Bayan Külot


Bayan Külotlar

Açık ara farkla dünyadaki herkes tarafından en fazla kullanılan ve en samimi olduğumuz ürün külotlardır. Pek çok çeşidi bulunan kadın külotlarının estetik görünmesi dışında sağlıklı ve hijyenik olması da gerekmektedir. Hal böyle olunca kullanılan malzemeden tutun da dikişinin yerine kadar her şey önem kazanmaktadır. Aşağıda yer alan kadın külotlarının alt kategorilerine bir göz atalım.

Slip külot kalın biçimde kesilen çamaşırlardır ve kalçanın neredeyse tamamını kapatacak bir genişliğe sahiptir. Özellikle toparlayıcı olarak tercih edilen kesim tipine sahiptir. Pamuklu olanları deriye nefes aldırdığı için özellikle tercih edilmelidir. Çünkü pamuklu kumaşlar havayı geçireceğinden koku ve mantar oluşumu önleyerek sağlığınızı korur. Ayrıca iç çamaşırlarınızı sık değiştirmeniz de türü kadar önemlidir. Böylece hijyeninizi sağlar ve hastalıklardan kısmen de olsa korunmuş olursunuz. Dikişi bedeni rahatsız edecek çamaşırları mümkün olduğunca az süre kullanmaya çalışın.

Dantelli külot pek çok kesim türüne sahiptir. Slip, string, brezilyan ya da tanga şeklinde kesimlere sahip olabilir. Vücudunuza oturan danteller kalçanızı olduğundan daha sıkı ve çekici gösterecektir. Ayrıca özel günlerde kullanmak için ideal olan dantelli külotlara tasarımcılar standart kesimler dışında bele doğru çeşitli kesimde danteller ekleyerek daha kadınsı ve seksi bir görünüm elde etmenizi amaçlamaktadır.

Brasilian kesim külot slip kesime benzemekle birlikte kalçayı üç parça düşünecek olursak daha dar bir yeri yani yaklaşık üçte birini kaplamakta ama tanga kadar da ince olmamaktadır. Özellikle çamaşır izini sevmeyenler için dar pantolonlar ile kullanmayı pek önermesek de tanga ve string kesimden hoşlanmayan kadınlar için slipten daha iyi bir tercih olacaktır.

Kadın külotları içinde en fazla kalçayı saran hipster kesim külotlardır. Kalçanın slipten daha fazla kısmını kavrayarak toparlayıcı bir işlevi görmektedir. Hipster külotların da dantelli, şeffaf, dokulu, baskılı pamuklu gibi pek çok seçeneği bulunmaktadır.

Kadın boxer kesim külotlar da kadınlar tarafından tercih edilen ürünler arasındadır. Dar şort gibi kesilen boxerlar erkek boxerlarına oranla iki santimetre kadar daha yukarıdan kesilmekte ve pantolonlarda iz yapması önlenmeye çalışılmaktadır. Ayrıca yine bir boxer türü olarak geçen short kesimler de arkası boxer önü ise slipten birkaç santimetre geniş kesilerek tamamen alt bölgenin kapanmasını sağlamaktadır.

Hamile külotları yeni doğum yapmış ve kilolarını henüz vermediği için rahatsız olan taze annelerin tercih ettiği dikişsiz, korse işlevi gören toparlayıcı bir külot çeşididir. Boxerdan daha uzun olmakla birlikte bazı modelleri neredeyse üst bacağın yarısına gelebilmektedir.

G-String külot, ön kısmında v şeklinde bir kumaşın olduğu, çoğunlukla dantel olan bir iç çamaşırıdır. Bel kemiğinden kalçaya ince iplerle bağlanır. Kalçayı kavradığı kısımdaki kumaş bir ip şeklindedir bu nedenle string (sicim) adını alır. Bu şeklide kalçaya balenli sütyenlerin yaptığı gibi destek olarak daha belirgin bir biçim almasını sağlar. Bunun dışında çamaşır izinin belli olmasından haz etmeyenler için önerilebilir.

String ile çok karıştırılan diğer bir külot çeşidi ise tangadır. String ile arasındaki fark aslında tanganın kesiminde kalçada görünen iki santimetre kadar olan kumaş ve belde birleşen üçgen kesimdir. Yine çamaşır izi sevmeyenler için önerilir. Ayrıca string göre kalçayı daha fazla öne çıkarır.