Bayan Sütyen


Bayan Sütyenler

Sütyenler kadınların hayatlarında en önemli yere sahip desek yanlış olmaz. Belki de en sık kullanılan ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle çekmecelerdeki haklı yerlerini alıyorlar. Her bedene, göğüs yapısına, zevke ve yaşa uygun bir ürün mutlaka bulunuyor. Bu kadar sık kullanılan bir ürün olduğundan haliyle pek çok alt kategoriye sahip oluyor. Yazının devamında bu alt kategoriler ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Sporcu sütyenleri önceleri sadece sporcular tarafından kullanılsa da şimdileri pek çok kadının kullandığı bir ürün haline geldi. Sporcu sütyenleri balensiz, silikonsuz yapıları vardır. Sporcu sütyenlerinin arkası yüzücü mayosu şeklinde olmakla beraber göğsün dibinde değil biraz daha aşağıda biter. Aslında yarım atlet şeklinde gördüğünü söyleyebiliriz. Kimisi tişört gibi baştan geçirme şeklinde giyilir. Çoğunda ise önde kopçalar bulunur. Askısı ayarlanan ve sabit olan modelleri mevcuttur. Her renkten olduğu gibi kumaşları pamukludur. Bu durum sporcu sütyenlerini sağlıklı bir hale getirmektedir. Teri çeken yapısı sayesinde akciğer hastalıkları risklini düşürebildiğini söyleyebiliriz. Sırt kısmında yalnızca geniş bir kumaşın olması gerekmez, bazı modellerinde arkada çapraz şeritler de vardır. Bu çapraz şerit ve arka kumaş parçaları sırt desteğini sağlayarak göğüs ağırlığı nedeniyle oluşan kamburluğu önlediği için uzmanların tavsiye ettiği bir üründür. Ayrıca kimi sporcu sütyenlerinde destek bulunur. Bu da daha önce destekli sütyen kullanmış ve atlete benzeyen yapısını görünce korkan kadınlar için ideal bir ürün olmasını sağlamaktadır. Genelde düz ve desensiz olmasına rağmen kimi zaman desenli olanlarını da bulmak mümkün olabiliyor.

Bir diğer kadın sütyen çeşidi de push-up sütyen yani destekli sütyendir. Push-uplar çoğunlukla alttan destekli olmakla beraber bu aslında yanlış bir bilgidir. Yalnızca alttan destekli sütyenler yarım desteklidir. Asıl destekli sütyenler yandan ve alttan desteklidir. Bu sütyenler dolgulu sütyen olarak da adlandırılır, göğsünde sarkma olan kadınlar ve küçük göğüslü kadınlar tarafından özellikle tercih edilebilen bir modeldir. Ayrıca rahat bir yapıya sahiptir çünkü çoğunlukla dikişiz ürünler üretilmektedir.

Ayrıca destekli sütyenler toparlayıcı özellikleri nedeniyle göğüslerin şeklini ortaya çıkarır. Bu modelleri elbise ve bluzlar ile tercih ederek çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Ve iki beden kadar büyük göğüslere sahip olabilirsiniz. Destekli sütyenlerin bir diğer alt grubu da yapışkan sütyenlerdir. Bu sütyenler göğsün iki yanına yapışan önceden bağcıklar ile çekilen sütyenlerdir. Göğüsleri toparlayarak büyük ve çekici bir görünüm ortaya çıkmasını sağlarlar.

Dantelli sütyenler çekici görünmeleri nedeniyle kadınlar tarafından sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Genellikle alttan ve yandan destekli olan bu ürünleri özel günleriniz için tercih edebilirsiniz. Pek çok renge, desene ve şekle sahip olan dantelli sütyenler erkeklerin de en beğendiği modellerin başında geliyor desek sanıyoruz ki yanlış olmaz.

Balenli sütyenler özellikle şık ve özel bir etkinlikte tercih edilmesi gereken sütyen türüdür. Neden mi böyle söyledik? Çünkü balenli sütyenler göğüsleri alttan destekleyerek çekici ve toplu görünmesini sağlar. Balen, sütyen içindeki yarım çember şeklindeki demir parçasına verilen isimdir. Genelde büyük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebebi göğüs ağırlığının bir kısmını kaldırarak azaltması ve sırt ağrılarına iyi gelmesidir.

Emzirme sütyenleri anne adaylarının olmazsa olmaz ürünlerindendir. Hem sağlık hem kullanım açısından oldukça faydalı olan emzirme sütyenleri uç kısımları açılabilen sütyenlerdir ve bu sayede anne bebeği rahatça emzirebilir. Ayrıca yumuşak yapısı da göğüslerin tahriş olmasını engellemektedir. Sırt ve bel destekli olan sütyenler kesinlikle balenli olmamalıdır.

Straplez sütyenler askısız, omzu düşük, askılı vb. gibi ürünlerle kullanılan sırt bandı diğer sütyenlere oranla daha sıkı olan sütyen modelidir. Yapışkan (angel) sütyenler de bu grupta sayılabilir. Yalnızca askısız değil istediğiniz ürünle kullanabilirsiniz. Örneğin omuzlarınızın şerit izi olmasını istemiyorsanız straplez sütyen kullanmalısınız.

Minimizer sütyenler adından da anlaşıldığı üzere göğsü küçülten sütyen türüdür ve bir bedene kadar küçültebilir. Özellikle büyük göğüslü kadınların kullanmaları tavsiye edilir. Kalın askılı olması sebebiyle göğsün yaptığı basıncı omuzlara yayarak azaltır ve bu sayede sırt ağrılarının önüne geçer. Şeffaf sütyen ise sırtında kumaş olmayan ve transparan sütyen türüdür. Sırtı açık bir elbise ya da bluz giyilmek istendiğinde tercih edilebilir.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın sütyen modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.