Bayan Sandalet


Bayan Sandaletler

Sandaletler özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen ürünlerinin başında geliyor. Soğuktan donmuş ayaklarımız güneşi tadıyor ve biz Romalı askerler gibi sandaletlerimizi dolaplarımızdan çıkartıyoruz. Sandaletlere olan aşkımızı bir şiirle anlatmak isterdik fakat şu an pek yeri değil. İyisi mi aşağıda sandalet türlerini anlatıp ve kombin önerilerinde bulunurken iliklerinize kadar sizler hissedin efendim.

Sandaletler insanların neredeyse ilk deri işlemeyi öğrendiği günden beri kullandığı en eski ayakkabı modellerinden biridir. Tercihinize göre parmak, ayak tabanı, bilek, bağcık gibi seçeneklerini ayarlayabilir ve ayak şekliniz için en sağlıklı olan sandaleti son derece şık bir biçimde kullanabilirsiniz.

Topuklu sandaletler düz sandaletlere göre özel etkinlikler için kullanıma da uygundur. Biz düğüne topuklu sandaletiyle geleni gördük şahsen güzel de eğlenmişti. Neyse topuklu sandaletleri renk ve desenlerine göre isterseniz düğünde giyebilir isterseniz günlük etkililiklerde de kullanabilirsiniz. Mini etek ve bluz kombinin altında çok güzel görünürken bir kot pantolon ve gömlek kombinin altında da elegant bir görünme sahip olmaktadır.

Dolgu topuk sandaletleri rafta gördüğü anda aklına çiçekli elbise giyerek denizden esen, tuz kokulu rüzgâra karışmış bir saat önce sahilden dönüldüğünde yapılan banyodan kalan şampuan kokusu eşliğinde kumsala atılmış mavi beyaz masada yenen hafif yanık balık ile geçirilen yaz akşamları gelmeyen var mı bilmiyoruz fakat sanırım bahsettiğimiz sandaletlere olan imkânsız aşkımızı anlatabilmişizdir. Neyse çok uzatmayalım dolgu topuk sandaletler özellikle bilek bağları sayesinde hem yürümeyi kolaylaştırır hem de şık bir görünüme sahiptir özellikle elbise ve etek kombinleri ile güzel görünse de bizce bir kot pantolon ve salaş bir gömlek ile de elegant bir çizgi yakalamanızı sağlayacaktır. Yapmanız gereken tek ve en önemli şey ayağınıza ve kombininize uygun olan ayakkabıyı seçmek.

Parmak arası sandaletler bizim en sevdiğimiz sandalet tiplerinde birisi. Ayak kısmında parmak arası terlik gibi bir kısım bulunan bu sandaletler genelde bilekten bağlanmakta. Kimi modelleri ise bacaktan birkaç santim yukarda bağlanarak bir Roma askeri gibi gezmenizi sağlayacaktır. Özellikle bilekten bağlananları kullanımı aşırı rahat ve kolay olan ürünlerdir. Bu ürünleri elbise, etek ve pantolon altına giyebileceğiniz gibi daha yüksek bağcıklı olanları mini etekler ve şortlar ile kombinlemeniz mümkün. Bizce parmak arası sandaletler yaz mevsiminin resmi işareti. Bu ayakkabıları giyen birileri yok ise bizce yaz başlamamış demektir.

Deri sandaletler önleri açık, kapalı, bilekten bağlı ya da terlik biçiminde olabilir. Zevkinize göre beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz. Derinin ayağı sarması nedeniyle kullanımı oldukça kolay olan deri sandaletleri etek, şort, pantolon, elbise gibi pek çok giysi ile kombinlemeniz mümkün. Ayrıca deri sandaletler son derece dayanıklı ürünlerdir. Yıllarca kullanabilirsiniz. Uzun yürüyüşler için de ideal olduğu için tatillerde yeni keşiflere çıkmak isteyenlere tavsiye edilir.

Taşlı sandaletler, sandalet modelleri içinde en sevdiğimiz modeller. Bu modeller parmak arası olabileceği gibi önleri düz de olabilir. Ayağın üst kısmı, bağcıkları ya da önlerinde bir dizi taş ulunur. Özellikle şort tişört, gömlek kombinlerini sade ve spor kombinlerden elegant bir hale getirmek isteyenlere tavsiye edebiliriz.

Spor sandaletler çoğunlukla kumaştan yapılan önleri açık çırt çırt ya da bilekten bağlı ayakkabılardır. Ayaklarınızın şeklini, aldığı için uzun süreli kullanım için son derece rahttır dilediğiniz şort, pantolon gibi spor kombinler ile kullanmanız mümkün olacaktır.

Outdoor sandaletler spor babetler gibi kullanımı kolay ve rahat olan spor ayakkabı kumalından üretilen ürünlerdir. Çoğunlukla önleri açıktır. Altında bulunan tırtıkları sayesinde kaygan zeminlerde kullanım için idealdir. Yürüyüş için kullanabilirsiniz. İstediğiniz spor kombin ile kombinlemeniz de mümkün.

Önü kapalı sandaletler düz tabanlı olabileceği gibi topuklu da olabilir. Genelde hafif topuklu olanları daha çok tercih edilse düz olanları da sevilerek kullanılmakta. Bilekten bağlı olabileceği gibi cırt cırtı da olabilirler. Bu ürünleri de istediğiniz etek, şort, elbise gibi kombinlerin altında kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ayağınıza uygun ve beğendiğiniz ürünü satın alıp bütün bir kombin hazırlamak.

Kalın topuklu sandaletler, yazlık sandaletlerin vazgeçilmezleri arasında bu sandaletleri çiçekli ve şirin elbiseler ile kombinlemeniz mümkün iken şort ve etekler ile de son derece elegant bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır. Biz en çok ince gömlek altına giyilen şort ile siesta şapkaları ile seviyoruz bu sandaletleri demedi demeyin!

Binlerce farklı marka ve model sandalet modelleri için alt kategorilerimizi incelmeyi unutmayın.