Bayan Atkı


Bayan Atkılar

Kış aylarının yaklaşması ile modanın tarzı ve yönü de değişmeye başlıyor. Soğuktan korunmak amaçlı kullanılan aksesuarlar ayrıca şık olması bakımından da çokça tercih edilmektedir. Tabii ki Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan ve özellikle kış aylarında en çok tercih edilen aksesuarlardan biri hiç kuşkusuz atkılardır. Gerek erkekler gerekse kadınlar mutlaka bu aksesuarı geçmişten günümüze değin kullanmaktadır. Modası ise asla geçmeyen atkılar son yıllarda farklı tarzdaki modelleri ile de büyük beğeni topluyor. Özellikle bayan atkı ürünleri hem renk hem de tasarım seçenekleri bakımından oldukça çeşitlilik göstermektedir.

Boyun bölgenize dolayacağınız yün atkı veya örgü atkı kıyafetlere göre seçilip takılmasının yanı sıra sizi soğuk havadan koruyup ısınmanızı da sağlayacaktır. Tabii atkı kullanmanın görsellik kadar sağlık açısından da oldukça faydası bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre atkı kullanımı astım hastalığı riskinin azalmasına etki etmektedir.

Örgü atkı modelleri geçmişten günümüze popülerliğini hiç kaybetmeyen aksesuarların başında gelmektedir. Özellikle örgü atkı modelleri üzerine yapılan veya işlenen çiçek motifleri ve ponpon tarzı süsler oldukça dikkat çekici ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Örgü atkılar şık bir aksesuar olmasının dışında soğuk havalarda kullanım bakımından da oldukça işlevsel ürünlerden biridir. Diğer atkılara oranla örgü atkılar kışın kişiyi daha sıcak tutmaktadır. Son dönemlerde moda haline gelen örgü atkıları bağlama zahmetine girmekten de kişileri kurtarmaktadır. Bayan kabanlar ve pardesüler üzerine kullanılmasının yanı sıra deri ceket, kot ceket ve trençkot üzerine kullanılınca da ayrı bir hava katmaktadır.

Özellikle son yıllarda geçmişe dönük kıyafetlerin ve aksesuarların tercihi giderek yaygınlaşmış ve popüler bir hale gelmiştir. Yün atkı da bu zamansız olan aksesuarlardan biri sayılmaktadır. Desenli yün atkı modelleri en çok tercih edilenler bayan atkı modelleri arasında yerini almıştır. Klasik giyimde çokça tercih edilen bu atkı modellerini erkekler de beğenerek kullanmaktadır. Özellikle erkeklerin de severek taktığı ve kıyafetleri ile kombin yaptığı yün atkılar , takım elbise ve erkek kabanlar için biçilmez bir görsel aksesuardır. Yine gömlek üzerine farklı şekilde dolanması ile de kişiye ayrı bir hava katmaktadır.

Atkılar soğuk mevsimde kullanılan aksesuarlar olmasının dışın da şıklık amacı ile de kullanılmaktadır. Bunların başını ise bayan Kürk atkı modelleri çekmektedir. Genellikle kürkten yapılmış atkılar eskiden beri şıklık ve tarz olmayı temsil etmektedir. Özellikle de kış aylarında katılmayı planladığınız davetlerde vazgeçilmez bir aksesuardır. Ayrıca bayan elbiselerinin de tamamlayıcısıdır diyebiliriz. Yine kadın palto ve kadın kabanlarının üzerinde şık bir görünüm sağlar. Farklı kalınlıktaki, boydaki ve renkteki kürkler sokak sitilinde de ayrı bir hava katmaktadır. Günlük tarza ve frapan stillere de uyarlanmaktadır. Kombin yaparken özellikle zıt renkte ki kürk atkılar size ayrı bir hava katacaktır.

Eğer kıyafetinizi tamamlayacak bir aksesuar arıyorsanız farklı renklerdeki kürk atkılar tam size göre. Her kombine farklı bir hava katan bu atkılar gösterişin ve ihtişamın da simgesi sayılmaktadır. Örneğin siyah düz bir elbisenin üstüne kullanacağınız canlı bir pembe veya bebe mavisi bir kürk atkı sizi sıkıcılıktan kurtarmanın yanı sıra doğru bir aksesuar seçmenize de katkı sağlar. Ayrıca bu tarz atkıları Kot Ceketler ve montlar ile de rahatça kombin yapabilirsiniz.

Bayan kürk atkılarını kalın kışlık kıyafetler ile kolayca kombin yapacağınız gibi ince mevsimlik kıyafetler ile de kombin yapabilirsiniz. Örneğin mevsimlik bir kot ceket üzerine şık bir atkı kullanıp spor havanıza spor şık bir hava katabilirsiniz. Ya da kimono tarzı ince ceketler ile de uyumlu bir kombin olabilmektedir.