Bayan Atlet


Bayan Atletler

Atletleri genellikle iç giyim ürünü olarak düşünüyoruz fakat kadın atletleri çoğu zaman takım elbiselerin bir tamamlayıcısı ya da annelerimizin öğrettiği hastalık savar bir süper kahraman olabiliyor. Bu yazıda sizler için kadın atletleri ve kullanım alanlarını derleyip yazdık.

Öncelikle bir atletle en önemli nokta kumaşının türüdür. Çoğunlukla pamuklu olanları tercih etmeye çalışmanız sağlığınız ve estetik açısından son derece önemlidir. Çünkü pamuklu olmayan atletler, alerjik reaksiyonlara, pişiklere ve kötü yoğun bir ter kokusuna neden olabileceği gibi hava almayan yapıları nedekiyle akciğer rahatsızlıklarına da zemin hazırlayabilir.

Emzirme atleti, yeni anne olmuş kadınlara bebeklerini emzirmeleri konusunda son derece yardımcı olan ve kolaylık sağlayan bir atlet türüdür. Askıları tercihinize göre kalın ya da ince olabilir. Emzirme atletlerini özelliği göğüs kısımlarının takılıp çıkarabilir olmasıdır. Böylece emzirme işlemi kolaylaşacaktır.

Sporcu atleti genel olarak kısa arkası kürek kemiklerini açık bırakacak biçimde kumaşla kaplı olan bir atlet tipidir. Bu atlette önemli olan vücudunuzu kullandığınız esnada ortaya çıkan basıncı sırta eşit oranda yaymak ve tüm yükün omzular ile bele yüklenmesini önlemektir. Böylece sizi pek çok sakatlık ve hastalık riskinden korur. Spor atletleri de aynı şekilde sakatlıklarla baş etmek için birebirdir. Bu atletlerde farklı olan boylarının normal atletler gibi olması ve çapraz kuşaklar ile sırta destek vermeleridir.

Özellikle ergenlik çağına girmemiş kız çocuklarının anatomik yapısının bozulmaması adına kullanılan atletlere yarım atlet denir. Ayrıca her yaşta kadın dilerse sütyen yerine yarım atleti tercih edebilir. Her renkte ve her bedende bulunan bu atletler özellikle sütyenlerin omuzlara yaptığı baskıyı azaltmak için büyük göğüslü kadınların tercihi olmaktadır. Yarım atletlerin dikişli dikişiz olmaları, straplez ve halter görünümlü olanları ile normal ip askılı ya da kalın askılı olanları da mevcut buna göre ihtiyacınız olan her ürün ile kullanabilirsiniz.

Yaka tiplerine göre atletlere bakacak olursak v yaka, bisiklet yaka kare yaka gibi pek çok seçenek karşımıza çıkacaktır. Atletler düz olabileceği gibi desenli de olabilir. Düz atletleri kalın askılı, ip askılı, kolsuz şeklinde her renkte bulabilir ceket ya da takım elbisenizin içine giyerek kombininizi dengeleyebilirsiniz.

Desenli atletleri ise şort pantolon ya da etekle kombinlemeniz mümkün. Bu kombinlerinizi spor ayakkabı ile zenginleştirerek daha casual ve rahat bir görünüm elde ederken şık görünümünüzden ödün vermemiş olursunuz Desenli atletler için de v yaka, kare yaka, kalın askılı ve ip askılı gibi seçenekler mevcut.

Başlıklara tıklayarak ihtiyacınız olan ve sizler için özel olarak seçtiğimiz kadın atlet modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Tüm markaların kaliteli ürünlerini incelemek için diğer kategorileri de ziyaret etmeyi unutmayın.