Bayan Korse

Spanx Korse

Spanx Korse

141.00TL 235.00TL

Wolford Korse

Wolford Korse

405.00TL 675.00TL

Spanx Korse

Spanx Korse

417.00TL 695.00TL

Spanx Korse

Spanx Korse

459.00TL 765.00TL

Wolford Korse

Wolford Korse

483.00TL 805.00TL

Wolford Korse

Wolford Korse

501.00TL 835.00TL

Spanx Korse

Spanx Korse

555.00TL 925.00TL

Wolford Korse

Wolford Korse

663.00TL 1,105.00TL

Acler Korse

Acler Korse

778.00TL 1,945.00TL

Acler Korse

Acler Korse

1,348.00TL 2,695.00TL


Bayan Korseler

Korseler kadınlar için önemli giyim ürünlerindendir. Özellikle bir yüzyıl öncesine kadar elbiselerin içine dikilen korseler, vücut hatlarını çıkarmak ve vücudu forma sokmak gibi görevlere sahiptir.

Üretildiği ve kullanıldığı dönemde kadınları ne kadar sıkı olursa o kadar asil ve soylu ne kadar gevşek olursa o kadar ahlaksız kalıbına sokan toplumun küçük elastik ahlak polisi korseler günümüzde de neredeyse aynı biçimde üretilmekle beraber yalnızca bel kalça oranını belirtme için değil, göbek ve baseni gizlemek için kullanılır. Bazı korseler sırt ve bel fıtığı nedeniyle de kullanılır.

Korseler belde kullanıldığı gibi şort ya da külot şeklinde kullanılanları da vardır. Özellikle özel günlerde elbiselerin içine giyilerek esnek kumaşı sayesinde bedendeki fazlalıkları toparlayarak formda görünmeyi sağlar. Çoğunlukla ten rengi tercih edilse de beyaz ya da siyah renk çeşitleri de vardır.

Korse kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta beden ölçüsüdür. Bedeninizden en fazla iki beden daha küçük bir korse seçmelisiniz. Yoksa kaburgalarınıza baskı yaparsınız ve iç organlarınıza zarar veririsiniz. En çok sekiz saat kullanılmalı. Yoksa vücudunuz zarar görür enfeksiyon, tahriş ve yaralanmalar ortaya çıkabilir. İlk kullanıldığı çağlarda kadınların ölümleri korse nedeniyle nefessiz kalmaları kaburga kırılmaları nedeni ile oluyormuş. Aman diyelim!

İnceltici korse kumaş yapısı nedeniyle terlemeye yol açarak kilo kaybı sağlamaktadır. Fakat bu korseleri önce doktor kontrolünden geçerek kullanmak gerekmektedir. Göbek ve basende yağ yakımını sağlar.

Toparlayıcı korseler yağ yakımını inceltici korse kadar sağlamayan, kumaşları hava alan giyimi daha rahat olan korselerdir. Bu korseler şort, külot, atlet, straplez bel atleti şeklinde olabilir. Mideyi toparlayan, baseni toparlayan şeklinde bölgesel kullanım için ayrılabilirler.

Doğum sonrasında kalan fazla kilolarından endişe eden kadınlar için de doğum sonrası korsesi üretilmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken süt kanallarını ve ciğer yollarını korsenin baskılamaması ve anneye dolaylı olarak da bebeğe zarar vermemesidir.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın korse modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.