Bayan Kombinezon


Bayan Kombinezonlar

Kombinezon kadınların dolabında mutlaka bulunması gereken ürünler listesinde yer alıyor. En az bir adet her zaman temiz bir biçimde hazır bulunmalı. Peki, kombinezon nedir ve ne için kullanılır?

Kombinezon kadınların kıyafet içine giydikleri bir çeşit astar görevi gören çoğunlukla elbise ve çamaşır şeklinde görünen ve astar amacıyla kullanılan bir iç giysisidir. Astar tişört-şort, etek-tişört, elbise-çamaşır, tişört-çamaşır gibi şekillerde olabileceği gibi body gibi tek parça da olabilir. Vücudu sarar ve hatlarını ortaya çıkarır. Kombinezon için çoğunlukla saten kumaşı tercih edilse de bazen pamuklu bir kumaştan da üretilebilir. Yirminci yüzyılın ilk yarısında üretilen kombinezonlar dantelli, saten, pamuklu olarak üretilen çekici iç giysilerdir. Göğüs kısmında derin dekoltesi varken bu kısım çoğu modelde irice dantel sırasıyla kaplanır.

Bu giyim ürününe kadın iç gömleği de denilmektedir. Bel kısmında lastik olan modeller ile birlikte kalçayı saran modelleri de bulunmaktadır. Bunun dışında hemen kalça kısmında açılan kesimlerde modeller de bulunur. Önceleri kombinezonun amacı teni ve kıyafetleri ayıracak temiz bir ürün ihtiyacıyken şu an üretilen modeller çekicilik, feminenlik, hijyen, terleme gibi pek çok etmen göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Kombinezonun elbiseyi dökümlü göstermek gibi bir işlevi de vardır.

Günümüzden neredeyse yüz yıl önce üretilmiş olmasına karşın çoğu özelliğini koruyan kadın kombinezon günümüzde biraz daha çeşitlenmiştir. Bu çeşitlerden biri babydoll olduğunu söyleyebiliriz. Babydoll kombinezon gibi tek parça olan bir üründür. Çoğunlukla özel günlerde tercih edilen bir iç giysisidir. Modellerin çoğunlukla büyük bir kısmı transparandır. Uzun kollu, abartılı yakalı, dantel yakalı, askılı, straplez ya da v yaka biçiminde saten, tamamen dantel olanları de mevcuttur. Babydoll'un string yani sicim şeklinde modelleri de vardır.

Body suit ise mayo biçimde babydolla göre daha opak bir renkten oluşan, çoğunlukla pamuk ve sentetik olan kumaşlardan üretilmektedir. Body süitin görevi de bedeni formda, seksi ve estetik bir şekle büründürmektir. Bütün bu kullanımların dışında kadın kombinezon sık sık gecelik olarak da kullanılmaktadır.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın kombinezon, babydoll ve body suit modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.