Bayan Sırt Çantası


Bayan Sırt Çantaları

Sırt çantalarını hep öğrencilerle ya da seyahat severlerle özdeşleştiririz fakat bunlardan çok daha fazlasıdır. Özellikle kadın gardıroplarının vazgeçilmezleri arasında olan sırt çantalarının pek çok alt türü vardır. Sırt desteği olması, yük taşımasının kolay olması, geniş ve derin olması gibi pek çok özelliği nedeniyle sırt çantaları sıklıkla tercih edilir.

İster öğrenci olun, ister seyahat sever, isterseniz kahve içmeye gidin her etkinliğe uygun sırt çantası bulmanız mümkün. Dilerseniz bu yazıda sırt çantalarının alt kategorilerini, özelliklerini ve kullanım yerlerini inceleyelim. Buyurun efendim yazınının devamına

Spor sırt çantaları çoğunlukla iki ya da üç gözden oluşan daha çok düz ve orta boyda çantalara verilen isimdir. Kumaş, suni deri olabileceği gibi desenli olanlarını da bulmak mümkün olabiliyor. Bu çantaları kullanmak için ise sporcu olmanıza gerek yok. Kot pantolon, basic tişört, sweatshirt, spor ayakkabı gibi ürünlerle kombin yapabilir, bu kombinle okula, üniversiteye, sinemaya, alışverişe ya da tatile gidebilirsiniz. Özellikle çok miktarda eşya taşıyor ve eşyalarınızı çantanızın derinliklerinde kaybediyorsanız bizce spor sırt çantalarını tercih edebilirsiniz.

Spor sırt çantaları kadar tercih edilen bir diğer ürün ise deri sırt çantaları. Özellikle kış aylarında kullanımının oldukça gerekli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Derinin avantajlarından biri olan su geçirmezliği sayesinde karlı ya da yağmurlu hava şartlarında da kullanılmanız mümkün oluyor ve eşyalarınız zarar görmemiş oluyor.

Deri sırt çantalarını kombinlemek ise spor çantalara göre daha kolay. Tercih ettiğiniz bir gömlek, ceket, pantolon ile kombinlerken etek, bluz gibi diğer ürünlerle de kombin yapmanız mümkün. Yine deri sırt çantalarını spor kombinlerle de kullanabilirsiniz. Bizim favori sırt çantamız deri olanlar diyelim ama diğerleri de küsmesin!

Büyük sırt çantaları ise yaklaşık elli litre iç hacme sahip olan sırt çantalarıdır. Özellikle seyahat için çok idealdir. Pek çok modelde alt kısmında çadır ya da çadır matı koyabileceğiniz kemer şeklinde yapılar bulunur. Böylece seyahat ederken tüm eşyaları bir arada tutmuş olursunuz. Kampçı ya da gezgin çantası da diyebiliriz. Bunun dışında ön ya da orta gözlerinde bilgisayar yerleştirmek için de bölümler vardır. Su gibi ihtiyaçlar için de yanlarında kumaştan bölümler olduğunu söylemeden geçmeyelim. Büyük boy sırt çantalarının bir güzel yanı da yalnızca sırt değil karnınıza da bağlayabileceğiniz kemerlinin olması, böylece ağırlık yalnızca sırt kısmına verilmez. Ağrı ya da denge kaybı yaşama olasılığı azalmış olur.

Bu sırt çantalarını da isterseniz eşofman, tişört gibi ürünlerle kombinleyebilir isterseniz şort, spor ayakkabı kombini yapabilirisiniz. Bu açıdan tamamen size kalmış bir ürün.

Günlük sırt çantaları her türden kumaş ve desenden olabilir. Kumaş olanlar sıklıkla tercih edilir olsa da deri olanları da tercih edilmektedir. Dilerseniz kol çantası haline getirebileceğiniz sapları olanlar ise sıklıkla üretilen diğer modellerden. Her renkten ve desenden bulabileceğiniz günlük sırt çantaları, kot pantolon, bluz, gömlek, sweatshirt gibi pek çok ürünle kombin yapılabildiği için sıklıkla tercih edilir. Bizce de çok kullanışlı olduklarını belirtelim.

Outdoor sırt çantaları da diğer outdoor ürünleri gibi kamp, yürüyüş ya da seyahat gibi açık hava etkinliklerinde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Büyük sırt çantası şeklinde olanların yanı sıra çapraz askılı ve küçük olanları da vardır. Özellikle su geçirmez sırt çantaları sıklıkla tercih edilen outdoor ürünleri arasındadır. Bu ürünlerin içinde her türlü eşyayı zarar görmeden taşıyabilirsiniz. Kullandığınız etkinlere göre kombin yapmanız da mümkün.

Mini sırt çantaları yaklaşık on beş yirmi santim derinliğe sahip çantalardır. Eğer az eşyaya sahipseniz bu ürünleri tercih etmeniz mümkün. Deri, kot ya da kumaştan olan türleri sayesinde ister spor ster casual bir kombin yapın hepsine uyum sağlayacaktır. Mini sırt çantalarını ister etek, gömlek isterseniz kot, ceket, tişört kombinleri ile kullanmanız mümkün.

Küçük sırt çantaları ise yirmi yirmi beş santim derinliğe sahip çantalardır. Mini sırt çantalarındaki gibi çok eşyanız yok ise tercih edebilirsiniz. Deri, kot, şeffaf gibi pek çok seçeneği mevcuttur.

Kot sırt çantaları yılların eskitemediği ürünlerin başında geliyor. Genelde orta boy olarak üretilen kot çantalar desenli de düz de olabilir. Bizce her şeyle kombinlense de özellikle emini etekli kombinlerde çok şık göründüğünü eklemeden geçmeyelim.

Bez sırt çantaları özellikle çok ağır ürünlere sahip değilseniz kullanabileceğiniz sırt çantalarından. Bizce çok marjinal ve bohem bir ürün. Dilediğiniz gibi şort, pantolon, etek ile kombin yapabilir üzerine tişört, sweatshirt, gömlek gibi pek çok ürünü giyebilirsiniz. Hele ayakkabı seçiminde en rahat ettiğimiz çantalardandır. İster sandalet ister spor ayakkabı ister bot ile kullanın elegant aynı zamanda da casual bir görünüm elde etmeniz mümkün.

2000'den fazla sırt çantası modelini bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.