Bayan Şal


Bayan Şallar

Şallar hem soğuk havaların kurtarıcısı hem de önemli gecelerin şık elbiseleri için birer tamamlayıcı rolünde kullanılabiliyor. Ayrıca tesettür giyimin de en fazla çeşide sahip ürünü. Bu nedenle dolaplarımızda ayrı bir yer tutuyorlar. Hatta şallarını koymak için ayrı dolap alanlar olduğunu bile duyduk! E hal böylece olunca kadın şalları farklı kumaş, renk, desen ve dokularda üretilir oldu. Dilerseniz şallar hakkında daha fazla bilgi ve kombin fikirleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Simli şallar tesettür giyimin en önemli ürünlerinden biri. Özellikle kumaşının tipi ve doku ile özel gün ve gecelerde kullanabilirsiniz. Farklı renk tonları sayesinde her kombine uygulamanız mümkün olacaktır. Eğer düğün, nişan, mezuniyet gibi özel bir gece etkinliğinde simli şal kullanacaksınız kıyafetiniz ile olan doku ve renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca ayakkabı, çanta, takı ve makyajınızın da şalınız ile yakaladığı ahengi iyi ayarlamalısınız yoksa şık görünümünüz aşırılık ve rüküşlük ile kötü bir hal alabilir.

Bunun dışında simli şalları sade birer etek, tişört, pantolon, bluz ile kullanarak günlük spor şıklığın yanında elegant bir görünüm elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta da yine kıyafetinizle kombinleyeceğiniz aksesuarların simli şalınıza uyumu olacaktır. Bütünlük tüm kombinlerin temel taşıdır.

Dantelli şallar, simli şallar gibi kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında. Diğer ürünler gibi sık kullanılan bir ürün olmakla beraber dantellerine zarar gelmesine kıyamadığınız için kullanamayabilirsiniz biden söylemesi. Dantel şallar klasik tığ işi ya da saydam dantel görünümüne sahip olarak üretilebiliyor. Özellikle tığ işlemeli görünüme sahip olanlarını ise gelinlik, abiye gibi özel gecelerde kullandığınız elbiseleriniz ile kombinlemeniz mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken tabi ki yine elbise ve şal arasındaki renk uyumu ile aksesuar seçimi.

Şifon şallar günlük kullanım için tercih edilebilecek şal çeşitlerinden yalnızca biri. Şifon kumaşın özelliği nedeniyle biraz kaygan olsalar da kullanımları son derece kolay ve görünümleri de şık. Bu şalları uygun renk ve desenlerde etekler ile kombinlemeniz mümkün.

Her giyim ürününde olduğu gibi şallar içinde de en sağlıklı olanları şüphesiz ki pamuklu şallar. Pamuk nefes alan bir kumaş yapısına sahip olduğundan saç derisine hava girişi çıkışını sağlar. Bu da uzun kullanımlarda oluşabilecek havasızlık nedeniyle ortaya çıkan saç dökülme, deri döküntüleri ve bölgesel kelliği büyük oranda engellemeye yardımcı olur. Pamuklu şallarınızı yine uygun desen, renk ve dokuya sahip giyim ürünleri ile kombinleyerek hem şık hem sağlıklı bir tarza sahip olabilirsiniz.

İğne kullanmaya gerek kalmadan şallarınızı bağlamak ve onca zahmete katlanmadan hızlıca hazırlanmak istemez misiniz? O zaman çıtçıtlı şalları denemenizi şiddetle öneririz. Bu şallar kenarlarında birkaç çıtçıt ile dikiliyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor. Size de yalnızca çıtçıtları takmak kalıyor. Katlamak, iğnelemek, iğnenin açılması gibi dertleri silip atıyor. Bu şalları da ipek, pamuklu, şifon, penye gibi pek çok kumaş türünde bulabilir ve kombininize uygun renk, desen ve dokuyla kullanabilirsiniz.

Püsküllü şallar özellikle pamuklu ve penye kumaşları ile çok sık tercih edilen şal türlerinden biridir. Desenli, düz, renkli pek çok seçeneği bulabileceğiniz gibi günlük olarak da çok rahat kombin yapmanız mümkün. Tesettür giyim dışında püsküllü şalları serin havalarda üzerinize alabilirsiniz. Sırtınızın açık kaldığı ve ceket, hırka gibi üst giyim ürünlerinizi giyemediğiniz şık düğün, nişan, mezuniyet gibi etkinliklerde elbise üzerine üst giysi olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem sağlığınızı korur hem de kıyafetinizi tamamlamış olursunuz.

Güpürlü şallar üzerlerinde ya da kenarlarında birtakım desen veya doku olan kumaşlardan dikilen şallara verilen isimdir. Gipür kıyafetlerde olduğu gibi şallarda da kullanılabilir. Kendi yapısından kaynaklanan hareketli yapısı nedeniyle daha sade bir kombin ile kullanmanız uygun olacaktır. Tabi yine renk, desen ve ek aksesuar uyumuna dikkat etmelisiniz.

Şalların dikimlerinin bir diğer türü de pileli şallardır. Bir uçtan diğer uca dikilen pilelerden oluşur. Genelde sade bir kombin ile tercih edebilirsiniz çünkü parçanın kendisi hareketli bir dikime sahip. Penye ve pamuklu kumaştan olanları tercih edilse de ipek ve şifon pileli şallar da tercih edilenler arasında yer alıyor. İğnelemesi pileleri nedeniyle biraz zor olsa da günlük kullanımınıza renk katacaktır.

Tüllü şallar genellikle uç ya da uca yakın kısımlarında açık renkli tüller bulunan çift kumaşlı, çoğunlukla şifon ya da ipekten üretilen şallardır. Bu şalları özel gün ve gecelerde kullanabilir ayrıca günlük aktivitelerinizde de takabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uyumu yakalamak sonrası size kalmış.

Şık kıyafetlerin üzerinde kullanabileceğiniz bir diğer şal modeli ise örgü şallardır. Çoğunlukla ince işlenmiş tığ ya da şiş örgüsü halinde yapılır ve üçgen biçimlidir. Bu biçimi çoğunlukla sırta bir döküm vererek vücut hatlarının ortaya çıkmasına ve kombininizin daha elegant görünmesini sağlar. Dikkat etmeniz gereken kumaşlarının kıyafetlerinizle olan uyumu. Ayrıca örgü şallar farklı desenlerde yapılabildiği için bu desenlere de dikkat etmenizi öneririz.

Ponponlu şallar çoğunlukla iki uç kısmı olmakla beraber kimi zaman dört kenarı da ponpon ile dikilmiş şallara verilen isimdir. Pamuklu ve penye kumaşlardan üretilenleri daha günlük kullanıma uygun olduğundan sıkça tercih edilen modellerdir. Ponponları ise renkli ya da tek renk olarak üretildiğinden dilediğiniz gibi seçme şansına sahipsiniz. Günlük etkinliklerde şık bir kombin üzerine renkli olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz renkte olanı boyna takarak fular biçimde de kullanmanız mümkün olacaktır.

Tül şallar hafif ve ince yapısıyla ile özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen kadın şal çeşidi olabiliyor. Pek çok renge ve desen sahip olan şallar genellikle iki ucundan bir miktar açık diğer kısmı aynı rengin koyu tonundan olabilirken tek bir renk de olabiliyor. Tül şalların en güzel özelliklerinden biri de tesettür giyim dışında normal giyimde de kullanılabiliyor. Dış giysi olarak da kullanabileceğiniz gibi tek yapmanız gereken beğendiğiniz modeli seçmek. Sonrası size kalmış.

Penye şallar en çok tercih edilen şallardır. Düz renk olabileceği gibi desenli ya da dokulu kumaştan da üretilebilir. Tesettür giyim dışında boynunuza bağlamak için de kullanabilirsiniz böylece uzun ve rahat bir fular elde etmiş olursunuz. İster spor ister casual tüm kombin tercihleriniz için uygun bir penye şal bulacaksınız.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın şal modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.