Bayan Çizme


Bayan Çizmeler

Çizmeler kış aylarında en çok tercih ettiğimiz ayakkabıların başında geliyor. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda bacaklarımızın üşümesini azalttığından sıkça hayat kurtarıyor diyebiliriz. Bu kadar çok tercih edildiklerinden farklı ihtiyaçlara yönelik üretiliyorlar. Özellikle en çok tercih edilenleri deri çizmeler çünkü deri su geçirmek konusunda süet çizimlere oranla daha korunaklıdır. Yazımızın devamında sizler için bu türleri ve kombin önerilerimizi derledik iyi okumalar!

Yağmur çizmeleri özellikle taban hariç kalan kısımları plastik gibi ürünlerden üretilen çizmelerdir. Bu çizmelerin en güzel özelliği silinebilir olmalarıdır. Duruşları nedeniyle biz genellikle pantolon altına giymeyi seviyoruz fakat dilerseniz etekle kombinlemeniz de mümkün.

Çorap çizmeler özellikle karlı havalarda içimizi ısıtıyor! Bilek hizasından ya da bacağın orta kışından yukarısı çorap gibi kumaştan olan bu çizmeler özellikle mini etekler ile çok elegant görünüyor. Şahsen biz kendilerine baya hayranız!

Diz üstü çizmeler özellikle mini etek, elbise ve kot pantolonlar ile çok şık bir görünüme sahip oluyor. Yaklaşık üst bacağın yarısına kadar geliyorlar ve çoğunlukla dolgu topuk çizme şeklinde tercih ediliyor.

Kovboy çizmeleri genellikle ayak kenarlarında ya da bilekte toka adı verilen metal parçaların olduğu çizmeler verilen isimdir. Dizin biraz altında olanları yani kısa çizme olanları olduğu gibi normal boyda olanları da vardır çoğunlukla 3 santim kadar topuklu çizmelerdir. Biz etek ve kotlar ile kombinlemeyi tercih ediyoruz.

Kar çizmeleri giydiğinizde altınızda buzların çıtırtısını duracağınız buz kıracaklarıdır. Özellikle tabanlarının kalın ve tırtıklı oluşu karın kırılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle aşırı karlı ve buzlu havalarda kullanmaya uygundur. Topukları genelde düzdür ve istediğiniz gibi kombinlemeye uygundur.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın çizme modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların en kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.