Bayan Omuz Çantası


Bayan Omuz Çantaları

Omuz çantaları her kadının gardırobunda en az bir tane bulunan bir çanta türüdür. Dilerseniz omuz çantaları hakkında daha fazla bilgi almak, kombin önerilerini incelemek ve alt kategorilerini öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kadın omuz çantalar genelde küçük olmalarına karşın uzun saplara sahiptir ve tek omza takılır. İsmi de aslında bu kullanım biçiminden geliyor.

Bir diğer omuz çantası da nispeten daha büyük ama kısa saplara sahip olan ve kullanılırken kolun altında kalan omuz çantalarıdır. Bu çantaların tercih edilmesi ise eşya oranı ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Genelde daha genç yaş grubu kadınlar uzun saplı olanları tercih ederken yaşları olgunlaşmaya başlayan kadınlar büyükçe olanları tercih ederler. Özellikle iş hayatına atılmışsanız eşyaların ve evrakların çokluğu nedeniyle büyük olan omuz çantalarını tercih etmek isteyebilirsiniz

Omuz çantalarının deri, suni deri, nubuk, süet, kumaş gibi pek çok türü olmasına rağmen özellikle deri olanları her zaman daha çok tercih edilir. Derinin hem kullanımı, hem temizliği daha kolaydır ve her mevsimde kullanılabilir.

Omuz çantalarını tercihinize göre kot ya da kumaş pantolon ile kombinlemeniz mümkün iken isterseniz etek ile de kombin yapabilirsiniz. Gömlek, bluz ya da ceket gibi herhangi bir üst giyim ürünü ile de oldukça şık ve elegant bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Spor omuz çantaları ise genelde kumaştan yapılan ve çoğunlukla eşofman, tayt ya da kot pantolon ile kombin yapabileceğiniz ürünlerdir. Bu ürünleri sweatshirt, basic tişört gibi üst giyim ürünleri ile kombinlemeniz de mümkün. Spor omuz çantaları özellikle spor salonlarına giderken, seyahate çıkarken, kamp yaparken tercih edilebilecek kadın omuz çantalarındandır

3000’in üzerindeki model seçeneğiyle MyGardırop adeta bir omuz çantası cenneti. Buradan tüm modellerimizi inceleyebilirsiniz.