Bayan Clutch Çanta


Bayan Clutch Çantalar

Çantalar her mevsim dolaplarımızın en önemli yerlerinde asılı duruyor ve aralarında kendimizi kaybediyoruz. Yine de onlardan vazgeçmiyoruz. Eğer sizin de kara delik gibi bir çantaya ihtiyacınız yok ise clutch çantaları tercih edebilirsiniz. Çünkü kadın clutch çantalarının boyları çok küçüktür ve kullanımları çok kolaydır.

Clutch kelimesi İngilizce dilinden dilimize girmiştir ve aslen kavrama demektir. Üretilen ilk clutch çantalar elde taşındıkları ve elimiz tarafından kavranabilecek kadar küçük olma özelliklerine sahip oldukları için bu ismi almışlardır. Günümüzde hala elde taşınacak kadar küçüktür ve bu özelliğe sahip tipleri de vardır. Fakat sürekli elde taşıması zor olduğu için boyun askısı ya da el tutmacı eklenerek kullanımı kolaylaştırmıştır. Bizce de çok iyi oldu. Boyları küçük olmasına rağmen iç özelliklerine baktığımızda pek çok minik gözden oluştuklarını görürüz. Bu da clutch çantaları telefon, cüzdan, gözlük, anahtar, mini kitap, cüzdan, ruj gibi farklı türde eşyalarımızı koymak için ideal birer çanta haline getiriyor.

Bu çantalar pek çok farklı kumaştan üretilebiliyor. Genellikle de kullanıldıkları yere göre kumaş ve fermuar özellikleri değişiklik gösteriyor. Özellikle "krokodil" denilen timsah derisi desenli olanları daha çok orta yaşa ve günlük bir kullanıma hitap ederken kumaş olanları daha genç yaştaki kadınlara ve yine günlük bir kullanıma hitap etmekte.

Clutch çantalar genellikle spor bir görünüme sahiptir. Özellikle boyun askılı olanları bizce öyle. Bu çantaları spor bir kot pantolon ya da şort ile kombinlemeniz mümkün. Ayrıca bizce elbise ile de son derece şık duruyorlar. Dilerseniz altlarında spor ayakkabı ve sandalet kullanarak rahat ve spor bir görünüm elde edebilirsiniz. Kombin fikirleri için spor ayakkabı ve sandalet yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Ve geldik bizim en çok sevdiğimiz clutch çanta tiplerinden birine! Evet, bu elde taşınan kısa saplı olanları. Yani size nasıl anlatsak? Minnoşluktan yıkılıyor kendileri. Neredeyse bu çantaları gördüğümüzde ağlamaya başlayacağız o derece tatlı ve şık görünüyor. Dilerseniz bu modelleri de kot pantolon ve gömlek ile kombinleyebilirsiniz. Bu kombini stiletto, sandalet ya da slip on ayakkabılar ile süsleyebilirsiniz.

İsterseniz de çantanın minnoşluğunu şirin bir etek ve bluz ile birleştirerek ayaklı bir çubuk şeker gibi gezebilirsiniz. Biz şahsen spor görünümün yanına ek minnoşluk seviyoruz fakat hep dediğimiz gibi tarz sizin dilediğinizi seçerek özgün tarzınızı oluşturabilirsiniz. Simli olanlarını da kullanmanız mümkün tabi. Sade bir kombin ile elegant görünebilir ya da abartılı bir kombin ile rüküşlüğü seçebilirsiniz. Makyaj ve saç seçimi de tabii ki size kalmış Ayrıca ayakkabı, fular, şapka, takı ve şal gibi diğer ek aksesuarlar ile de kombinizi istediğiniz gibi zevkinize göre geliştirebilirsiniz.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz yüzlerce kadın clutch çanta modellerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Tüm markaların en kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.