Bayan Makosen Ayakkabı


Bayan Makosen Ayakkabılar

Yıllarca yalnızca erkeklerin kullandığı ve İngiliz beyefendisi tarzı ile özdeşleşmiş olan makosen ayakkabılar şu an kadınlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Ayakkabı dolaplarında da beylerin ayakkabılarının kenara atılıp kadınların makosenlerini yerlerine koymamıza neden oluyor.

Bize gelecek olursanız makosen ayakkabılara da aşığız. Sanırım biz ayakkabıya aşığız ama onu boş verin şimdi konumuz bu değil. Makosen ayakkabı önü kapalı, bağcığı bulunmayan çoğunlukla deri ve suni deriden üretilmiş ve ayağın üst kısmında dil denilen bir parçaya sahip ayakkabılardır. Bilek kısımları ise kısadır. Topukları erkek yumurta topuk denilen ayakkabıya benzediğinden biraz daha maskülen bir tarza sahip olduğu yıllar boyunca düşünüldü faka kadınlar güzel dokunuşlarıyla makosen ayakkabıları da elegant bir hale getirmeyi basardı.

Dışarıda sıkça kadın makosen ayakkabıları cigarette denilen kısa paçalı pantolonlar ile görür olduk. Bizce bu cigarette pantolonların üzerine giydiğimiz bir gömlek ya da bluz ile hem güçlü hem de elegant görünmemiz mümkün. Tabi ki çanta, fular, takı, şapka, kemer gibi ek aksesuarla ile kombinimizi süsleyerek dilediğimiz saçı ve makyajı yaparak kendi özgün tarzımızı yansıtmamız mümkün.

Makosen ayakkabıları topuk boyu ve duruşu sayesinde ofis ortamında da kullanmanız mümkün. Hem resmi bir havası var hem de rahat bir ayakkabı türü. Etek ve bluz ile kombilerken, pantolon ve gömlek ile kombinlememiz de mümkün. Bu takımlara bir ceket ekleyerek takım elbiseniz altına makosen ayakkabıyı tercih edebilir ve yorucu iş hayatımızın yükünü biraz daha hafifletmiş olursunuz. Biz özellikle gün boyunca uzun saatler ayakta kalması gereken kadınlara makosen ayakkabıları tavsiye ediyoruz. Makosenleri sevmemizin bir diğer sebebi de kıyafetlerdeki tabuları yıkıyor oluşu tabi. Erkekler kusura bakmasın ama makosen ayakkabılar bizde de fena durmuyor hani!

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın makosen ayakkabı modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların en kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.