Bayan Mayo


Bayan Mayolar

Yaz aylarının vazgeçilmez parçalarından biri de mayo. Önceleri kadınlar mayoları kilolarını gizlemek için kalkan olarak kullansa da günümüzde rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle her yaştan ve her zevkten kadın için mayolar uygun hale geldi. Yaz planınızı yaptıktan sonra bikini mi mayo mu alsam ikilemini mayodan yana çözümlediyseniz buyurun sizi şöyle yazımıza doğru alalım.

Mayo denince akla ilk gelen tür doğal görünümlü mayolar. Bu türde hiçbir kumaş işlemi bulunmuyor. Normal likralı kumaşı arkası ve önü bisiklet şeklinde kesip dikerek şekil verilen bu türde önünde kemerli, tokalı, fırfırlı, farklı renkli gibi pek çok seçenek olduğu gibi düz renkli olanları da mevcut. Herhangi bir bağlama işlemi olmadan tek parça halinde kullanılıyorlar.

Straplez mayolar ise doğal görünümlü mayolar gibi hiçbir korse vb. işlemden geçmeyebileceği gibi korse ve destekli de olabilir. Genellikle askıları çıkıp takılabilen bu ürünlerin de tokalı, büzgülü, renkli, desenli, düz, kemerli gibi pek çok seçeneği bulunuyor.

Korseli mayolar ise toparlayıcı özelliğe sahiptir. Burada önemli olan korsedeki gibi maksimum bir beden küçük olanı tercih etmenizdir. Bel ve kalça bölgenizde rahatsız olduğunuz fazlalıkları toparlamanıza yardımcı olan korseli mayoların sürekli üzerinizde kalmaması önerilir. Korseler hakkında daha fazla bilgi elde etmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Sporcu tarzı mayolar ise arkası çapraz iplerle oluşturulmuş bir mayo çeşididir. Sırt desteği sağlamak ve olası sakatlanmaları önlemek amacıyla basıncı dağıtma özelliğine sahip olan bu mayoları özellikle yaz aylarını bol bol yüzme ve dalma ile geçiren kadınlara önerebiliriz. Hem estetik duruşu hem de sağlıklı olması sebebi ile favorimiz diyebiliriz! Ayrıca diğer mayolarda olduğu gibi sporcu mayoları da kemer, ip, desen ve düz seçeneklere sahiptir. İstediğiniz renk ve bedende bu mayoları deneyebilirsiniz.

Etekli mayolar ise korseli, destekli ya da doğal olabileceği gibi düz kesim ya da boyun bağlı olabilir. Genellikle boyundan bağlamalı olan mayoları etekli tercih edebilirsiniz. Bu da size daha rahat ve geniş bir hareket alanı sağlayacaktır.

Push-up ya da göğüs destekli mayolar ise sütyenlerdeki gibi mayonun göğüs kısmını toparlayarak şekle sokan mayolardır. Push-upları ister büyük göğüslere sahip olun ister olmayın tercih edebilirsiniz fakat özellikle iri göğüslü kadınların sırt ve bellerine yapılan baskıyı azaltacağından sağlıklı olmak adına seçilebilecek mayo tiplerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak plajları kasıp kavuran bir diğer mayo tipi olan mayokinilere geliyoruz. Mayokiniler için basit olarak alengirli mayolar diyelim de biraz gülelim. Çünkü bu mayoların gerçekten neresinden hangi ip geçiyor uzaktan anlamak çok güç fakat bu aşırı çekici ve elegant göründükleri gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle sırt ve yanlarından dekolteye sahip olan mayokinileri giyerken güneşlenmemeye özen gösterin yoksa değişik ve istenmeyen yanık izlerine sahip olabilirsiniz. Bizce tercih edilebilecek en güzel mayo modellerinden diyebiliriz. Ve bu modelleri de ipli, tokalı, büzgülü, sırt dekolteli, göğüs dekolteli, kemerli, renkli, desenli ve düz biçimlerde her renkten bulabilirsiniz.