Bayan El Çantası


Bayan El Çantaları

Çantalar hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor. Hem aksesuar hem de kimi zaman tüm kombinin ana parçası olmakla beraber eşyalarımızı taşımak adına bizlere çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Hal böyle olunca çantaların türleri de gün geçtikçe artıyor ve biçim değiştiriyor.

Her yere, etkinliğe, yaşa, zevke ve ihtiyaca göre dikilen materyal, boyut, fermuar ve askı özellikleri değişiklik gösteriyor. Çantaların arasında sıkça kullanılan bir çanta da kadın el çantaları. Erkekler için de üretilse de beylerin pek tercih ettiğini söyleyemeyiz. Özellikle çok eşyanızın olmadığı ya da sırt çantası ve bel çantasının çok spor kaçacağını düşündüğünüz kombinlerinizde el çantalarını kullanmanız mümkün. El çantası da clutch çanta gibi küçük olan çantalardan ve clutch çantalardan farkı tek gözlü olması. Çoğunlukla fermuarlı olarak üretilen bu çantalar büyük bir cüzdana benziyor diyebiliriz.

Genellikle parti, toplantı, günlük seyahat gibi çok eşyanın gerekmediği etkinliklerde tercih edilir iken pek çok farklı desen, renk, doku ve kumaştan üretilenlerini bulmak mümkün. Küçük el çantaları genelde kumaştan üretilen, fermuarlı ve kullanımı kolaylaştırmak adına küçük bir kopçaya sahip el çantalarıdır. Farklı desen ve dokularda olabileceği gibi üzerleri yazılı da olabilir. Biz özellikle kumaş olanlarını çok daha ferah bulduğumuz için yaz aylarında şort ve elbise ile kullanmayı çok seviyoruz. Hem de hava şartlarından telefon, kulaklık gibi eşyalarımızı da korumuş oluyoruz. tabii istediğiniz gibi kombinlemekte özgürsünüz. Ayrıca kumaş küçük el çantaları kimi zaman makyaj çantası olarak da kullanılabiliyor iken çok kalemle yazmayı sevenler için kalemlik görevi bile görebiliyor! Biz çok severiz de aklınızda bulunsun dedik. Ayrıca konser tiyatro gibi etkinlerimizde küçük el çantalarını kullanmayı çok seviyoruz. Kolay oluyor açıkçası kalabalıklarda kontrol etmesi.

Spor el çantaları da genellikle spor ayakkabıların ya da çanta kumaşlarından üretilen ürünlerdir. Çoğunlukla çizgileri ile kendilerini belli ederler, kaygan kumaşlar olduklarında leke tutmazlar ve kolay yıkanırlar. Bu çantaları da kombininize uygun biçimde tercih edebilirsiniz. Cüzdan şeklinde olanların yanı sıra kol çantası biçiminde olanları da mevcuttur.

Deri el çantaları ise diğer el kadın el çantalarına oranla biraz daha özel etkinlikler için kullanıyor. Özellikle bir akşam yemeği, gece eğlencesi gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Deri el çantaları özelikle yüksek bel pantolon, bluz ve stiletto ayakkabılar ile çok elegant bir çizgi yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın el çantası modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların en kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.