Bayan Portföy Çanta


Bayan Portföy Çantaları

Çantalar kadınların vazgeçilmezi. Hangi türü olursa olsun sevilerek kullanılıyor ve gardıropların neredeyse tamamını işgal ediyor. Önceki yazılarımızda omuz çantası, kol çantası, el çantası, sırt çantası gibi pek çok kadın çanta modeline değinmiştik. Siz de kadın portföy çantaları hakkında fikir almak ve kombin önerilerine ulaşmak istiyorsanız aşağıdan yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Portföy çantalar on - on beş santim genişliğinde, genellikle kulp ve sapı olmayan elde ya da kol altında taşınmak için tasarlanmış cüzdandan daha büyükçe çanta türlerine verilen isimdir. Bazı modellerinde özellikle spor olanlarda bilek çantası olarak kullanmak için küçük bir bağcık bulunabilir ama çoğunlukla bağcıksızdır. Zar biçiminde tutan klipsli olanlarının yanı sıra kilitleri döndürülerek açılan ya da fermuarlı olanları da mevcuttur. Özellikle pratik ve küçük olmaları nedeniyle de sıkça tercih edilir. Bizce de mutlaka spor ve abiye olarak en az iki adet dolabınızda bulunmalı.

Bir diğer adı da clutch çantadır. Günlük portföy çantalar özellikle spor kombinler ile tercih edilebilir. Bizce sıradan bir kot pantolon, tişört, sandalet kombinini bile muhteşem bir hale getirebilir. Özellikle yanınızda yalnızca birkaç eşya varsa tercih edebilirsiniz. Hem sizi gereksiz yükten kurtaracak hem de eşyalarınızı koca çanta denizinde kaybetmemiş olacaksınız.

Biz günlük portföy çantaları en çok şort bluz kombini ile kullanmayı seviyoruz. Özellikle yaz aylarında hem sahilde çantamızı taşıma derdi olmadan geziyor aynı zamanda da gereksiz eşya ile dikkatimizi kaybetmiyoruz. Bunun dışında eğer kişisel eşyanız az evrak ya da kitaplarınız çoksa yine günlük portföy çantaları seçebilirsiniz. Rihanna, Bella Hadid gibi pek çok ünlü de yalnızca kırmızı halıda ya da partilerde değil günlük hayatlarında da portföy çantayı tercih ediyor. Siz de arkadaşlarınızla gezerken, alışveriş yaparken, kahve içmeye çıkarken ya da ofiste çalışırken bu çantayı tercih edebilirsiniz. İçine küçük bir kartlık koyarak da tüm eşyalarınıza aynı anda sahip olmanız mümkün.

Geldik çok kullanılan diğer bir çanta modeline: abiye portföy çantalar! Abiye portföy çantalar genelde taşlı ya da desenli biçimde olur. Ve düğün, nişan, mezuniyet gibi abiye kıyafetler ile tercih edilir. Elde taşınmasına rağmen pek çoğunda sökülebilen zincirler olur böylece elbiseniz uygunsa çapraz çanta şeklinde de kullanabilirsiniz.

Abiye portföy çantaların nubuk, süet ya da kumaş olanları olsa da çoğunlukla deri olanları tercih edilir desek yanlış olmaz sanıyoruz ki. Bu çantaları kullanırken dikkat edilmesi gereken temel husus elbise, ayakkabı, takı, saç ve makyajın orantısı aşırı sade ya da aşırı abartılı olmak güzel görünmek yerine solgun ya da rüküş görünmenize neden olabilir. Bu nedenle öncelikle elbiseye karar verdikten sonra abiye portföy çantanızı ve elbisenizle giyeceğiniz ayakkabıyı uyumlu seçmelisiniz. Bu şekilde abartılı olmadan rüküş görünmeden şık ve elegant bir çizgiye sahip olabilir özel günlerde göz kamaştırabilirsiniz. Maalesef kimi zaman günün neşesinden kaynaklı olduğuna inandığımız bir telaş ile temel şıklık kriterlerini göz ardı edebiliyoruz. Aman dikkat diyelim efendim! Orantılı ve ölçülü olmakta yarar var.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın portföy çantası modellerine uygun fiyat ve yüksek çeşitlilik ile ulaşabilirsiniz. Tüm markaların en kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.