Bayan Jartiyer


Bayan Jartiyerler

Yirminci yüzyılın başlarında kadınlar için vazgeçilmez bir iç giyim malzemesi olan jartiyerin temel fonksiyonu kadın çoraplarının dizlere tutturularak bacakta sabit durmasını sağlamaktır. Jartiyer stripe ve klipsten oluşur, jartiyerin tamamlayıcı olan jartiyer çorapları ayrı olarak satılmaktadır. Bunun yanında bütün halinde satılan jartiyer takımları da bulunmaktadır. Külotlu çorabın yaygınlaşması ile kullanımı azalsa da jartiyer popülerliğinden bir şey kaybetmemiş, aksine "dişiliğin sembolü" mertebesine yükselerek kullanım amacının yanında ayrı bir anlam kazanmıştır. Günümüzde feminenliğini vurgulamak ve farkını ortaya koymak isteyen kadınlar, günlük yaşamlarında da özel anlarında da jartiyer kullanmayı tercih etmektedir. Bu tercihin altında yatan şey kendini özel hissetmektir. Siz de jartiyer modellerimiz arasından birini seçerek, iç giyim dünyanızda yapacağınız değişiklikler ile kendinizi daha feminen hissedebilirsiniz!

İç giyimde özenli parçalar seçmeniz, öz saygınızı olumlu yönde etkileyecektir. Güzel kıyafetlerin içinde güzel iç çamaşırları taşımak kişiye daha özgüvenli bir duruş verir. Jartiyer, gündelik kullanımda da özel anlarınızda da bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ürünlerden biridir.

Tasarımcıların iç giyime gösterdiği özen son yıllarda daha da artmış ve "iç giyim modası" kavramını doğurmuştur. Bugün külot, sütyen ve bir bütün halinde satılan iç çamaşırı takımları pek çok tarza hitap eden yüzlerce farklı modele sahiptir. Bunun yanında babydoll, büstiyer, gecelik gibi ürünlere görsel olarak yüklenen anlam onları günlük kullanımdan ayrı bir yere konumlandırmıştır. Bu durum tarzın sadece kıyafet, ayakkabı, çanta ile sağlanmadığının bir kanıtı gibidir. İç giyim modasının önemli bir kısmını oluşturan jartiyer de yatak odalarını renklendirdiği gibi klas ve sofistike bir stilin de en önemli destekleyicilerinden biridir. Feminenliği vurgulamak isteyen kadınlar için vazgeçilmez bir parçadır.

Neredeyse her renkte bir jartiyer var. Ancak iç giyimin favori renkleri olan kırmızı ve siyah, jartiyerlerde de en çok tercih edilen renkler olarak gösteriliyor. Bunun yanında ten rengi ve açık renklerde üretilen jartiyerler gündelik kullanıma daha uygun olup, masum bir feminenliğin kapılarını aralıyor. Gelinliklerin altına ise genellikle beyaz jartiyer tercih edilmektedir.

İç giyimde görsellik kadar rahatlığa da dikkat etmek, sağlıklı bir yaşamın temel şartlarından biridir. Kıyafetleriniz ne kadar rahat olursa olsun, rahatsız parçalar seçmeniz konforunuzu olumsuz yönde etkiler. Ayrıca jartiyer gibi ten ile direkt temas eden iç giyim malzemelerinin kalitesi sağlık açısından da önem taşımaktadır. Jartiyerin bacakların hava almasını sağlaması ve terlemeyi önlemesi, onu oldukça sağlıklı bir ürün yapmaktadır. Gelinliklerin altına jartiyer giyildiği de dikkatinizi çekmiştir. Bunun sebebi uzun saatler boyunca gelinliğin içinde kalmak durumunda olan gelinin kat kat tüller, kumaşlar altında havasız kalan ciltlerinin terlemesini önlemektir. Külotlu çorap terlemeyi hızlandırdığı giyilmez, bunun yerine terlemeyi engelleyen jartiyerler sayesinde gelinler rahat ederler.

Jartiyer bacaklarınızı yukarı doğru topladığı için külotlu çorap yerine jartiyer kullanarak daha ince ve gergin gözüken bacaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca jartiyer çorapları külotlu çoraplara göre daha kalın olduğu için çorapta kaçma durumu daha az yaşanmaktadır. Bu açılardan jartiyerler görsel zenginliklerinin ve hijyenik açıdan sağladıkları yararların yanında kullanışlılık bakımından da kadınların favori iç giyim malzemelerinden biridir.

Jartiyerler esneyebilir özellikleri ile genellikle S, M ve L bedenlerinde üretilmektedir. XS ve XL gibi spesifik bedenlerde jartiyerler de bulunmaktadır.

Gündelik kullanımlarınızda da özel anlarınızda da kullanabileceğiniz jartiyer modelleri; kadınsı hatlarınızı vurgulayarak feminenliği bir adım öne taşımaları ile muhteşem bir tercihtir. Jartiyerin büyülü aurasının bir parçası olmak için alışverişe başlayın!