Bayan Plaj Elbisesi


Bayan Plaj Elbiseleri

Ilık ilkbahar aylarından, sıcak mı sıcak yaz günlerine adım atılan günlerde tatil yapma fikri gündeme oturuveriyor. Kavurucu sıcaklarda erimenin, uçsuz bucaksız kumsallarda serinlemenin mevsimi yaz söz konusu olunca plaj modasından bahsetmek de kaçınılmaz oluyor. Bir klasik olarak bikiniler, tek parçadan vazgeçemeyenler için mayolar, bikini şıklığıyla mayo rahatlığını birleştirmek isteyenler için tankiniler plaj giyimin yelpazesini oluştururken güneş gözlükleri, deniz çantaları, parmak arası terlikler tatillerin vazgeçilmezleri arasında sayılıyor. Eh tabii bütün zaman yüzmekle veya güneşlenmekle geçmiyor; kadınlar yemek molalarında ve sahil etkinliklerinde de üzerlerine giyebilecekleri bir şeye ihtiyaç duyuyorlar. "Üzerime hemen geçireyim, tarz görüneyim, içinde rahat edeyim..." diyen kadınlar için bayan plaj elbiseleri oldukça kullanışlı ve bir o kadar da zarif bir tercih olarak boy gösteriyor! Farklı tarzlara hitap eden plaj elbiseleri her sezon olduğu gibi bu sezon da plajların gözdesi, kadınların favorisi olmaya devam ediyor.

Rahatlığı maksimum seviyeye çıkarmak için boyu ne olursa olsun genellikle bol plaj elbiseleri tercih edilmektedir. Kısa plaj elbisesi ile sevimli ve canlı bir hava yakalayan kadınlar, uzun plaj elbisesi ile masalsı bir görünüme kavuşuyor. Taşıdığı detaylar ile zenginleşen plaj elbiseleri, tek parçada şıklık kavramını yeniden şekillendiriyor. İster kısa, ister uzun olsun ama plaj elbisenizde mutlaka tarzınızı yansıtan bir detay olsun! Püskül ve nakış ile bohemleşin, dantel ile romantik yönünüzü ortaya çıkarın, tül dokular ile hafif hissedin, file ile plaj stilinize şıklık katın.

Plaj elbiseleri, modellerine göre de farklı tarzların kapılarını aralıyor. En çok tercih edilen A form plaj elbiseleri ile klasik bir görünüm kazanabilirsiniz. Kayık yaka her zaman asaleti belirginleştirir. Tek omuz ise farkını ortaya koymak isteyen kadınların tercihidir. Doyasıya yüzdükten sonra gölgenin altında bir şezlongda uzanıp dinlenmek istiyorsanız; plaj atmosferini iyice vurgulamak için transparan modeller biçilmiş kaftandır. Yüzdüğünüz sahili beş dakika dolaşıp gelmek ya da yemek yemeye gitmek mi istiyorsunuz? Günlük elbise formlarına daha yakın olan plaj elbiselerini tercih edin. Ayrıca bu modelleri sahil kasabalarında günlük giyim için de kullanabilirsiniz.

Plaj elbisesi denince kimonodan bahsetmemek olmaz. Son yılların gündüz gece demeden, mevsim tanımadan her ortamda en çok kullanılan parçalarından birine dönüşen kimono, bundan çok öncesinde plajlarda görülmeye başlanmıştı bile! Eh, kimono modası her yeri sarınca plajlarda kimononun popülaritesi de epey arttı. Hafif dokusu, etnik görüntüsü ile kimono formundaki plaj elbiseleri havalılık ve rahatlığı aynı potada eritmesiyle muhteşem gözüküyor!

Yazı ele geçiren tropik, floral, etnik ve geometrik desenler; olabildiğince taze, hareketli ve canlı havalarıyla plaj elbiselerinde en çok tercih edilen desenler arasında yer alıyor.

İdeal bir plaj şıklığı yakalamanın ön koşulu bedeninize ve tarzınıza uygun bir plaj elbisesi seçmektir. Plaj elbisenize uyacak deniz terlikleri, deniz çantası, güneş gözlüğü ile tamamlayacağınız bu görünümü yaz aylarının alamet-i farikası hasır şapkalar ile destekleyebilirsiniz. Bohem görünümde bileklikler ve kolyeler seçerek tarzınızı belirginleştirebilir, plajın en şık kadını olabilirsiniz!

Zevkinize uygun farklı modellerde üretilmiş bayan plaj elbiseleri ile plaj modasının nabzını tutmak için alışverişe başlayın!