Bayan Bandana


Bayan Bandanalar

Bandanalar 90’lı yılların olmazsa olmazı olan aksesuarlardan biriydi. Bir ara popülerliğini yitirse de son yıllarda tekrar moda haline gelip kullanılmaya başlanmıştır. Hemen hemen tüm mağazalarda çeşit çeşit renkte bandana bulmak mümkün hale gelmiştir. Ayrıca kıyafet kombinlerinde farklı renk ve desen seçenekleri ile sokak sitilinde istenilen şıklığı elde edebilirsiniz. Boyun bölgesine takılabileceği gibi saç aksesuarı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle saçta değişik bağlama şekilleri ile farklı bir hava yakalamak mümkün.

Kot ceketler ile harika bir bütünlük sağlaması açısından da kadınlar severek bu aksesuarı günlük hayatlarında sıkça kullanmaktadır. Ayrıca yaz aylarında boyun bölgesine tarz amaçlı bağlanması, günümüz moda trendleri arasında yerini almıştır.

Saçlara bağlanan bandananın bağlama şekilleri sayesinde ister bohem bir havaya kavuşun isterseniz retro bir hava sağlayarak sokak silinizi tamamlayın. Kadınlar kadar erkeklerde bandana kullanımına önem vermektedir. Erkekler gerek spor yaparken gerekse kıyafetlerine bir uyum sağlamak amacı ile bu aksesuarı kullanmaktadırlar.

Yaz aylarında çok tercih edilen bandanaların örgü modelleri de kış mevsiminde bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından biri haline gelmiştir. Kışın kat kat giyilen kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak atkı ve bere dışında, örgü bandanalar da çok tercih edilmektedir.

Kışın bere takmayı sevmeyenler örgü bandana modelleri sayesinde bereye alternatif olan bu aksesuarı rahatlıkla tercih edebilirler. Örgü bandana modelleri kışın sıcak tutmanın dışında farklı tarz modelleri ile de tüm bakışları üzerinize çekecektir.

Bandana bağlama şekillerine göre kişilere kattığı farklı tarzdan bahsetmiştik. Hemen hemen tüm yüz tiplerine gidecek bandana bağlama şekilleri mevcuttur. Kısaca tekrar değinmek gerekir ise bandana bağlama tarzında en çok tercih edilen ve beğenilen modellere göre kullanım genel olarak şöyledir:

Kışlık kullanım için kulakları kapatacak şekilde örgü bandana modeli çok tercih edilmektedir. Farklı örgü yöntemleri ile şık bir görünümü de olan bandanaların çiçek tarzı modelleri de çok tutulmaktadır.

Özellikle kot ceket veya spor kıyafet kullanımına uygun olarak, saça toka yerine bandana bağlamak kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Saça bağlama yöntemleri spor kıyafetler dışında farklı kıyafetlerin kullanımına da uygunluk sağlar. Yine bandanayı saç topuzu yapmak için de kullanabilirsiniz.

Eşarp veya atkıya alternatif olarak bandananın boyun bölgesine bağlanması kadınlar için hem şık hem de kullanışlı bir seçenek olmaktadır.

Rock konserine gideceklerinde vazgeçilmez aksesuarlarından olan bandanalar özelliklede bot, çizme, spor ayakkabı ve rock havası yaratan tişörtler ile kombinlenince dikkat çekici bir hava yaratmaktadır.

Kot şort yaz aylarında kadınların en sevdiği kıyafetlerden biridir. Göz alıcı ve spor şıklığı temsil eden kot şortlar, tişört ve renkli bandana modelleri ile de kişiye farklı bir tarz katmaktadır.

Bandana kullanımı kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de sıkça tercih edilen aksesuarlardan biridir. Özellikle spor kıyafet düşkünü veya spor aktivite yapan erkeklerin vazgeçilmez aksesuarıdır diyebiliriz. Spor kullanımının dışında yine takım elbiselerde ve klasik giyimde de boyun bölgesine takılması ayrı bir hava katmaktadır. Erkeklerde de bandana kullanımı farklı şekillerde olmaktadır. Örneğin erkekler, genellikle bandanayı spor yaparken başlarına takarlar. Motosiklet veya bisiklet kullanıcılarının da boyun bölgesinde rüzgârı geçirmemesi amacı ile vazgeçilmez aksesuarıdır. Ayrıca erkekler bandanayı bileklerine de sıkça bağlamaktadırlar.