Bayan Kaban


Bayan Kabanlar

Sonbahar biter, soğuktan hissizleşme noktasına geldiğimiz günler başlar. Gardıroplar açılır, ceketler dolapların en ücra köşelerine kaldırılır. Gözler tek bir şeyi arar... Evet, doğru bildiniz: Kabanlar!

Sonbaharda üzerinize aldığınız bir ceket ya da trençkot yeter de artar bile, yağmurlu günlerde bir de şemsiye. Kış aylarında buz kesen hava ile birlikte bir anda kazak, hırka, kaban derken üç kat giyinmeye başlarsınız. Hava o kadar soğuktur ki bazen iç mekanlarda bile kabanla oturmak zorunda kalırsınız. Bu noktada kombinlerin en büyük derdi, hatta tek derdi kabanlar haline gelir. Neredeyse bütün gün üzerinizde taşıyacağınız kaban rahat olmalıdır, evet; ama tarzınıza önem veriyorsanız bu noktada şık görünmek de önceliklerinizden biri haline gelir. Çoğu zaman birinden ödün vermek zorunda kalırsınız... Ama her zaman değil! Güzel görünmek ama soğuktan titremek ya da kötü görünmek ama ısınmak arasında bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. Konforu ve modayı vazgeçemediği iki kavram olarak gören kadınlar için seçtiğimiz kabanlar, maksimum rahatlığın yanında maksimum şıklığı da vaat ediyor. Kış modası, mevsimin vazgeçilmez giyim ürünü kabanlar üzerinde şekilleniyor. Yünlü dokusuyla içinizi ısıtacak bu kabanlara bayılacaksınız!

Kahverengi, siyah ve grinin en güzel tonlarındaki kaşe kaban modelleri; kış aylarında gizemli ve ciddi bir görünümün en iyi vurgulayıcısıdır. Düğme ve kruvaze yaka gibi detaylarıyla resmi giyime muhteşem bir şekilde uyum sağlayan kaşe kabanlar mevsime özgü klasiklerin başında gelir. İş hayatında, akşam yemeklerinde ve davetlerde giydiğiniz pantolon-ceket takımlarını ve elbiseleri kaşe kaban ile tamamlayarak klas bir duruş sahibi olacaksınız. En büyük aksesuarınız kabanınız, en büyük gösterişiniz sadeliğiniz olduğu için bu görünümü sade takılar ile desteklemeniz bile ışıldamanıza yetecektir. Düğme içermeyen sade modellere sahip kaşe kabanlar ise spor tarza yeni ve özgün bir soluk getirir. Basic t-shirt, dar pantolon ve spor ayakkabının üzerine giyeceğiniz gri tonlarında kaşe kabanınız ile oluşturduğunuz havalı ve rahat stil çabasız şıklığın en güzel örneği olacak. Bu görünümü dinamik desenlere sahip atkı ve şapkalar ile hareketlendirmeye ne dersiniz?

Kış aylarının doğasında bulunan ağır duruşa inat hareketli bir görünüm sahibi olmak istiyorsanız peluş kabanlar tam size göre. Son yıllarda kış trendlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş peluş kaban modelleri, sarılma isteği uyandıran yumuşacık dokusu ve kişiye kattığı eğlenceli havayla sevimliliğinden hiçbir zaman ödün vermiyor! Siyah, nüfuz ettiği her trendde olduğu gibi peluş kabanlarda da vazgeçilmez renklerden biri haline gelmiş bulunuyor; krem rengi ve gri de tercih edilen klasik renklerdendir. Bunun yanında karbeyaz yeryüzünde renkli izler bırakmak isteyenler için sayısız renkte ve desende peluş kaban bulunmaktadır. Pudra pembesinden bebe mavisine yumuşak tonlar naifliği ve zerafeti yansıtıyor. Kırmızı, sarı, turuncu gibi eğlenceli renkler "Ben buradayım!" diye bağırıyor. Leopar ve ekose ise dikkat çekmek isteyen kadınların asla vazgeçemediği desenlerden. Ayrıca peluş algısını kapüşonda kullanmak isteyenler için sportif kürk kaban modelleri de günlük giyimin en gözde parçaları arasında.

1930'lu yılların unutulmaz modası canlanıyor. Uzun kaban modelleri, bir kez daha raflarda yerini alıyor! En soğuk günde bile sarılıp "İyi ki varsın!" diyebileceğiniz kadar kurtarıcı bir parçadan bahsediyoruz. Bunun yanında, içinize giydiğiniz kıyafetleri geri plana atarak tek başına öne çıktığı için iyi bir uzun kaban demek tek parça ile muhteşem görünebilmek demektir. Tarzınızı vurgulamak için kabanınıza uygun güzel bir çizme ya da bot kullanın.

Büyük beden kaban modellerimiz, 48 beden ve üzerinde kaban bulmakta zorluk çeken kadınları dertten kurtaracak. Moda dünyasını ele geçirmiş oversize trendinin kabanlardaki yansıması büyük beden kaban, fazlalıkları gizlemekte birebir olduğu gibi her bedenden kadına tarz olma imkanı sunuyor.

Kaban kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır.

Bol detay içeren kabanlar, sade kombinlerle tercih edilmelidir. Pek çok kombinde rahatlıkla uygulanabilen maksimalizm akımı, konu kabanlara geldiğinde oldukça zorlu bir hale gelmektedir. Çünkü özellikle uzun kabanlar hemen göze çarpan parçalar oldukları için en ufak bir abartı bile yaratmak istediğiniz tarzı olumsuz etkileyebilir.

Renkli kabanları kombinlerken dikkatli olunmalıdır. Örneğin pastel mavi, pudra pembesi gibi yumuşak tonlara sahip kabanları siyah gibi sert bir renk içeren parçalarla birleştirmek iyi bir tercihtir. Yumuşak tonları bir arada yoğun bir şekilde kullanmak ise görünümünüzü silikleştirebilir.

Bazı büyük beden kaban modelleri vücut hatlarını tamamen yok etmektedir, bu durumu engellemek için kabanınızın üzerine uyumlu bir kemer takarak vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Kabanlar, barındırdıkları tarza göre kış aylarına hitap eden her şey ile kombinlenebilirler. Bu da iyi bir kaban sahibi olmayı kış aylarında tarz olmanın anahtarı haline getirmektedir.

Mevsimler gelip geçiyor, moda durmaksızın değişiyor ama bayan kaban modelleri hiçbir zaman güncelliğinden bir şey kaybetmiyor! Sadeliğin içindeki detaylar, birbirinden güzel kabanlarda hayat buluyor! Bu kışı konforlu ve şık geçirmek için alışverişe başlayın!