Bayan Kemer


Bayan Kemerler

Dünya üzerinde kullanılması en çok sevilen aksesuar sanıyoruz ki kemerlerdir. Zayıflamanın, forma girmiş bir bedenin sonucu olarak kullandığımız kemerleri yalnızca şık bir görünüm elde etmek için de kullanabiliriz. Pek çok farklı kombinleme seçeneği olduğu için kemerler gardıroplarımızdaki haklı yerlerine asılmaktan geri kalmıyorlar. Yazımızın devamında kemerlerin çeşitleri ve naçizane kombin fikirlerimizi bulabilirsiniz.

Deri kemer, tüm kemerler içinde en çok tercih edilen türdür. Kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi tarafından kullanılır. Kullanımı kolay ve pek çok kıyafete uyumludur. Ayrıca temiz bir kullanım ile uzun yıllar boyu dayanması mümkündür. Deri kemerler spor bir tarz olan kot, tişört, sandalet ile kullanılabileceği gibi şirin bir etek ile de kullanılabilir. Bu nedenle sık tercih edeceğiniz bir üründür. Genelde siyah, koyu kahverengi ya da taba rengi üretilir. Kemer kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu pantolonların kemer kopçalarının genişliğidir dar bir kopça kemerinizi ezip kötü bir görünüme sebep olurken yıpratarak ömrünü de kısaltır. Geniş bir aralıkta bulunun ince kemer ise şık bir görünüm elde etmenizi engelleyerek kemeri "emanet olarak" takmışsınız izlenimi yaratacaktır. Diğer önemli bir etmen ise ayakkabı, kemer ve çantanızın uyumu. Renk tonları ve kumaş tipleri birbirine yakın olan ürünlerin kullanımı tüm tarzda kombinleri daha şık gösterecek ve bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır.

Çift tokalı kemerler özellikle elegant bir görünüm yakalamak isteyen kadınların çok tercih ettiği ürünlerden. Birbirine bağlanması gereken iki tokadan oluşan bu kemerler özellikle beli ince gösterme özelliğine sahip olduğundan kullanımı sevilen bir üründür. Kumaş bir etek ya da pantolon üzerine kullanıp bunlara şık bir bluz ya da gömlek eklemeniz halinde ofis içinde kullanabilirsiniz. Ya da spor bir kot, bluz kombinine ekleyerek bir yandan casual bir yandan elegant bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Abiye kemerler özel günlerde, düğün, nişan ya da mezuniyet gibi etkinliklerde kullanabilirsiniz. Özellikle sade ya da etek bluz gibi görünen farklı kumaşlara sahip kıyafetlerde bütünlük yakalamak ya da sadeliğe biraz olsun hareket katmak için en önemli seçeneklerden biridir. Abiye kemer leri pek çok çeşit ve renkte olabilir bu çeşitler içinde en çok çift parça görünümlü kıyafetlerde ince ve açık parlak renkli olanları tercih edilmektedir.

Abiye kemerleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk ve dokunun elbiseniz dışında kullanacağınız ayakkabı, çanta, eşarp, takı, toka gibi diğer aksesuarlarla olan uyumu. Birbiri ile uyumsuz seçilmeleri halinde her biri ayrı ayrı şık olan bu parçalar bir cümbüş yaratacak ve rüküş bir görünüm yaratarak kombinin güzelliğini bozacaktır.

Özellikle beli ince göstermek için tercih edilen bir diğer yöntem de kalın kemerlerdir. Bu ürün belinizi ince gösterirken karnınızı kapatarak fazlalıkların görünmesini engeller. Bu nedenle çok sık tercih edilir. Kalın kemerlerin tek tokalı, örgü, tek tokalı, deri, suni deri, abiye, çiçekli gibi pek çok seçeneği bulunmakla beraber özellikle tek büyük tokalı ya da suni deri olanları daha sıkça tercih edilmektedir. Bu ürünleri pantolon etek gibi birden çok parçalı kombinlerle kullanabileceğiniz gibi düz bir elbise ya da düz bir tulumu renklendirmek, kıyafete hareket kazandırmak için de kullanabilirsiniz. Ya da az önce bahsettiğimiz gibi bol olan kıyafetleriniz ile kullanabilir böylece vücut hatlarınızın ortaya çıkmasını sağlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Biz ayrıca yüksek bel pantolon üzerine kısa ince kazaklar ve kısa botlar ile kullanılan kalın kemerlerin sonbahara âşık ettiğine inanıyoruz.

Özellikle açık kot ve tişörtlerle kombinlenerek yazın ferah havasını yansıtan bir kadın kemer çeşidi de örgü kemerlerdir. Örgü kemerler hasır, deri, suni deri, ip, orlon gibi çeşitli materyallerden üretilir ve kimi biçimi saç örgüsü kimileri de hasır tavanlara benzer biçimde örülür, baklava biçimde de örülenleri vardır. Özellikle erkeklerin kadınlara oranla daha sık deri, suni deri ve hasır olanları tercih ettiğini görürken kadınların ip olanları da çok sık tercih ettiğini görüyoruz. Fakat eğer üzerinize bol gelen bir giysiyi tutmak isterseniz ip örgü kemerleri tercih etmenizi pek önermeyiz. Bu ürün çoğunlukla aksesuar olarak kullanımı rahat olan bir üründür.

Peki, örgü kemerler nasıl kombinlenebilir? Bizce açık renk bir kot, tişört ve sandalet üçlüsü ile kombinlenerek harika bir görünüm elde etmeniz mümkün, böylece yazın sıcak ama ferah tadını üstünüze yansıtmanız mümkün. Ayrıca özellikle hafif, ince kumaş etekler ile kullanmanız da mümkün. Örgü kemerler çoğunlukla hafif ve ince olmalarından kaynaklı yaz ve bahar kombinlerinde daha sık tercih edilmektedir.

Çiçekli kemerler, abiye kemerleri tercih etmeyen kadınlar tarafından düğün, nişan, mezuniyet gibi etkinliklerde kullanmak için bir alternatif oluşturmaktadır. Kumaş üzerine çiçek desenlerinin nakış edilmesi ya da kurdele üzerine dikilmiş isteğe göre seçilen yapay çiçeklerden oluşabilir. Bu kemerleri sade bir elbise üzerinde kullanarak elbisenize hareket katabilirsiniz. Tabi yine kullanmak istediğiniz ayakkabı, takı, çanta, eşarp gibi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kadın ve erkelerin ortak tercihlerinden biri de spor kemerlerdir. Erkeklerin açık ara en çok kullandığı kemer türü olduğunu söylersek sanıyoruz ki yanlış olmaz. Kadınların ise spor kemerleri kimi zaman düz tokalı olabileceği gibi çoğunlukla desenli ya da taşlı olanları tercih ediliyor. Marka logoları da tercih edilen spor kemer tokaları arasında yer alıyor. Bu kemerleri istediğiniz pantolon, etek, gömlek, tişört ve bluz ile kombinlemeniz mümkün fakat ince kemerlerdeki gibi beli ince gösterme özellikleri pek bulunmuyor. Yine de özellikle yüksel bel pantolonlarda tercih edebilirsiniz. Spor kem erlerin bir güzel yanı ise beli büyük olan pantolon ve etekleri bedende tutmak konusunda açık ara en iyi kemer olmalarıdır. Bu kemerler ile kombin yaparken yine ayakkabı, çanta, takı gibi diğer aksesuar seçimlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın kemer modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.