisesini uygun yüksek topuklu ayakkabı işle kombinleyerek şık ve elegant bir görünüm elde edebilirsiniz. Gömlek ve stiletto ile çok rahat bir biçimde elbisenizi kombinleyebilirsiniz. Eğer sıradan gömlek takım elbise kombinini istemiyorum diyorsanız takımınızın rengine uygun bir body ve çamaşır seçimi ile normal şartlar altında maskülen bir kıyafet olan takım elbiseyi seksi bir hale getirebilirsiniz. Slim fit takım elbise etekle kombinleneceği gibi pantolonla da kombinlenebilir. Eğer pantolon bana daha rahat geliyor hareketimi kolaylaştırıyor derseniz aynı kombin fikirlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yelekli kadın takım elbise modellerini incelediğinizde önce bir titreyebilirsiniz. Çünkü modellerin hepsinden güç ve asalet akıyor. Kendi ayakları üzerinde duran akıllı ve güçlü kadının simgesi haline gelmiş olan yelekli takım elbiseyi uygun renkli bir gömlek, yüksek topuklu ayakkabılar ve zevkinize uygun aksesuarlar ile süsleyerek göz alıcı elegant bir kadına dönüşebilirsiniz. Kadın takım elbiseleri etek ve pantolonla ayrı ayrı kullanılabilir.

Kesimini kendi zevkinize göre bol ve ya dar seçebileceğiniz kadın kareli takım elbiseleri ile çekici olmamak elde değil! Tercih edeceğiniz bir gömlek ya da takımınızın rengine uygun bir body ile elegant görünen bir kadın olabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabı ile kolayca kombinleyebilir ve toplantınıza ya da ofise tam vaktinde yetişebilirsiniz. Ayrıca isterseniz yalnızca ceketinizi desenli tutup etek ya da pantolonunuzu düz tutarak daha sade bir görünüm elde edebilirisiniz.

Kruvaze takım elbisenin diğerlerinden farklı olan yönü ise ceket kesimidir. Ceketi daha bol ve asimetriktir. Yani tek düğmeli ve vücuda oturan ceketlerden değildir. Bu takımı da gömlek işle kombinleyebilirsiniz. Ayrıca tüm takım kombinlerinde zevkinize göre dantelli, şifon vb. gibi bluzlar da kullanabilir, mevsime ve zevkinize göre bodyler ve diğer aksesuarlar ile kendinize has elegant iş kadını tarzınızı yaratabilirsiniz. Bu takımda da pantolon ve etek olarak iki ayrı seçeneğiniz mevcut olmakla beraber yüksek topuklu ya da babet ile kombininizi tamamlayarak toplantıya yetişebilirsiniz.

Kadife takım elbise, kumaşının verdiği ilhamla kendi başına bile çekici olabilir. Fakat siz yine de bizce ofise o şekilde gitmeyin. Takım elbisenizi seçtiğiniz bir bluz, gömlek ya da body ve yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca kadife kumaşın verdiği ağır havayı azaltmak ve çalışma hayatınızda etkinizi arttırmak adına doğal bir makyaj ve sade aksesuar seçimleri yapmayı tercih edebilirsiniz. Biz özellikle dar paça kadife pantolon ile takımın harika görüneceğini düşünüyoruz!

Desenlerine aşık olacağınız bir diğer ürün de çizgili kadın takım elbisesi olacaktır. Bu takımda da ceketi desenli tutup altına seçtiğiniz etek ya da pantolonu sade seçerek, zarif ve elegant görünebilirsiniz. Takım renginize uygun bir gömlek ya da bluz ile kombinleyerek yorucu işiniz oradan da romantik bir akşam yemeğine gidebilirsiniz.

"Takım elbiseler dışında ceket-pantolon ceket-etek kombini yapamaz mıyız?" dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette yapabilirsiniz! Kendi oluşturacağınız takımlarınız olabilir. Örneğin bir blazer ceket ile dar kesim kumaş pantolonunuzu bir de gömleğinizi alır harika bir takım oluşturarak çekici bir plaza kadınına dönüşebilirsiniz. Bunun için ceket, gömlek, pantolon uzantılarına tıklayarak kendi kombininizi oluşturun! Yalnızca ceket değil ceketsiz yelek gömlek kombini de yapabilirsiniz Özellikle dar kesim, kemerli bir dar paça bir pantolon ve uzun kollu süslü püslü bir gömlek ile yeleğin enfes durduğuna dair birtakım duyumlar aldığımız olmuştur! Siz iyisi mi kadın yeleklerimize de bir göz atmayı ihmal etmeyin.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın takım elbiseleri modelleri ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.