Bayan Bikini


Bayan Bikiniler

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bikiniler de dolaplarda ve akıllardaki haklı ve önemli yerlerini alıyor. Kadın bikinileri sizler için araştırdık ve güzel bir derleme yaptık. Hangi bikini modelinin size uygun olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca bu yazı yeterli gelmediyse ki bizce imkansız ama kadın iç çamaşırı yazılarımıza da göz gezdirmenizi öneririz.

Bikini alt tiplerine geçmeden önce ise sizlere üst modelleri tanıtmak isteriz. Bandeau bikini üstü çoğunlukla boyundan bağlamalı sırttan klipsli ya da bağlamalı olup ön kısımlarında destek olan cup diyebileceğimiz şekilde bikinilerdir. Bu bikinileri sütyen bedeni ile tercih edebilirsiniz.

Üçgen bikini üstü en basit bikini üstü diyebiliriz. Boyundan ve sırttan ince iki ip ile bağlanır ve sabit bir yeri yoktur yani ipler çevresi boyunca oynayabilir. Bu nedenle denizde yüzmeyi ve dalmayı sevenler için küçük kazalara neden olabilir dikkatli olmakta fayda var diyelim.

Askılı bikini üstü sırtı klipsli ya da bağlamalı olabileceği gibi sabit de olabilen yarım atlet biçimde de olabilen bikini üstleridir. Rahatlık açısından halter bikini üstü ile kapışacağına inanıyoruz. Bizce en şık ve rahat bikinilerden biri. Bu üstü şort, hipster, külot, yüksek bel, etek gibi pek çok bikini altı ile kombinlemeniz mümkün.

Bralet bikini üstü ise yarım atlet görünümüne sahip sırtında klips ya da boyun bağlaması olmayan hazır olarak üzerinize giyip çıkarabileceğiniz bir üst bikini modeli. Bizce hem şort, hem hipster hem de yüksek bel ile denenebilir.

Wrap bikini üstü ise sırtı klipsli boyundan bağlamalı bir model ön kısmı ise çaprazlanmış biçimde olmakla beraber genişliği kumaş genişliği nerdeyse halter bikini üstü kadar, yine de kumaşlarının çapraz şekilde bağlı olması nedeni ile de askılı havası veriyor. Bizce denenmeyi hak eden ürünlerden.

Son birkaç sezondur plajların gözdesi ise kısa üstler. Göbeğin biraz üstünde ya da göğsün hemen üstünde biten bu ürünler, kısa kollu, straplez, karpuz kollu gibi biçimlerde olabiliyor. Özellikle uzun sahil yürüyüşleri yaparken gerçekten çekici göründüklerini inkar edemeyiz. Ayrıca bizce hipster bikini altına en uygun ve en şık görünün üst olduğunu da belirtelim.

Ve adından sıkça bahsettiğimiz halter yaka bikini üstleri! Nasıl anlatsak ki bu görünümü? Sanırım plaj giyiminin başına gelmiş en güzel modellerinden başında geliyor ve tüm bikini altları ile muhteşem bir görünüm sağlıyor. Halter yakalar boyundan bağlamalı ya da sabit boyunlu olup çoğunlukla sırt kısmında klips olan üstlerdir. Kısa üstler gibi bol kollu değil çoğunlukla yüzücü atleti gibi görünme sahiptir. Altlarına da yanları kesikli bikinileri tercih edebilirsiniz. Bu sezon gözlemlerimize göre tüm plajların efendisi halter yakalı üstler olmuş durumda. Bizce de en güzeli. Bedene oturuşu doğru modeli seçtiyseniz inanılmaz çekici ve elegant duruyor ayrıca zayıf gösterdiğini de eklemek gerekir!

Yüksek bel bikini, sizleri bilmiyoruz ama bizim en çok rahat ettiğimiz bikini altı grubu bu grup. Hem size rahat bir hareket alanı kazandırıyor hem de şortlar gibi erkeksi bir görünüm elde etmenizi engelliyor. Ayrıca bel kıvrımlarını ortaya çıkartması yüzünden de önerdiğimiz bir bikini türü diyebiliriz. Bu bikininin üzerine halter yaka tercih edebileceğiniz gibi üçgen üstleri de tercih edebilirsiniz.

Etekli bikiniler her yaş grubunun hayran olduğu ve modası asla geçmeyen bir bikini türü diyebiliriz. Hem şık görünmek hem de rahat hareket etmek isteyenler için önerebileceğimiz bir tür. Kendi takımı olan üst ile tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz bandeau ve üçgen bikini üstleri ile de kombin yapabilirsiniz. Halter yaka ve yarım atleti ise bu bikini altı ile pek önermiyoruz.

Şortlu bikiniler ya da diğer adıyla boxer bikini ile kendinize daha fazla hareket alanı sağlamanız mümkün. Eğer hızlı bir yüzücüyseniz ve özellikle dalmayı seviyorsanız bu bikini alını tavsiye ediyoruz, hipster bikini altları gibi kalçayı kavrayarak rahat bir yüzüş sağlayacaktır. Dilediğiniz bikini üstü ile kombinlemeniz mümkün.

Destekli bikiniler, bikinin üst parçasının sütünde balen ya da sünger olması sebebiyle göğüsleri kavrayarak biçimli durmasını sağlayan bikini üstleridir. Push-up da denilen bikiniler genelde askılı formda olup baskıyı sırtta eşit bölmeyi amaçlar. Özellikle büyük göğüslere sahip kadınların tercih ettiği bir üst modeli diyebiliriz.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın bikini alt ve üst modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.