Bayan Güneş Gözlüğü


Bayan Güneş Gözlükleri

Yaz aylarının gelişiyle gardıroplar ters yüz edildi ve yazlıklar cıvıl cıvıl renkleriyle ortaya çıktı. Yaz mevsiminin bize sunduğu bol güneş ışığı ise bazen sıkıntı olabiliyor. Bunu engellemek için şapka ve güneş gözlükleri de tercih ettiğimiz giyim ürünleri arasında haklı yerlerini almaya başlıyor. Ayrıca kombininize uygun güneş gözlüğü kullanmak tarzınızı daha rahat yansıtmanızı sağlayacaktır. Kadın güneş gözlükleri ise çerçeve özellikleri ve cam tiplerine göre birkaç alt kategoriye ayrılıyor. Aşağıda yazımızın devamında bu özelliklere ve kombin önerilerine ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda en çok tercih edilen gözlük çeşitlerinden olan yuvarlak çerçeveli kadın güneş gözlükleri bu yaz da trend özelliklerini kaybetmedi. Kadın ve erkekler için üretilen unisex yuvarlak çerçeveli gözlükler erkekler tarafından da sevilerek kullanılıyor. Indie rock grubu albüm kapaklarının ve uzaydan gelmiş kedilerin dışında özellikle uzun ve ince yüz yapısına kadınlar kombinlerinde sıkça yuvarlak gözlüklere yer vermekte. Kot ve sandalet eşliğinde oluşturduğunuz rahat ve spor kombininizi bu gözlüklerle tamamlayabilir, güneş ışıklarından korunurken şık görünümünüzden ödün vermemiş olursunuz.

Genellikle spor kombinler üzerinde kullanılsa da klasik etek bluz kombinlerinde de kullanmanız mümkün. Özellikle geniş ve yuvarlak şapkalarla çok şık ve elegant göründüğüne dair duyumlar aldık. Cam özellikleri ise saydam ya da renkli olabileceği gibi siyah da olabilir. Özellikle siyah rengin erkekler arasında daha sık tercih edildiğini gözlemledik. Kadın yuvarlak güneş gözlüklerinde ise siyah dışında mavi, pembe ve koyu pudra rengi camların çok tercih edilen ürünler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Güneş gözlüklerinin yalnızca şık olmak dışında kaliteli olmak ve göz sağlığını korumak gibi bir özelliği de sahip olması gerekmektedir. Polarize camlı kadın güneş gözlükleri ise üretilen sağlıklı camların başında geliyor. Göze gelen ışınların zararlı kısımlarını filtrelerken koyu renkli camlarda daha parlak ve net bir görüntüye sahip olmanızı sağlıyor. Genellikle kahverengi, koyu yeşil, koyu gri ve siyah renk camlardan üretilen bu gözlükler gözleri ışığa aşırı hassas olan, araç kullanan ve günün büyük kısmını dışarıda geçiren kullanıcılara öneriliyor. Hareketli olan nesneleri algılamak konusunda diğer camlara oranla daha iyi olan polarize camlar, gözlük üretiminde ise yetmiş yılı aşkın bir süredir kullanılmakta.

Bu ürünleri yine spor giyim tarzınıza uygulayabileceğiniz gibi koyu renkli camları sayesinde elegant bir tarz ile kullanmanız da ayıca mümkün. Bizce koyu renkler kırmızı gibi canlı renklerle aşırı güzel oluyor. Eğer kombininiz ile Milano caddelerinin modasını oluşturmak isterseniz şık bir şapka ve kırmızı ürünler ile polarize camlı gözlükleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yuvarlak, kare ya da altıgen şekilde pek çok çerçeve ile kullanmanız da mümkün.

Şeffaf güneş gözlükleri son yılların en çok tüketilen ürünlerinden biri. Özellikle ince çerçeveler ile tercih edilen gözlükler hem hafif olması hem de şık görünmesi sebebiyle dolapların vazgeçilmezleri arasında. Saykodelik birtakım kombinler yapabileceğiniz gibi özellikle ışığın tam olarak engellenemediği iç mekânlarda da kullanmanız mümkün. Böylece hem gözleriniz fazla ışıktan rahatsız olmayacak hem de karşınızdakilerle göz iletişiminizi kaybetmemiş olacaksınız. Her yüz tipine uyabilen şeffaf güneş gözlükleri iç mekânlarda kullanıldığı gibi yaz ayları dışında da kullanılabilir böylece beğendiğiniz gözlüğünüzü kış ortasında balıkçı kazağınız ve mini kaşe eteğinizle de kullanabilirsiniz. Bizce elegant bir görünüm elde etmek isterseniz tamamen şeffaf renkli olanını tercih edebilirsiniz. Yüzde yüz renksiz camlı olanları olduğu gibi açık pembe (pudra), bebe mavisi, açık mavi ve açık ametist rengi camlara sahip olan modellerini de bulabilirsiniz.

Yaz aylarını deniz kum güneş tatili ile geçirmek isteyenler özellikle gözlüklerine son derece önem verirler. Siz de tatile çıkacaksanız ve hazırlık yapıyorsanız güneş gözlüğünüzü seçmeden plaja adım atmayın. Özellikle tatillerde uzmanlarca önerilen bir güneş gözlüğü tipi de aynalı güneş gözlükleri. Bu gözlüklerin bir özelliği nesneleri koyu göstermeleri bu da güneşin tam tepede olduğu Akdeniz günlerinde size daha yüksek bir koruma sağlayacaktır. Şezlonga uzanmış güneşlenirken kitap okumak isterseniz ışıkların sizi rahatsız etmemesi adına bu gözlükleri tercih edebilirsiniz. Aynalı gözlüklerin bir diğer özelliği de camının kumlu ortamlarda daha dayanıklı olması. Yani plaj için çok uygun bir seçenek olduğunu söylemek sanıyoruz ki yanlış olmaz. İster spor ister casual görünümünüz ile kombinlerinize renk getirirken sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Vintage kadın güneş gözlükleri çiçek çocuklar kuşağının vazgeçilmez gözlüklerine günümüzde verilen isimlerden biridir. Daha Saykodelik ve Indie rock grubu görünümüne sahip olmak isterseniz özellikle tercih edebileceğiniz gibi hepimizin beğendiği sepya efektli fotoğraflardaki insanlar gibi elegant görünebileceğiniz D biçiminde çerçeveli olanları da bulunmaktadır. Bu gözlükler ile spor kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca hem casual ve elegant kombinlerle kullanabileceğiniz gibi bohem bir tarz ile kombinlemeniz de mümkün. Hem erkek hem kadın için üretilen vintage gözlükler bizce çok uzun yıllar boyunca raflarda duracakmış gibi görünüyor.

Önceleri çerçevelerinin üretildiği materyal nedeniyle bu isimle anılan gözlükler zaman ile bir gözlük modeline dönüştü. Şu an bu ismi söylediğinizde çerçevesi olmasa da tarzı nedeniyle bu isimle anılıyor. Bu isim nedir? Elbette kemik gözlük! Kemik gözlükler önceleri çerçeve materyali nedeniyle isimlendirilmiş olsa da şu an kalın çerçeveli, kareden daha enli ve düz gözlüklere verilen isim oldu. Kemik gözlükler önceleri her ne kadar nerd tarzı olarak anılsa da özellikle son beş sene içinde havalı ve elegant görünümün altın kuralı halini aldı. Güneş gözlüğünde ise her cam tipiyle tercih edebileceğiniz kadın kemik güneş gözlükleri nin en çok tüketileni siyah cam ve çerçeveli olanlar. Bu gözlükleri spor ve casual bir görünüm ile kullanabileceğiniz gibi şık ve resmi bir görünüm için de kullanabilirsiniz.

Özellikle minik ve oval yüzlü kadınların tercihlerinden biri de şüphesiz ki kare güneş gözlükleri. Bu gözlükler özellikle etek / sandalet, kot / tişört kombinlerinin vazgeçilmezi. Daha yaygın olarak şeffaf camlar ile tercih edilse de polarize camlar ile kullanmak da mümkün. Şık ve bohem bir tarz elde etmek isteyen kadınların kombinler ile birlikte kullanabileceği kare gözlük modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın güneş gözlüğü modellerine uygun fiyat ve yüksek çeşitlerle ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.